Jump to content

nadfiltracja w 150l


padidar

Recommended Posts

Witam


Potrzebuję rady mam akwarium dojrzewające 150l (ogólnie 180l ale po odjęciu wysokości żwirku oraz nie jest napełnione po brzegi to wyszło 150l).


Posiadałem filtr zew fluval 700 o przepływie 700l/h, dokupiłem do niego filtr wew. atman 203 o przepływie 2000l/h (atman został doradzony mi na innym forum)


Dzisiaj dostałem tego atmana i po zainstalowaniu do mojego akwarium wyszła pralka!!, nawet jak zmniejszę przepływ na nim., nie wiem co teraz, czy tak zostawić i jak się zabrudzi gąbka to będzie słabiej dmuchał, czy może jakoś mechanicznie jeszcze zmniejszyć jego przepływ np: nie wiem jak:(, czy sprzedać go i zakupić mniejszego :(


Z wyliczeń wychodzi, że filtry w ciągu godziny przefiltrują moje akwarium 18 razy.


A może mocny nurt nie będzie przeszkadzał pyszczakom (za to woda powinna być czysta jak łza :) ), planowana obsada: 1+3 socolofi i 1+3 rdzawe.


Proszę o wypowiedź doświadczonych, bo jestem w rozterce.


Z góry dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

atman 203 o przepływie 1200l/h


Z tego co zdążyłem sprawdzić to AT-203 ma przepływ 2000l/h a nie jak napisałeś 1200l/h może dlatego robi ci pralkę.


Załóż gęstą gąbkę, zmniejsz obieg na min. i spróbuj inaczej ustawić wylot, może ku górze żeby nie obracał wody dookoła. Musisz pokombinować.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki marek_z_81, masz rację atman 203 ma przepływ 2000l/h - wcześniejszy post już poprawiłem.


A czy do tego filtra są jakieś bardziej gęste gąbki ? mam oryginalną od ataman 10x14x24cm kolor zielony.


A czy taka filtracja będzie przeszkadzała pyskom ?


A może jednak zmienić na mniejszy ?- żona mnie zabije :(

Link to comment
Share on other sites

Prośba na początek piszemy rzeczywisty litraż akwa( sami sobie odejmiemy) lub wymiary to jest najlepsze Nie wiem kto Ci polecił tak silnego at203 do Twojego akwa Spróbuj założyć coś podobnego do tej gąbki http://www.zwierzowisko.pl/products/1758-aqua-zoo-wklad-gabka-prostokatna-duza-do-filtra-wewnetrznego Ta gąbka jest bardziej gęsta wiec wydajność filtra spadnie na pewno, tylko nie wiem czy tak aby nie robić "pralki" Tak naprawdę jeżeli masz akwa 100cm to nawiekszy przepływ jaki powinieneś dać to 1500l/h największy Filtracja raczej nie powinna przeszkadzać pysiom tylko będą musiały się przyzwyczaić ale z drugiej srony nie może być za duża bo będą cały czas walczyć

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odp już się załamałem, a żona ostrzy sobie na mnie nóż :)


Więc co polecacie czy sprzedać tego atmana- może ktoś z Klubowiczów potrzebuje- działał tylko 1 dzień :)


I co najważniejsze, nie chcę drugi raz popełnić błędu !!!!!!


Jaki filtr wewnętrzny polecacie do akwarium (100x35x50)- posiadam filtr zew. tetra 700 o przepływie 700 l/h


* pisaliście, że przepływ powinien być max 1500l/h ale z obu filtrów, czy z tego wewnętrznego ?


Zdjęcie akwa w Galerii

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam dość mocny filtr ustawiony wlotem ku lustru wody, nie jest to może pralka, ale nurt silny.

Zauważyłem że moje ryby lubią się w nim bawić. Podpływają dnem pod filtr, wyskakują ku górze i pozwalają nieść się w drugi koniec akwarium :)

Link to comment
Share on other sites

pisaliście, że przepływ powinien być max 1500l/h ale z obu filtrów, czy z tego wewnętrznego ?


1500l/h z jednego wewnętrznego.


Spróbuj pokombinować (dla spokoju żony;)) z wylotem i gęstą gąbką taką jak w linku meszka. Jak ustawisz wylot na lustro (są takie dysze kierujące wodę w odp. kierunku) to ci pralki nie będzie robiło tylko burzyło taflę co przy okazji natleni wodę.

--

Musisz dobrać odpowiedni rozmiar:

http://www.google.pl/#hl=pl&gs_nf=1&pq=nak%C5%82adka%20kierunkowa%20do%20filtra&cp=18&gs_id=1tq&xhr=t&q=ko%C5%84c%C3%B3wka+kieruj%C4%85ca&pf=p&sclient=psy-ab&oq=ko%C5%84c%C3%B3wka+kieruj%C4%85ca&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=9ebaa35339642fc1&biw=1360&bih=606

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wszystkim za pomoc :)


więc zrobię tak: pianka gęsta + min. przepływ + wylot na taflę wody.


Po wpuszczeniu pyszczaków zobaczę jak się będą zachowywały i jak będą normalnie pływać, a nie latać :) to tak zostawię.


A na wszelki wypadek jaki filtr wew. byście polecali do mojego akwarium o odpowiedniej przepustowości- wolę wiedzieć na wszelki wypadek czego mam szukać :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.