Skocz do zawartości

Parametry wody w moim akwa, czy są OK?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ojohojjohoj mam nadzieje że to wystarczy już każdemu z was, bo naprawde nie daje sie tego powoli czytać.


kolego Perez, dziekuje wreszcie za odpowiedź!! Dodając, że we filtrze jest zeolit, nie wiem czy dużo daje, ale wnioskuje że tak, z tego co piszesz. Ma on podobno właściwości pochłaniania NO3... Prócz tego, oczywiście podmiany robię normalne (takie jak zalecane).


Dodatkowo, niestety co do obsady zgadzam się, jest do D... ale to nie moja wina, wierzcie mi, moja znajomość z pyszczakami i gatunkami ograniczała się do oglądania w internecie przez 3 dni na okrągło całymi popołudniami zdjęcia itp, a w sklepach zoo rozkładali ręce kiedy prosiłem o SAULOSI... Wiec poniekąd strzelałem, natomiast napewno po nowym roku zrobie poważny remanent, tzn bedą tylko saulosi. Na tą chwilę w moim mieście, nie ma już pyszczaków a 100km nie chce jechac (choć tak by było raz a dobrze.. wrrr).


Nie wiem czy dam radę zakupić dzisiaj ten tester na NO2, ale może się uda, jak się uda, to napisze co wyszło.


I zastanawia mnie ten zeolit, troche dziwne, że tak od razu wyciąga cały NO3..

Opublikowano

No ja rozumiem, że ten zeolit cały pomaga w usuwaniu NO3, no ale dziwne jest to, że usuwa go AŻ tak dobrze.. No test dał wynik tak (po barwie próbki) na przedział <5... czyli MAX 5, na moje oko, i nie tylko ;-) Jeśli z tym zeolitem to prawda, to ja zaczne stosować w przyszłości podobne naturalne filtracje :-)

Opublikowano

wszystko w temacie azotu wiąże się z tym ile i czym karmisz i ile i jak dużych ryb masz... patrząc na to w kontekście tego zeolitu to może on i dawać radę tymczasowo, jednak z tego co wiem żadnym "cudownym środkiem" nie jest ;)

Opublikowano

Skoro Majkel już chyba dowiedział sie wszystkiego i tak ładnie podsumowaliście temat - zamykam :)


Dodakowo mam sugestię - panie i panowie, więcej luzu i szacunku dla rozmówcy a wszystko będzie ok.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.