Skocz do zawartości

AKWARIUM- JAKI PRODUCENT ?


orba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Wlasnie stracilam swoje akwa, poszedl silikon i wypadla mi cala przednia szyba :evil: . Mieszkanie uratowane , niestety jedna rybka padla. Szukam nowego akwa dla pozostalych rybek. Chyba starego nie warto sklejac bo jak znowu mi sie rozwali..... Wiem ze sa rozni producenci, ale nie wiem ktorego wybrac. Sklepy daja roznie od 1-5 lat gwarancji na akwa. Z tymi gwarancjami to tez roznie bywa :( Chce kupic akwarium na 120 litrow i prosze Was o pomoc w wyborze tegoz zbiornika ( chcialabym uniknac zalania sasiadow )


Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź nie stasz, gdyby mi po prostu wypadła cała przednia

szyba, to bym chwilę popatrzył, zadzwonił odwołac partol

firmy ochroniarskiej (mam czujke zalaniową pod akwarium)

i poszedł spokojnie do garażu albo na strych się powiesić.


Gwarancja - to i tak tylko możliwość dostania nowego

zbiornika albo odpłatnej naprawy. Nikt ci nie da gwarancji

100%, że się nic nie stanie, nikt też nie pokryje kosztów

zalania, ale to oczywiste.


U kogo kupić - niech się wypowiedzą inni, bo ja mam zbiornik

dopiero cztery miesiące.


milc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpiecz mieszkanie :lol:


A tak na serio to mam takie samo zdanie jak wyżej. Po żadnej firmie nie można w 100% oczekiwać pewności że wszystko będzie ok. Miałem wcześniej 200l od szklarza ( byle jakiego dodam ) i akwarium stało u mnie ponad 3 lata a dzisiaj ma je mój znajomy i nie uleciała z niego ani kropelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tym akwa nie zartuje :(

Nawet nie wyobrazalam sobie ze to tak wyglada jak mieszkanie zalewa ponad 100 litry wody, leci piach, ryby skacza po podlodze ( ach te moje deski podlogowe ) .... :(

Jak mnie czyta Ania D. to wielkie dzieki za trzezwosc umyslu i heroiczny wysilek zbierania wody czym popadnie :D


Mieszkanie mam ubezpieczone ale tak naprawde nic sie nie stalo. Szybko sie uporalysmy :)


Niestety 2 rybki nie przezyly. Wieczorem jak wyciagnelam druga z nich martwa, z odslonietym jelitem to stwietdzilam ze koniec z akwa, dla mnie to szok i az strach myslec ze niektorzy spuszczaja rybki do wc.


Znalazlam juz akwarium (jednak bede miec rybki -do nastepnego razu kiedy to je moj maz sprzeda ) o kubaturze 80-40-40 i troche mnie dziwi grubosc szkla a mianowicie 6 mm. Gdzies czytalam ze akwa powyzej 100 l powinny miec grubosc 8 mm.



Swoja droga pomimo ze mam o duzo mniejsze akwa od Was i juz Wam zazdroszcze tych ekstra biotopow to jednak po moim przezyciu wole mniejszy litraz. Ciekawe ile czasu zbiera sie 300 litrow. Na cale szczescie mam ubezpieczonych sasiadow ( niektorych) a cala reszta pewnie sama by mnie powiesila :shock:


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość szyby a długość baniaczka:


70-90 cm gr. 6mm

90-120 cm gr. 8mm

120-170 cm gr. 10 mm

> 170 od 12 mm


Chociaż przy dzisiejszych technologiach dane te mogą być już znacznie inne. Np. ja zamówiłem baniak o długości 200 cm i bedzie on wykonany ze szkła o grubości 10 mm.


Pozdrawiam.


P.S. Co ja zrobię jeśli 500 litrów poleje się na podłogę??? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się VDR. Z tym że ja mówię o baniaczkach standardowych tzn. o wys. około 50 cm. Naturalna rzeczą jest że baniak o wysokości około 100 cm będzie musiał być wykonany z grubszego szkła. Ja przedstawiłem dane jakie przedkładają producenci przy wyborze akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<joke>jesli peknie 300l, to tez nie ma problemu, po prostu otwierasz drzwi balkonowe i pozwalasz wodzie na swobodne opuszczenie mieszkania</joke> :lol:


a tak na serio - z tego co mi Waldek opowiadal, to producenci silikonow nie gwarantuja, ze wytrzymaja one nacisk w akwa o wysokosci powyzej 60 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, musze jeszcze wywalic sciane w bloku i zrobic sobie balkon :lol:


Moze ktos zna zaufanego szklarza w Poznaniu? Osobiscie wolalabym akwa o wymiarach podobnych do mojego rozsypanego czyli 100x40x30 ale nie ma takich gotowych.


Akwa ktore prawie juz kupilam ma dlugosc 80 i jak na malawi jest zdeka przykrotkie.


Mam jeszcze kilka dni na znmalezienie tego wymarzonego zbiornika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Że szkła... małe akwarium z otworami na 3 rury obsmarkalem pianka i okleiłem styropianem... na to ceresit 
    • @crav z czego budowałeś u siebie komin?
    • W najbliższą sobotę (29 czerwca) około południa planuje ,,wycieczkę" po ryby do Sebastiana z Tanganika Konin - jestem już umówiony na konkretną godzinę.  Może ktoś z Warszawy lub okolic chcę się zabrać bo ma w planach uzupełnienie obsady lub inne swoje powody (zobaczenie hodowli czy rozejrzenie się za rybami ,,na przyszłość"). Termin dość bliski, ale jak coś proszę pisać tutaj lub w wiadomości prywatnej na forum.
    • Zobacz na tym forum https://klub-tanganika.pl/forum/
    • Wertykalny by zrobił, ale będę na niego patrzył tylko jak będę wchodził do akwa 😁 Mam tam jakiś metr wysokości.
    • A jak wysoko będziesz tam miał. W wyobraźni zobaczylem na pozostałych 3 ścianach, ogród wertykalny zasilany oczywiście wodą z baniaka. Poza fajnym efektem uzyskasz w ten sposób dodatkową filtrację. Jedyny minus to to, że tylko Ty będziesz to oglądał😉
    • Tutaj jest trochę inna sytuacja, bo zbiornik jest z betonu i nad zbiornikiem mam przestrzeń, którą będę się do niego dostawał (wyłączona zamknięta przestrzeń do której będzie dostęp tylko z jednej strony). Jak będę robił izolację w zbiorniku, to zrobię też całą górę więc samo skraplanie nie jest mi straszne, ale chętnie odzyskałbym to gorące, wilgotne powietrze, które będzie się nad wodą gromadziło.
    • Cześć. Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że mam już jakieś doświadczenie w hodowli ryb w akwarium - od plus minus 6-7 lat interesuję się tym mniej lub bardziej, jednak nigdy nie miałem akwarium z rybami z Malawi lub Tanganiki - co zresztą powinno przykuć moją uwagę dużo wcześniej ze względu na to, jak twardą wodę mam w kranie - nie jestem teraz w stanie przytoczyć z pamięci parametrów, a zrobić testu nie jestem w stanie ponieważ mam najprawdopodobniej przeterminowane testy, ale wiem, że generalnie pH, kH i gH jest bardzo wysoko. Po napisaniu wstępu przejdę do problemu z którym się spotykam - mam akwarium 80cm x 40 cm x 40 cm - (długość x szerokość x wysokość) i chciałbym zagospodarować je głównie dla muszlowców - nie chciałbym doprowadzić do "przepełnienia" akwarium rybami, a samemu nie byłem w stanie znaleźć innych współtowarzyszy muszlowców (w postaci innej niż ryby) w naturze. Akwarium chciałbym urządzić jak najbardziej zgodnie z naturą, filtracja będzie kubełkowa - kubełek całkiem sporej pojemności i przeznaczony do akwarium dużo większego - na stronie producenta jest napisane że do +- 300-400l akwarium. Nie jestem w stanie zdecydować się na to, jaki gatunek z grupy muszlowców chciałbym hodować w akwarium - jest ich dosyć sporo a samemu nie umiem znaleźć źródła, gdzie mógłbym w prosty i czytelny sposób porównać to, jakie warunki potrzebują do życia. Akwarium z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, powinno być w miarę wystarczające pod względem litrażu, a dokładniej rzecz biorąc pod względem wielkości dna, bo głównie o to tutaj się wszystko rozbija - tak jak w przypadku pyszczaków czy pielęgnic. W każdym bądź razie, z góry dziękuję za jakiekolwiek nakierowanie na to, co mógłbym zrobić, jak urządzić akwarium czy jakie muszlowce mógłbym w swoim akwarium hodować, a także przepraszam, jeżeli gdzieś na tym forum taki temat się już przewijał.
    • Kiedyś policzyłem parowanie i przy 25 stopniach (temp. powietrza i zbiornika - akwarium nieogrzewane; odkryte 20 cm pokrywy; efekt podobny jak przy zdjętej) i wilgotności 37% (zima) - było to ok. 180 g/h. Przy 4,5x większej powierzchni u ciebie nie przekroczy 0,8 kg /h. Przy zamkniętej pokrywie wewnątrz zintegrowanej pokrywy pleśniało - wolę wymianę tego powietrza. U mnie to podniesienie wilgotności wewnątrz domu  ok. 10 %. Parowanie tej wody to moc ok 120W !
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.