Skocz do zawartości

Aquael CIRCULATOR 2000


Wojtek17

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączam się do tematu właśnie dzisiaj miałem kupić tą głowice Aquael CIRCULATOR 2000 jako że jest cicha czy nawet cichsza od Atmana, a tutaj taki klops coś dużo tych problemów z tą głowicą. Nie wiem co mam robić czy go kupować i liczyć na szczęśliwy traf że akurat mój będzie dobry i cichy czy szukać jakiegoś innego filtra mechanicznego. Jeżeli tak to jakiego do zbiornika 300l (120x50x50).


Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

To ja się podłącze. Problem to lekko terkoczący wirnik, a już pompa ogólnie jest dość głośna kiedy zamontuje się ją blisko lustra wody. Aquael wysłał zastępczy, ale nieoryginalny wirknik z 3 łopatkami, które są wyższe, ale krótsze. Efekt to trochę cichsza praca, ale na mój palec to przepływ spadł (podstawienie palca pod strumienicę). W sumie jak zobaczyłem ten wirnik to tak przypuszczałem bo skoro ma nieco mniejszą powierzchnię to będzie przepuszczał wodę i się nie pomyliłem. Jak pompę dość mocno zanużę to jest znośnie z oryginalnym wirnikiem, ale wystarczy że podejdę do bocznej szyby i słyszę dziada. W porównaniu do mojego PowerHead'a 402 Aqua Clear to jest zwyczajnie głośny. Poprzednia pompa była wręcz bezszelestna. Jak przyłoży się ucho do szyby to słyszę i lekkie terkotanie i spory szmer jeśli nie powiedzieć lekkie buczenie. Jak Aquael wymianiał Wam wirnik to jaki otrzymaliście? Uważam, że ten mój oryginalny powinien mieć o 0,5 - 1 mm krótsze łopatki i byłoby ok. Jak Wasze pompy zachowują się blisko lustra wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wirnika się nie wypowiem bo akurat nie miałem potrzeby jego wymiany. Jeśli zaś chodzi o głośność pracy pompy...hmm....napiszę tak: nie mam jakoś szczególnie wyostrzonego słuchu, ale moim skromnym zdaniem sprzęt o wydajności 2000 l/h musi być w pewnym stopniu słyszalny (trudno go również porównywać do PowerHead'a, o którym piszesz bo to jest sprzęt, o parametrach zbliżonych do Aquael Circulator 1000, a więc całkiem inna "półka" pod względem mocy i wydajności). Generalnie w zestawieniu z Atmanem AT-203 sprzęt Aquaela uważam za cichy (mój Atman pierwotnie pracował jak traktor, ale poradziłem sobie w pewnym stopniu z tym problemem montując mniejszą gąbkę (tzn. nie taką zieloną Atmana, dedykowaną do tego sprzętu).

Mój Aquael jest dość mocno zanurzony (mam na głowicę założoną plastikową tubę z zamkiętą w środku gąbką - model F-100) i podstawa tej tuby opiera się o dno (głowica znajduje się mniej więcej na 2/3 wysokości akwarium).

Kiedyś miałem ustawionego Aquaela tak jak piszesz tzn. przy lustrze wody to miałem straszną "wirówkę" w akwarium, ale nie zauważyłem, żeby takie ustawienie generowało dodatkowe wibracje, czy też niedogodności akustyczne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Post Mortem. Może i ja mam wrażliwe uchoi fakt, że poprzednia pompa była słabsza. Aquael jednak zdecydował się wymienić pompę na nową, także zobaczymy... Jestem dobrej myśli.


Mam nadzieję, że wymiana pompy rozwiąże Twój problem. Słyszalność pracującego filtra związana z jego mocą, o czym pisałem w poprzednim poście to jedna sprawa, natomiast nie zmienia to faktu, że prawidłowa praca tego sprzętu nie powinna powodować u Ciebie dyskomfortu w postaci niedogodności akustycznych, choć tak jak pisałem "wrażliwość" słuchu to cecha bardzo subiektywna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie niestety pompy tego typu są słyszalne głownie poprzez wytwarzane wibracje. Ja mam problem z Aquael 1000, który nieustawicznie się zapowietrza co powoduje "terkotanie" filtra. Co ciekawe filtr cały pod wodą, gąbka czysta odpowietrzona, brak innych "bąbelków" w wodzie a te cholerstwo łapie powietrze. Wydaje mi się, że to coś z wirnikiem i tzw kawitacją - wydzielaniem tlenu z wody. Aquael napisał aby odesłać do reklamacji co też w tym tygodniu uczynię. Filtr chodził ok przez pół roku i później się zaczęło :( Wirnik nie nosi śladów zużycia. Czyżby zła konstrukcja? Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojar miałem to samo co ty i znalazłem na to sposób: po wypłukaniu gąbki gdy filtr zacznie terkotać wyłączam go z prądu na kilka/kilkanaście sekund po czym włączam, wtedy "pójdzie chmura" drobnych bąbelków, jeżeli filtr dalej terkocze powtarzam zabieg. Po takiej operacji mam spokój z filtrem (jest niesłyszalny) do kolejnego czyszczenia gąbki.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojar miałem to samo co ty i znalazłem na to sposób: po wypłukaniu gąbki gdy filtr zacznie terkotać wyłączam go z prądu na kilka/kilkanaście sekund po czym włączam, wtedy "pójdzie chmura" drobnych bąbelków, jeżeli filtr dalej terkocze powtarzam zabieg. Po takiej operacji mam spokój z filtrem (jest niesłyszalny) do kolejnego czyszczenia gąbki.


Polecam poradę Kolegi marek_z_81. Też stosowałem takie rozwiązanie w sytuacjach, gdy przy wlewaniu wody do akwarium podczas podmianek był włączony Aquael i wówczas gąbka "nabierała" powietrza. Odcięcie na chwilę zasilania filtra wewnętrznego rozwiązywało ten problem do następnej podmianki wody ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.