eljot Opublikowano 25 Listopada 2011 #11 Opublikowano 25 Listopada 2011 No ja niestety już sobie taki problem zafundowałem i zmuszony byłem wyciągnąć z szafy powerheda aby odpowietrzyć układ . Naprawdę tej wody przy odkręcania nie ma wiele i tak jak pisałem ścierka starczy:) Co do kranika to nie ma co kombinować jak są już gotowce do kupienia http://www.woda.com.pl/index.php?p605,fhpr12-3v-filtr-wody-aquafilter-z-zaworem-do-plukania-gwint-1-2-cala
Kuszmeno Opublikowano 25 Listopada 2011 #12 Opublikowano 25 Listopada 2011 Napiszę tak, zamknięcie zaworu przed pompą gdy jest włączona spowoduje podciśnienie i gdy odkręcisz korpus zapowietrzysz pompę, Skoro będzie zalana wodą to czemu ma się zapowietrzyć ? Ja nie odkręcam korpusów przy włączonej pompie bo tak rozumię Twój post chyba że coś źle zrozumiałem...
eljot Opublikowano 25 Listopada 2011 #13 Opublikowano 25 Listopada 2011 Jak odkręcisz korpus to powietrze się dostanie (chyba że masz dwa zawory na korpus)
Kuszmeno Opublikowano 25 Listopada 2011 #14 Opublikowano 25 Listopada 2011 No żeby dokonać wymiany wkładów to chyba też odkręcasz korpusy ? W momencie kiedy tego dokonuje pompe mam zalaną, zawór za pompą zamknięty a sama pompa wyłączona więc w jaki sposób ta woda ma z tej pompy zniknąć ? Dziś po wymianie wkładów otworzyłem zawór przed pompą, odpowietrzniki w ruch i wszystko ładnie się zalało i bez żadnych misek itp
eljot Opublikowano 25 Listopada 2011 #15 Opublikowano 25 Listopada 2011 Zamieszczone przez eljot12 Zobacz posta Napiszę tak, zamknięcie zaworu przed pompą gdy jest włączona spowoduje podciśnienie i gdy odkręcisz korpus zapowietrzysz pompę, No nie wiem jak to prościej napisać ? Mój układ wygląda tak http://www.klub-malawi.pl/index.php/galeria/?g2_itemId=136742 Jak najpierw zamknę zawór przed pompą później za i dopiero wyłączę pompę, to między zaworami będzie lekkie podciśnienie, i przy odkręcaniu korpusu powietrze zostanie zassane do pompy.
Kuszmeno Opublikowano 25 Listopada 2011 #16 Opublikowano 25 Listopada 2011 No nie wiem jak to prościej napisać ? Mój układ wygląda tak http://www.klub-malawi.pl/index.php/galeria/?g2_itemId=136742 Jak najpierw zamknę zawór przed pompą później za i dopiero wyłączę pompę, to między zaworami będzie lekkie podciśnienie, i przy odkręcaniu korpusu powietrze zostanie zassane do pompy. pompę wyłączam zanim zamknę zawór za nią
eljot Opublikowano 25 Listopada 2011 #17 Opublikowano 25 Listopada 2011 pompę wyłączam zanim zamknę zawór za nią No to woda się cofnie, i nic nie da zamykanie 1 zaworu? Moich korpusów nie da się wymienić bez uronienia kropli
Kuszmeno Opublikowano 25 Listopada 2011 #18 Opublikowano 25 Listopada 2011 w końcu lepiej znasz swojego narurowca już nie marudzę
junior13 Opublikowano 25 Listopada 2011 #19 Opublikowano 25 Listopada 2011 Przerabiał może ktoś ten temat? Ostatnio dużo się "bawiłem" z wykręcaniem kloszy i za każdym razem co nieco poleciało za michę (niewielka bo i miejsca mało) a z racji , że akwa będzie stało na panelach to ciepło je widzę (i siebie tez ) po paru wymianach wkładów. Gdzieś widziałem, że ktoś tak miał zrobione, przed odkręcaniem klosza upuszczasz troszkę albo i dużo wody która tam siedzi i już na pewniaka można kręcić. Może ktoś podpowie jak to zrobić i czego użyć? kupujesz w castoramie otwornice do drewna z oznaczeniem chyba 20, półcalową rurkę plastikową i końcówkę plastikową z gwintem.Do tego jakiś najmniejszy kranik jaki znajdziesz. Następnie wiercisz otwór w dnie wklejasz rurkę z gwint i nakręcasz kranik --- gotowe
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się