Jump to content

inkubująca samica Ps. socolofi


kipsta13

Recommended Posts

Witam. Cztery dni temu zauważyłem że moja socolofi (młoda- ok 6 cm.) inkubuje. Chciałem czekać z przenoszeniem jej do kotnika do ok trzeciego tygodnia, ale zauważyłem że ma jakieś dziwne odruchy jakby chciała już wypuścić młode, wiec przeniosłem ją (przedwczoraj wieczorem) a dziś wypuściła 3 młode z czego tylko jedna żyje, a w pysku dalej ma tą ikrę. Czy te małe wypuściła za wcześnie, czy coś jest nie tak? Młoda, która żyje ma ok 3-4 mm. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza inkubacja często jest nieudana. Trochę pospieszyłeś się z przeławianiem co dodatkowo przysporzyło samicy stresu. Trudno, wkrótce będzie następne tarło :]

Ja swoje samice, jesli już odławiam to czekam do ostatniej chwili trzymając je w ogólnym. Po prostu niech się tam chowa. Co będzie, to będzie.

Link to comment
Share on other sites

Może za wcześnie, ale widać późno zauważyłem że inkubuje. Zostawiłem ją na noc w tym mniejszym akwarium, a rano było 7 żyjących, małych rybek i nadal żyją :) Nie chcę zakładać nowego tematu więc proszę o pomoc co teraz z nimi robić? Cały czas się tak chowają że trudno je znaleźć czy to normalne? I jakie są szanse że przeżyją? Aha, i jeszcze jedno. Te złode, są tak jakby przeźroczyste prawie i mają takie żółte kuleczki zaraz za głową. Czy możliwe że samica za wcześnie je wypuściła? Samicę już odłowiłem żeby ich nie zjadła.

Link to comment
Share on other sites

Samica wypuściła nie w pełni rozwinięte młode, te żółte kuleczki to woreczki zółciowe... W ogólnym akwarium niemiałyby szans, ale w kotniku może się coś uchowa, zależy w jakim stopniu są rozwinięte. Szkoda, że wyłowiłeś samice, gdzieś czytałem, że czasem taka samica, moze wziąść takie ''formy'' ponownie do pyszczka.

No ciekawe, czy coś przeżyje...

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Nie dziękuje żeby nie zapeszyć ;) Dziś nadal żyją wszystkie 7, niektóre już się tak bardzo nie chowają a czasem nawet pływają, a nie "stoją" w miejscu. Jak się przyjrzałem lepiej to wcale nie jest to takie żółte. Mam nadzieję że cos z tego będzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.