daro76 Opublikowano 5 Listopada 2011 Autor #12 Opublikowano 5 Listopada 2011 Jeszcze chyba tylko jedno pytanko... te 3/4" średnicy rur na instalacje to mam traktować jako średnice zew.czy wew. bo to jednak byłaby spora różnica ??
eljot Opublikowano 5 Listopada 2011 #13 Opublikowano 5 Listopada 2011 http://forum.muratordom.pl/showthread.php?21769-Przelicznik-srednic-rur-plastikowych-i-stalowych-miedzianych
daro76 Opublikowano 5 Listopada 2011 Autor #14 Opublikowano 5 Listopada 2011 Czyli te 3/4 średnicy rur to jednak wymiar wewnętrzny. Dzięki za link. Pozdrawiam
lechos Opublikowano 6 Listopada 2011 #15 Opublikowano 6 Listopada 2011 Jeśli chodzi o system zgrzewany to strasznie dużej średnicy zewnętrznej musi być rura, skoro rura 25 ma wewnętrzną średnicę tylko 16mm.
Kuszmeno Opublikowano 6 Listopada 2011 #16 Opublikowano 6 Listopada 2011 Jeśli chodzi o system zgrzewany to strasznie dużej średnicy zewnętrznej musi być rura, skoro rura 25 ma wewnętrzną średnicę tylko 16mm. jak się nie mylę to średnica zew rury wynosi 32mm przy wew 3/4 cala to wcale nie zabiera aż tak ogromnej przestrzeni za to masz gwarancje i pewność że nic się nie połamie, nie popęka bo rury są bardzo elastyczne i jak zauważyłeś mają grubą ścianę, jak dobrze zgrzejesz to nie ma mocnych na to i śpisz spokojnie. Gdybym stawiał narurowca jeszcze raz to z pewnością robiłbym tą samą techniką
eljot Opublikowano 6 Listopada 2011 #17 Opublikowano 6 Listopada 2011 A ja robiłbym dokładnie tak jak zrobiłem bo w każdej chwili mogę tą instalację rozebrać, zmodyfikować czy przenieść w inne miejsce. http://www.idmar.eu/index.php?mod=ShowPage&a=show&id=126
Kuszmeno Opublikowano 6 Listopada 2011 #18 Opublikowano 6 Listopada 2011 A ja robiłbym dokładnie tak jak zrobiłem bo w każdej chwili mogę tą instalację rozebrać, zmodyfikować czy przenieść w inne miejsce. http://www.idmar.eu/index.php?mod=ShowPage&a=show&id=126 od tego mam segmenty na które rozbiłem całą instalacje więc nie jest to tak że tego nie zmodyfikujesz można robić co tylko sobie zapragniesz
eljot Opublikowano 6 Listopada 2011 #19 Opublikowano 6 Listopada 2011 od tego mam segmenty na które rozbiłem całą instalacje więc nie jest to tak że tego nie zmodyfikujesz można robić co tylko sobie zapragniesz Ale już nie przesuniesz korpusu czy pompy o kilka centymetrów (bo tyle potrzeba aby dodać kolejny element w małej szafce) bez wymiany poklejonych rurek
lechos Opublikowano 6 Listopada 2011 #20 Opublikowano 6 Listopada 2011 masz gwarancje i pewność że nic się nie połamie, nie popęka bo rury są bardzo elastyczne i jak zauważyłeś mają grubą ścianę, jak dobrze zgrzejesz to nie ma mocnych na to i śpisz spokojnie. Gdybym stawiał narurowca jeszcze raz to z pewnością robiłbym tą samą techniką Tu się zgodzę. Też stawiam narurowca na systemie zgrzewalnym, tyle tylko, że do pompy rury 25 a z pompy już 20.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się