Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam


Wlasnie stracilam swoje akwa, poszedl silikon i wypadla mi cala przednia szyba :evil: . Mieszkanie uratowane , niestety jedna rybka padla. Szukam nowego akwa dla pozostalych rybek. Chyba starego nie warto sklejac bo jak znowu mi sie rozwali..... Wiem ze sa rozni producenci, ale nie wiem ktorego wybrac. Sklepy daja roznie od 1-5 lat gwarancji na akwa. Z tymi gwarancjami to tez roznie bywa :( Chce kupic akwarium na 120 litrow i prosze Was o pomoc w wyborze tegoz zbiornika ( chcialabym uniknac zalania sasiadow )


Pozdrawiam :)

Opublikowano

Weź nie stasz, gdyby mi po prostu wypadła cała przednia

szyba, to bym chwilę popatrzył, zadzwonił odwołac partol

firmy ochroniarskiej (mam czujke zalaniową pod akwarium)

i poszedł spokojnie do garażu albo na strych się powiesić.


Gwarancja - to i tak tylko możliwość dostania nowego

zbiornika albo odpłatnej naprawy. Nikt ci nie da gwarancji

100%, że się nic nie stanie, nikt też nie pokryje kosztów

zalania, ale to oczywiste.


U kogo kupić - niech się wypowiedzą inni, bo ja mam zbiornik

dopiero cztery miesiące.


milc

Opublikowano

ubezpiecz mieszkanie :lol:


A tak na serio to mam takie samo zdanie jak wyżej. Po żadnej firmie nie można w 100% oczekiwać pewności że wszystko będzie ok. Miałem wcześniej 200l od szklarza ( byle jakiego dodam ) i akwarium stało u mnie ponad 3 lata a dzisiaj ma je mój znajomy i nie uleciała z niego ani kropelka.

Opublikowano

Niestety z tym akwa nie zartuje :(

Nawet nie wyobrazalam sobie ze to tak wyglada jak mieszkanie zalewa ponad 100 litry wody, leci piach, ryby skacza po podlodze ( ach te moje deski podlogowe ) .... :(

Jak mnie czyta Ania D. to wielkie dzieki za trzezwosc umyslu i heroiczny wysilek zbierania wody czym popadnie :D


Mieszkanie mam ubezpieczone ale tak naprawde nic sie nie stalo. Szybko sie uporalysmy :)


Niestety 2 rybki nie przezyly. Wieczorem jak wyciagnelam druga z nich martwa, z odslonietym jelitem to stwietdzilam ze koniec z akwa, dla mnie to szok i az strach myslec ze niektorzy spuszczaja rybki do wc.


Znalazlam juz akwarium (jednak bede miec rybki -do nastepnego razu kiedy to je moj maz sprzeda ) o kubaturze 80-40-40 i troche mnie dziwi grubosc szkla a mianowicie 6 mm. Gdzies czytalam ze akwa powyzej 100 l powinny miec grubosc 8 mm.



Swoja droga pomimo ze mam o duzo mniejsze akwa od Was i juz Wam zazdroszcze tych ekstra biotopow to jednak po moim przezyciu wole mniejszy litraz. Ciekawe ile czasu zbiera sie 300 litrow. Na cale szczescie mam ubezpieczonych sasiadow ( niektorych) a cala reszta pewnie sama by mnie powiesila :shock:


Pozdrawiam

Opublikowano

Grubość szyby a długość baniaczka:


70-90 cm gr. 6mm

90-120 cm gr. 8mm

120-170 cm gr. 10 mm

> 170 od 12 mm


Chociaż przy dzisiejszych technologiach dane te mogą być już znacznie inne. Np. ja zamówiłem baniak o długości 200 cm i bedzie on wykonany ze szkła o grubości 10 mm.


Pozdrawiam.


P.S. Co ja zrobię jeśli 500 litrów poleje się na podłogę??? :shock:

Opublikowano

Zgadza się VDR. Z tym że ja mówię o baniaczkach standardowych tzn. o wys. około 50 cm. Naturalna rzeczą jest że baniak o wysokości około 100 cm będzie musiał być wykonany z grubszego szkła. Ja przedstawiłem dane jakie przedkładają producenci przy wyborze akwa.

Opublikowano

<joke>jesli peknie 300l, to tez nie ma problemu, po prostu otwierasz drzwi balkonowe i pozwalasz wodzie na swobodne opuszczenie mieszkania</joke> :lol:


a tak na serio - z tego co mi Waldek opowiadal, to producenci silikonow nie gwarantuja, ze wytrzymaja one nacisk w akwa o wysokosci powyzej 60 cm

Opublikowano

nie no, musze jeszcze wywalic sciane w bloku i zrobic sobie balkon :lol:


Moze ktos zna zaufanego szklarza w Poznaniu? Osobiscie wolalabym akwa o wymiarach podobnych do mojego rozsypanego czyli 100x40x30 ale nie ma takich gotowych.


Akwa ktore prawie juz kupilam ma dlugosc 80 i jak na malawi jest zdeka przykrotkie.


Mam jeszcze kilka dni na znmalezienie tego wymarzonego zbiornika :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
    • @jaras z tego co czytałem to na najszybszy wzrost nastawiona jest właśnie Futura. Nie mniej ten Bronze kompletnie nie pasuje tym moim bydlakom. A nie zauważasz u siebie problemu z małym rozmiarem Futury? U mnie np. zauważyłem że ryby zaczęły mieć takie dziwne kupy (jakby przerywane bąblami gazu lub bardzo cienkie) i czytałem gdzieś że ryby takich rozmiarów powinny dostawać już większe "kawały" jedzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak kilka dni pod rząd karmię mrożoną stynką to problem znika. 
    • Po namyśle, ja  nie będę kombinował i zostanę przy aller aqua futura. U siebie mam właśnie ten, pomieszany z chipsami Malawi tropical oraz spiruliną. Z tymi innymi pokarmami aller aqua trzeba uważać, bo są to pasze, nastawione na szybki przyrost masy ciała ryb w krótkim czasie. Dlatego ha nie będę ryzykował innych pokarmów z tej serii. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.