Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy można pysie żywić sercem wołowym z dodatkiem szpinaku i krewetek oraz czosnku.Pytam się na forum bo pozostało mi trochę własnej roboty po hodowli Paletek.Wiem że zdania są podzielone wśród hodowców z którymi rozmawiałem a głównie chodzi mi o to czy roślinożercą nie zrobię krzywdy podając im ten mix.Wiem że chętnie jedzą skorupiaki dlatego moje takie pytanie.Z góry dzięki za przemyślane odpowiedzi osób które coś o tym pokarmie wiedzą.

Opublikowano

W ogóle mięso wołowe nie nadaje się dla żadnych ryb. Pawiookie i drapieżne można sobie karmić filetami rybnymi ale nie białkiem zwierząt ciepłokrwistych.

Opublikowano

Nie jest to tak do końca Nabe .To jest najlepsze papu dla paletek które są pielęgnicami.Sam je tym karmiłem i żaden produkowany pokarm mu nie dorówna .Paletki rosły i wybarwiały się jak należy.

Opublikowano

nie jest to naturalny pokarm ani dla pysiów ani dla paletek.

Na fermach gęsi też pasą karmą przerobioną z kości, hormonów i ciul wie czego -też rosną pięknie - ale my jesteśmy hobbystami a nie farmerami.

Opublikowano

polecam lekturę - "Pielęgnice moja pasja" Cichlid Press, gdzie na stronie 34 jest to w prosty sposób wyjaśnione, Nabe dobrze mówi


jak nie masz dostępu to zeskanuję i wyślę bo przepisywać mi się nie chce :)

Opublikowano

Podejrzewam że żaden kupowany suchy pokarm poza suszoną dafniom nie jest produktem naturalnym a ryby go jedzą i nic im nie jest.Co innego mrożonki bo to jest natura.A serce wołowe czytając różne opracowania naukowe jest zbliżone zawartością białka do pokarmów żywych występujących w naturze i dlatego chętnie jedzą je pielęgnice mięsożerne.A czy ktoś z was dawał a jeśli tak to czy zauważył jakieś skutki uboczne lub przeciwnie.Bo suche dyskusje poparte literaturą piękną nijak nie mają się do rzeczywistości.

Opublikowano

Po co mamy dawać serca wołowe narażając zdrowie/życie naszych podopiecznych? Zrobili to za nas naukowcy co opisali(jak wspomniał filas).Żaden normalny akwarysta nie będzie podejmował zbędnego ryzyka.Jest tyle bardzo dobrych pokarmów a Ty wydziwiasz z jakimiś sercami....szkoda ryb, a ściślej ich wątrób.Ryby są zimnokrwiste i nie radzą sobie z tłuszczami zwierząt ciepłokrwistych.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dawno się nic nie działo w tym temacie, a to z powodu mojej choroby. Która mnie dopadła w czerwcu zaczęło się, od przeziębienia potem zapalenie płuc i tak mnie trzymało praktycznie do końca sierpnia. Nie ruszałem się właściwie z łóżka i schudłem ponad 20 KG do tej pory nie wiem co mnie tak uczuliło. Więc moje prace ograniczyły się tylko do karmienia, ale ryby przetrwały moją nie dyspozycje bez problemu. Teraz od kilku dni obserwuje mnóstwo młodzików za równo żółtych jak i pomarańczowych. 
    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.