Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ja zrobiłem na akwa 200x60 z 10 mm płyty pcv,powiem tak przy takiej długosci trzeba dac jakies poprzeczne wzmocniena na wieku bo mi lekko sie wygieło do srodka,z 8mm było by pewnie jeszcze gorzej.

Zakładke dałem 20 mm i to za mało zeby zakryc linie wody pokrywa konczy mi sie rowno ze wzmocnieniami,lepiej dac te 30 mm miejsca na swietlówki tak duzo nie trzeba zostawiac

Opublikowano

Tak wszystko robiłem z 10 mm,moim zdaniem stabilniejsze sie wydaje,docieli super nic nie musiałem szlifowac czy poprawiać,pokrywe robiłem jakies 3 godziny plus na drugi dzien oklejanie najgorsza robota łatwo nie było dobrze we dwóch to robic,chyab ze ktos ma w prawe w tym ja nie bardzo,ale dałem rade

Co do dzielenia pokrywy to chyba lepiej nie

Opublikowano

Ja robilem troszke inaczej

Ramę zrobiłem z pcv 10mm a wierzchnia warstwę 3mm ale juz z czarnego pcv co skleilem razem a od srodka dalem wzmocnienia tez z 3mm Pokrywe mam z 6mm Ach mam 4 wzmocnienia poprzeczne na ktorych opiera sie pokrywa i nic sie jak na razie nie wygina

Opublikowano

Mam pokrywę 150cm długości z 10 mm pcv i powiem, że jest dość elastyczna do wzmocnienia wykorzystałem kątownik aluminiowy na tyle pokrywy ( wieka). Z tym, że ja mam dzieloną po długości. Przy 170 cm zrób dzieloną lub na wieko zastosuj twarde pcv. Moja pokrywa ma wysokość 12 cm z czego wnętrze pokrywy ma 6,5 cm + 1 cm grubość pokrywy. Czyli zachodzi mi na akwarium prawie 4,5 cm. Prawie bo jeszcze uszczelka troszkę podniosła pokrywę i tak mam wrażenie, że mogła zachodzić bardziej.

Opublikowano

elementy zamówione. Czas na kompletowanie elektroniki, nastawiam się na świetlówki t5. Z przodu 54W i 115cm długości naturalne światło, z tyłu 2x24W i 55cm długości wybarwiające. Pytanie odnośnie pozostałych części typu stateczniki itp. Kompletujecie je osobno czy też może są jakieś zestawy np gotowe belki ? I co w ogóle byście polecili. Chcę uruchamiać przód i tył osobno

Opublikowano

Jeśli takie rozwiązanie, to dwa stateczniki 1x54W + 1x(2x24W), no chyba że chciałbyś te dwie świetlówki 24W też rozdzielić, to wtedy trzeba by było trzy stateczniki. Osobiście zaopatrywałem się w http://atti.pl/lighting/, dobry wybór i doradztwo, szybka realizacja zamówienia.


Aha i polecam przejrzeć dział oświetlenie

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Żeby nie zakładać nowych tematów napiszę tu.Jeśli jest ktoś kto jest zainteresowany pokrywą z pcv a nie ma źródła do tego polecam P.Marzenę z Wrocka ;) Po przeszperaniu tematów znalazłem kontakt napisałem , odp dostałem prawie że od razu. Dziś dostałem e maila że zostało wysłane. Wszystko trwa około tyg.



[102] Malawi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Sprzedam w bardzo dobrym stanie dwa filtry AQUAEL ULTRAMAX 1500 wraz z pudełkami i akcesoriami.  Cena za oba to 500 zł. Przesyłka w cenie. Oferta tylko tutaj i tylko dla osób z forum.   🍻  
    • @Duckdub coś nie działa  
    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.