firefighter1 Opublikowano 13 Października 2013 #51 Opublikowano 13 Października 2013 Jest jeden łatwy sposób, zebrać po sztormie z plaży kawałki korzeni, są już wypreparowane w solance i gotowe I agree.
marek_z_81 Opublikowano 14 Października 2013 #52 Opublikowano 14 Października 2013 Primo ma nie zakwaszać, sekundo nie koloryzować ... teraz pytania do forumowiczów ... jakie korzenie proponujecie ... wszak w rok doświadczenie mogło wzrosnąć ? Proszę wszystkich korzeniarzy o wypowiedź i pomoc w tym zakresie. Mit jest taki, że korzeni drzew iglastych nie powinno się dawać do akwarium. Ja się z ty nie zgadzam. I nawet robiłem kiedyś test. W malawi nigdy nie miałem korzenia, testowałem w krewetkarium. Pierwszy korzeń jaki miałem był z drzewa liściastego mianowicie dąb. Mimo, że był dobrze spreparowany barwił wodę i zakwaszał ją. Z tego, że zakwaszał byłem zadowolony, ale kolor herbaty mi się nie podobał. Zmieniłem więc (i tu zaczęły się testy) na sosnę. Korzeń podczas preparowania barwił wodę, po włożeniu do akwarium już nie. Na Ph nie miał wpływu. Gdy mi się opatrzył zmieniłem na korzeń a raczej gałęzie jałowca. Nie byłem pewien jałowca więc zacząłem pytać tutaj. Korzeń już jest z krewetkami, nie barwi wody i nie zakwasza. Opisuje korzenie znalezione samodzielnie nie kupione jak koledzy wcześniej. Korzenie, które ja preparowałem były na tyle małe, że mogłem je wsadzić do gara i gotować. Primo ma nie zakwaszać, sekundo nie koloryzować Wniosek mam jeden. Korzenie drzew liściastych zabarwiają i zakwaszają wodę. Iglaki nie mają na nią większego wpływu. a jak właściwie spreparować korzeń dla naszego biuotopu? Dla naszego biotopu czy innego korzeń przygotowuje się tak samo. Musisz mieć pewność, że korzeń jest naprawdę suchy. Dokładnie go okoruj. Jeżeli zmieścisz go do garnka to go przygnieć czymś żeby był zanurzony, gotuj w roztworze soli na tyle długo aż zacznie samodzielnie tonąć. Zmieniając wodę co jakiś czas bo ta na początku będzie herbaciana. Gdy korzeń przestanie barwić wodę (trochę zawsze, będzie przestanie z czasem), wygotuj w czystej wodzie i do akwa. Z większymi korzeniami trwa to trochę dłużej. Należy go okorować, zanurzyć w jakimś większym zbiorniku (beczka, stara wanna) i moczyć tak długo aż będzie samodzielnie tonoł. Oczywiście co jakić czas zmieniać wodę. 2
harisimi Opublikowano 14 Października 2013 #53 Opublikowano 14 Października 2013 Tak mi sie coś roi, że przeciwwskazaniem do stosowania przynajmniej sosny jest to, że puszcza żywicę ... jeśli to skrajna niedorzeczność to poprawcie mnie, bo na korzeniach nie znam sie zupełnie
stan Opublikowano 14 Października 2013 #54 Opublikowano 14 Października 2013 Na pewno jak wpakujesz do wody drzewo sosnowe to tak się stanie , ale z tego co napisał Marek to korzeń sosnowy już nie. Jeżeli chodzi np.o moje drugie podwórko ,,karpiarstwo" to wpakowanie do wody właśnie sosny(ogólnie drzew żywicznych) kończyło się tym, że w tym miejscu ryb na pewno nie uświadczyłeś ! Robili tak po złości w odległych czasach jeden drugiemu( smutne to ale prawdziwe).
marek_z_81 Opublikowano 14 Października 2013 #55 Opublikowano 14 Października 2013 Podczas gotowania faktycznie było czuć woń żywicy, ale żeby puszczała żywicę w akwarium nie zaobserwowałem.
Olobolo Opublikowano 12 Kwietnia 2015 #56 Opublikowano 12 Kwietnia 2015 A jak się przygotowuje korzeń, jeśli nie ma się starej wanny beczki czy czegokolwiek dużego aby korzeń tam wsadzić? jest jakaś rada? Można moczyć w wannie użytkowej a na czas kąpieli wyciągać ? Nic sie wannie nie stanie?
pavlito Opublikowano 12 Kwietnia 2015 #57 Opublikowano 12 Kwietnia 2015 Jeżeli nie będzie Ci to przeszkadzać przez kilka tygodni / miesięcy to czemu nie. Kilka korzeni już w życiu preparowałem i od całkowicie wysuszonego do tonącego to min 1 - 1,5 miesiąca jak jest mały. Osobiście takiej operacji w wannie sobie nie wyobrażam. 1
Andrzej Głuszyca Opublikowano 12 Kwietnia 2015 #58 Opublikowano 12 Kwietnia 2015 A jak się przygotowuje korzeń, jeśli nie ma się starej wanny beczki czy czegokolwiek dużego aby korzeń tam wsadzić? jest jakaś rada? ...kupić spreparowany. Pewnie jest droższy ale za to gotowy. 1
Olobolo Opublikowano 25 Kwietnia 2015 #59 Opublikowano 25 Kwietnia 2015 Znalazłem taki: Zobacz ofertę: KORZEŃ- DO AKWARIUM 476A 110/40/75 GURAMI 1 natura http://allegro.pl/showItem2.php?item=5294027022 Niby spreparowany no i piszą, że stabilizuje pH Warto kupić takie cos? I jeszcze taki ciekawy ze skrytkami dla pyszczakow: Zobacz ofertę: Korzeń do akwarium Old Pine Wood 82x58x58 47/4/14 http://allegro.pl/showItem2.php?item=5027426618 Ten to jóż w ogóle tajemniczy korzeń
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się