Skocz do zawartości

Ustawienie kamieni.


Rekomendowane odpowiedzi

Co do styropianu nie pisałem, że będzie taki ( ten był pod ręką do położenia kamieni). Jeśli się nie mylę to i piachem też zabierzesz litraż ;).Upchany styropian do szyby nie będzie widać gdyż akwa będzie od dołu zabudowane prawie do linii dna.


makok......gdyby kamienie leżały poza akwarium na jakiejś płycie też byś przytaczał swe mądrości, że kamienie powinno się włożyć potem do akwarium bo stojące obok niego to jakaś masakra? Pytanie dotyczyło ustawienia kamieni i tego się trzymaj ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makok......gdyby kamienie leżały poza akwarium na jakiejś płycie też byś przytaczał swe mądrości, że kamienie powinno się włożyć potem do akwarium bo stojące obok niego to jakaś masakra? Pytanie dotyczyło ustawienia kamieni i tego się trzymaj ;).


ciężko mi się trzymać tematu, bo jedyną rzeczą którą mogłem podpowiedzieć jest właśnie temat tego styropianu... kamienie mają się Tobie podobać, to jest Twoje akwarium, stojące u Ciebie w domu... bzdurą byłoby żebym Ci powiedział jak masz je ustawić... żeby potem przyszła Twoja małżonka/dziewczyna i odobył się taki dialog:

- kochanie brzydkie masz to akwarium

- nieprawda, niejaki makok z forum powiedział że jest idealnie


czujesz absurd sytuacji? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lehos tu akurat makok ma rację Tobie ma się podobać i tylko Tobie. A znając życie i tak przestawisz je jeszcze kilka razy. Także zostaw tak jak masz teraz zalej wodą i wtedy zobaczysz. Pomyśl jeszcze nad schowaniem filtr wew o ile będziesz takowy posiadał i wtedy juz będzie inne ustawienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram makoka to Twój baniak i ma się podobać głównie Tobie. Uważam, że idealnym rozwiązaniem byłoby ustawienie kamieni przed zalaniem wodą z prostego powodu: najpierw styropian, potem kamienie, potem piach a dopiero na końcu woda. Jeśli zdecydujesz sie na zmiane ułożenia kamieni po zalaniu, będziesz miał problem z tym, że kamienie nie będą stały na styropianie tylko na piachu, a to bezpieczne nie jest.

A i jeszcze jedno: na wstępie wspomniałeś o małym korzonku - odradzam, zmiękczy Ci wodę.

Pozdrawiam

Wydzieliłem część o korzeniach zapraszam do dyskusji, http://forum.klub-malawi.pl/korzenie-malwia-ew-t18393.html

Eljot12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że to moje akwarium i nie chcę aby ktoś za mnie decydował. Chciałem uzyskac jedynie podpowiedzi co do ułożenia (między innymi kryjówki, czy wolą popływać miedzy kamieniami czy nad nimi i aby rybcie były mniej płochliwe itp.).


O tym zdecydują ryby. A to czy beda plochliwe zalezy wylacznie od parametrow wody a nie od ulozenia skal. 4 lata temu tez zadawalem dokladnie takie same pytania. Debatowalem na forum czy lepiej zeby woda oplywala skale od lewej ku gorze czy odwrotnie, a zapominalem o rzeczach wazniejszych. I mialem sploszone ryby. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styropian testując na sucho ustawienie kamieni można przyciąć po ostatecznym ustaleniu faktów, a przycięty styro opalić na krawędzich zapaliczką żeby się nie kruszył i tak powinno się robić a nie przyklejać całe płyty 2cm tylko po to żeby za moment ryby rozkopały to do zera... takie moje doświadczenia ze styro pod kmieniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.