Skocz do zawartości

Aquael CIRCULATOR 2000


Wojtek17

Rekomendowane odpowiedzi

Jako użytkownik aquaela cir 10000 odpowiem Ci na pytanie:


ŹLE! Jestem zły, że pożydziłem, i nie kupiłem np słabszej tunzy. Jest to najgłośniejszy element w moim zestawie akwariowym! Urządzenie "buczy"! Może nie jest głośne samo w sobie, lecz będąc w pokoju masz wrażenie, że stoisz przy rozdzielni prądu wysokiego napięcia albo jakimś transformatorze!


Za to kręci wodą wyśmienicie! Ma moc. Mam ustawiony na najmniejsze obroty i bez problemu wdmuchuje syf z dna do komina na dnie o długości 2m. Załączam na 45min co 4h i jest czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie ma co porównywać tych urządzeń bo temat jest o pompie cyrkulacyjnej a ty piszesz o falowniku, no i obroty to przepaść ;)
Skoro temat jest o pompie cyrkulacyjnej to akurat merkwurdigliebe pisze na temat, ponieważ Aquael Reef Circulator 10000, Tunze Turbelle Steam, AM Nanoprop, Hydor Koralia czy inna Marea Stream to właśnie pompy tego rodzaju.

Falowniki jak sama nazwa wskazuje, to pompy tworzące fale w zbiorniku: Hydor Smartwave/Wavemaker, Vertex Mocean,czy najbardziej znany Tunze Wavebox. A to o czym jest temat, to zwykła głowica/powerhead.

I tego się trzymajmy;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aarset ja to wiem :) ale trzeba jakoś odróżnić te urządzenia bo jest zamieszanie z nazwą cyrkulator . Wiele osób myli te urządzenia, stąd na wyrost nazwałem reef cyrkulator falownikem, bo to urządzenia bardziej zbliżone (przynajmniej część czynna ;)) nie da się do nich podpiąć mediów filtracyjnych, w przeciwieństwie do pompy cyrkulacyjnej która pełni również rolę filtra.

Dla zobrazowania ;)

temat tyczy tego urządzenia

http://www.aquael.com/index.php?option=com_content&view=article&id=149&Itemid=295〈=pl

a merkwurdigliebe pisze o tej

http://www.aquael.com/index.php?option=com_content&view=article&id=150&Itemid=296〈=pl

---------------

Myślę że zamieszanie wprowadził Aquael nazywając serię pomp cyrkulacyjnych Circulator 500, 1000,..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mam pytanko wystarczy mi taki falownik do 600l 200cm długie

VIBRATION PUMP JVP-101 FALOWNIK AKWARIUM MORSKIE (3373518168) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.@@AMEPARAM@@http://img05.allegroimg.pl/photos/400x300/33/73/51/81/3373518168@@AMEPARAM@@05@@AMEPARAM@@33/73/51/81@@AMEPARAM@@3373518168

proszę szybką odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.