nightdream Opublikowano 23 Listopada 2011 Autor #21 Opublikowano 23 Listopada 2011 Sławek. Dzięki za linki do swojej galerii ale miniaturek nie da sie powiekszyc i nie wiem czemu. Niewiele wiec widac, ale moge uwierzyc na slowo;) Z tym NO3 to tak serio?
makok Opublikowano 25 Listopada 2011 #22 Opublikowano 25 Listopada 2011 tak na serio, z tym że należałoby zadać sobie pytanie: - czy chce ryzykować nieprzyjemne skutki wysokiego no3 u ryb i późniejszą mozolną walkę o jego obniżenie wielooooma podmianami? - czy jednak wytrzymam ten miesiąc czy dwa dłużej z innym kolorem kamieni? negatywne skutki u ryb to (i/lub): - ocieranie się ryb - spadek odporności - możliwy atak patogenów - obniżone przyrosty ryb (w kluczowym młodym wieku) - płochliwość itp. jesteś na to gotowy? masz w akwarystycznej apteczce metronidazol, bactopur direct? wybaczysz sobie że za rok dwa Twoje ryby będą mniejsze niż kolegi? będzie Ci pasowało akwa z zielonymi glonami ale bez ryb, które zawsze gdy wejdziesz do pokoju pochowają się po kątach?? siur? tak można hodować glony - ale bez ryb - weź przykład z Mutry, który wyhodował piekne zielenice bodajże przez 2-3 miesiące i dopiero jak obniżył no3 po tej akcji to wpuscił ryby...
nightdream Opublikowano 26 Listopada 2011 Autor #23 Opublikowano 26 Listopada 2011 No cóż. Ryzykował z NO3 nie będe. teraz zastanawiam sie nad właściwie niskim poziomem azotanów, jak możesz zerknij na mojego posta: http://forum.klub-malawi.pl/start-600l-pierwsze-pomiary-t18228.html?p=216526#post216526 Pozdrawiam Zgodnie z obietnicą zdaję relację z walki z okrzemkami. Informuję, że walka raczej zakończona - okrzemki w zasadzie zniknęły. W zasadzie, bo bardzo niewielka ich ilość została na kamieniach. W trzy dni od podania Aqua connect silicarbon (500ml na 600l zbiornik) okrzemki ustąpiły Wszystkim niecierpliwym w walce z okrzemkami, polecam to cudo
slawek gorol Opublikowano 27 Listopada 2011 #24 Opublikowano 27 Listopada 2011 Zaraz zaraz.. Ja mówiłem o bezpiecznej granicy No3 tj. w granicach max. 40.
nightdream Opublikowano 27 Listopada 2011 Autor #25 Opublikowano 27 Listopada 2011 Slawek. Rozumiem, to co napisaleś. Z drugiej jednak strony, wysokie, ale na bezpiecznym poziomie, NO3 nie jest potrzebne w naszych zbiornikach. Powiem więcej, po wytrąceniu krzemianów, zniknęły okrzemki, a zaczynają się zazieleniać skały Potem zmierzę wszystkie parametry i podam dane.
makok Opublikowano 27 Listopada 2011 #26 Opublikowano 27 Listopada 2011 ja nie lubię no3 >10mg przed podmianą ale ja jestem jakis dziwny
nightdream Opublikowano 27 Listopada 2011 Autor #27 Opublikowano 27 Listopada 2011 Zgodnie z tym, co pisałem wyżej, podaje, że NO3 nadal wynosi 1
cactus Opublikowano 27 Listopada 2011 #28 Opublikowano 27 Listopada 2011 Masz czym zmierzyć fosforany?
nightdream Opublikowano 27 Listopada 2011 Autor #29 Opublikowano 27 Listopada 2011 Tak - tymi samymi testami JBL PO4 <0,02
cactus Opublikowano 27 Listopada 2011 #30 Opublikowano 27 Listopada 2011 No to ok, ale przy tym poziomie NO3 monitoruj PO4. Skok PO4 może Twoją wygraną walke z okrzemkami zamienić w wojne z sinicami
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się