Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Za ile można sprzedać ryby tej wielkości orientacyjnie +/- ? Oczywiście nie przekreślam tego, że w przyszłości założę większy zbiornik na chwilę obecną stać mnie tylko na tai więc póki co musi zostać

Opublikowano

Jeśli chodzi o te rybę szaro żółtą zaczyna sie robić coraz ciemniejsza od kiedy dodałem 3 rybki paski jej szarzeją bardziej na czarno więc może jest to samiec Saulosi. Jeśli chodzi o te 3 ryby chyba mogą to być Chilumba gold tak mi poradzili na innym forum a pierwsza krzyżówka Maigano z Socolofi

Jest to możliwe?

Opublikowano

Witaj,

j.w. - pozbądź się tych ryb i zakup 6 rasowych saulosków.

I mimo, że uważam że to akwarium jest dla doroosłych za małe, to jakoś dasz radę przez następne 7-8 miesięcy, a potem zobaczysz że nawet samiec saulosi aniołkiem nie jest.


Tak czy inaczej - takich mutantów bym nie trzymał. ;)

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam!


To mój pierwszy post na forum. Jak na razie jestem "zielona" ale czytam czytam i staram się czegoś nauczyć. Akwarystyka mnie bardzo wciągnęła a ostatnio zakochałam się w Malawi :D Bardzo mi to pomaga się odstresować się, zrelaksować no i moje córeczki lubią oglądać i karmić rybki;)

Mam prośbę, czy możecie mi pomóc zidentyfikować tego pysia??

post-12258-1469571328704_thumb.jpg

post-12258-14695713287808_thumb.jpg

post-12258-14695713288147_thumb.jpg

Opublikowano

To jest 1 sztuka, że nie dokarmione to bardzo możliwe. Pływa w moim baniaczku, świeżo dojrzałym. Chcialam saulosi jeden mały haremik bo baniak skromny i rozglądałam się na razie za obsadą a ten oto pysiak to tak przez przypadek, Moja Mama kupiła go w jakims małym zapyziałym zoologu gdzie kupuje karmę dla psa. Wcisnęli jej że to saulosi więc kupiła bo taki samotny pływał. W sumie dla mojej młodszej córki bo ciagle się w to puste akwarium gapiła. A mnie od razu się wydawało że to nie saulosi. Trudno niech sobie pływa na razie i bedę szukać dla niej nowego domu tylko gdzie:confused:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja mam 230x70x65h z szyby 12mm też od timiego, w zbiorniku są 2 spinki poprzeczne oraz wyklejki podłużne kończące się 20cm przed końcem zbiornika. Z tego co pamiętam, to Timi się pytał, czy na zrobić 2 spinki, czy jedną na środku. Bo mówił, sevro też powinno wystarczyć. Więc śmiało zbiornik 250cm można zrobić z szyby 12. Tutaj kluczową rolę gra wysokość i pod nią dobiera się grubość szyby 
    • Możesz po prostu nic teraz nie robić tylko do obecnej obsady dodać 10 acei i 10 msobo.
    • Dziękuję, acei ngara dołożę na pewno, jeśli chodzi o msobo to już próbowałam złapać ale bez skutku, będę próbować dalej albo zostawię to im samym bo im to lepiej wychodzi. Jeszcze raz dziękuję.
    • Możesz mieć acei ngara, 10 sztuk bedzie ok. Nie rezygnuj z msobo jak się podobają. Żeby zmniejszyć agresje musi być redukcja do 1+1, ewentualnie oddać wszystkie - kupić nowe młode i zostawić 1 samca z grupką samic. Mała ilość msobo w większej wielogatunkowej grupie spokojniejszych gatunków zmniejszy agresje. To że się eliminują i chowają w kamieniach jest wynikiem tego że masz za mało ryb, a najgorsze że w tej małej grupce ryb jest za dużo samców.
    • Posty wydzielone z innego tematu (o filtracji) @monika.s założenie nowego tematu nic nie kosztuje i nikt się za to nie obrazi (nawet taki upierdliwy moderator jak ja). Widzisz, jedno szybkie pytanie, a zrobił się bałagan. Jeśli uznasz, że tytuł powinien być inny to możesz go zmienić edytując pierwszy post, albo napisz PW do mnie i ja go zmienię. Dziękuję za wskazówki, miałam ostatnio burzliwy czas i nie miałam czasu tu zajrzeć, pozmieniałam wylot i falownik wg. porady i jest lepiej, nawet falownik już nie włączam cały czas tylko dwa razy dziennie , z czasem pewnie dołożę drugi kubełek bo chcę zmienić obsadę - żeby nie zakładać nowego tematu szybkie jedno pytanie a jeśli to przeszkadza to proszę o przeniesienie do innego działu : otóż ryb prawie u mnie nie widać mam : 5 yellow, 4 msobo magunga ( straszne agresory - z 10 sztuk same się zredukowały do 3+1 - niestety-  i pewnie za niedługo całkiem stado wygaśnie) i 5 sztuk + narybek pseudotropheus polit. I tera pytanie - czy jeśli msobo już nie będzie to moje akwarium 160x60x60 i pozostała obsada pozwala na acei ngara , czy to zły pomysł bo to duża ryba, ale podobno spokojna i pływa w toni, jeśli tak to ile maksymalnie sztuk mogę na takie warunki, będę wdzięczna za odpowiedź bo pomimo iż msobo są piękne to : po pierwsze rządzą w akwarium -  reszta się chowa po kątach, po drugie: ich piękna nie mogę podziwiać bo się eliminują ( inne ryby także) i chowają się w kamieniach. Myślę o Acei ale jeśli ktoś z doświadczonych by poradził czy w ogóle o nich myśleć czy o innym gatunku.
    • Myślę, że sensowna...mam też 12mm przy rozmiarach 250x80x70. Dwie spinki i wzmocnienia podłużne. Wykonanie od @timi-akwaria.pro. Wszystko jak na razie tip top.
    • Ciekawe czy 12mm to sensownej grubości szkło to takiego zbiornika bo jeśli tak to cena 4100zł nie jest odstraszająca aż tak
    • @jaras powiem Ci że jeszcze nie kupiłem bo chciałem skarmić resztę Futury. Będę zamawiał pod koniec lutego do dam Ci znać 🙂
    • Hej. Jak ten pokarm aller Aqua bronze się sprawuję? Moje ryby już dość duże i pokarm aller Aqua Futura staję się dla nich zbyt mały.
    • A jaka grubość szyby przy takim 250x80x60? Bo za 12mm i zwykłe szkło float cena 4100zł, przy grubości 15mm to już 13000zł Taka bynajmniej tutaj wycena https://diversa.com.pl/product-pol-841-AKWARIUM-NA-ZAMOWIENIE.html
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.