Skocz do zawartości

Paaanorama !


piczman

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem filtr zewnętrzny 1000L/h z wkładami,węgiel wyrzucę a do tego mam ceramikę ze starego, powinno wystarczyć.

Więc będę mógł uruchomić akwarium jeszcze w tym tygodniu.


Dziś tło, piasek i kamienie ,,,

--

Witam czytających.

Wczoraj przykleiłem tło od zewnatrz na tylną ściankę, zastanawiam sie czy oklejać boki, może ktoś podpowie coś ?

Był też zaprzyjaźniony stolarz obejrzeć szafkę na której stoi akwarium, stwierdził że wytrzyma obciążenie .

Teraz czas na pokrywę, doszliśmy do wniosku że wykonamy ją z płyty meblowej i aluminium .

Na szkło pójdzie profil zamknięty z aluminium i to będzie podpora dla całej pokrywy.

Do tego profilu będzie przykręcona płyta meblowa z zewnątrz maskująca, szerokość 10-11 cm .

Wewnątrz schowane będą drzwiczki tak żeby się zlicowały z opaską zewnętrzną, zawiasy od zewnątrz.

Pomysł narodził się po doświadczeniu przy ostatniej pokrywie, tamta napęczniała , zawiasy były od wewnątrz.

Tym razem nie będzie żadnych otworów w płycie od wewnątrz a otwory wentylacyjne z obu stron plastikowe, myślę że zrobię 2 takie otwory, będą służyły za wentylację i spuszczanie/dolewanie wody .

W ostatnim zbiorniku miałem jeden taki otwór i dzięki niemu nie musiałem wcale otwierać pokrywy, bardzo przydatna rzecz .


Zobaczymy jak to wyjdzie :)


Dylemat mam jeszcze odnośnie kamieni, mam piaskowca ale chciałbym np. serpentynit tylko nie wiem gdzie go dostać, dziś poszukam w okolicy Rzeszowa, jak by ktoś coś wiedział to proszę o kontakt.


Jutro przyjdzie filtr, piasek mam, niedługo zalewam swoje pierwsze "prawdziwe" akwarium :D



PS. Ktoś dodał komentarz do zdjęcia odnośnie oglądania rybek zamiast TV, w zupełności się zgadzam, we wcześniejsze akwarium patrzyłem częściej :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza tu, czyżbym zanudzał ? :(


Akwa zalane, kamienie poukładane, do oceny w galerii.

Starałem się porobić dużo kryjówek a zarazem żeby to jakoś wyglądało, wyszła mi mroczna jaskinia i o to mi chodziło.

Kamień to gnejs, miał być serpentynit ale na składzie nie mieli wielkiego wyboru natomiast gnejs był posortowany i podzielony rozmiarami i mogłem sobie wybrać to co mi pasuje.

Poszło 50 kg kamienia i 20 kg piasku kwarcowego , zastanawiam się czy dosypać jeszcze czy te 4 cm wystarczy ?


Co do oświetlenia to mam Sylwanię 18 Wat o długości 59 cm i 8500 K, może być czy kupić coś dłuższego o wyższej temp. barwy ?

Efekt ciemnej jaskini mnie interesuje i to co na fotkach wydaje mi się ok, ale proszę o opinię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oświetlenia to mam Sylwanię 18 Wat o długości 59 cm i 8500 K, może być czy kupić coś dłuższego o wyższej temp. barwy ?

Super efekt Ci wyszedł tj. te ciemnie boki akwarium:), jeżeli lubisz ciemnie akwaria to zostaw, ale dołożyłbym jeszcze jedną świetlówkę z zakresu 10000-15000K.

czy dosypać jeszcze czy te 4 cm wystarczy ?

Nasypałbym troche piasku na tył, ale zrobisz jak chcesz.

Ma Tobie się podobać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w takim razie jedna świetlówka zostaje, chcę mieć taką mroczną jaskinię, jak mi się znudzi to dołożę drugą Power Glo .


Wczoraj przyszedł filtr zewnętrzny ( zdecydowałem się na hw-302 ), zapakowałem ceramiką i trochę karmezytem bo był w zestawie.

Wrzuciłem mrożonkę do akwa i trochę spiruliny.

Zastanawiam się czy dać tam jakieś ryby na start w przyszłym tygodniu czy sobie darować ? Różnie piszą i nie mogę znaleźć informacji czy to daje jakiś WYMIERNY efekt ?

Dołożyłem 15 kg piasku podsypując go na tył zbiornika, wygląda trochę lepiej, poza tym wrzuciłem jeden większy głaz, tym razem na leżąco, fota w galerii ale z tel. bo mi bateria padła z aparacie .


Jakie testy mam kupić?

Oczywiście kropelkowe i na razie tylko te potrzebne do startu ?


Nie znam obyczajów tego forum, jeśli piszę nie w tym dziale co trzeba lub robię to w niewłaściwy sposób to proszę mnie poinformować.

Co do zdjęć to będzie ich trochę w mojej galerii, z zawodu jestem fotografem i grafikiem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o testy to bardziej chodziło mi o to jakiej firmy i czy kompletny zestaw czy pojedynczo.


Na innym forum jestem od kilku lat doradcą , może znajdzie sie i tu jakiś osoba która mimo FAQ i masy postów na forum łopatologicznie wręcz opisze co mam zrobić aby nie mieć problemów z akwarium w przyszłości ?

Może być po raz setny , wystarczy trochę chęci ,,,


Życie jest tylko jedno, choćbym chciał to nie dam rady posiąść takiej wiedzy jaka pozwoli mi ominąć błędy.

Jak by ktoś w Was potrzebował pomocy przy budowy domu to zapraszam do mnie na www.forum.muratordom.pl ;)


Marzy mi się piękne akwarium i zdrowe rybki, pomóżcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cykl azotowy czaję, troche poczytałem i wiem co i jak .

Wyczytałem też że można na początku wsypać saletrę amonową, amoniak lub mocznik.

Co Wy na to ?

Pytam bo nie bardzo wierzę w te bakterie z buteleczki .

Wpuścić za tydzień rybki "startery" ?

Pomoże to w czymś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cykl azotowy czaję, troche poczytałem i wiem co i jak .

Wyczytałem też że można na początku wsypać saletrę amonową, amoniak lub mocznik.

Co Wy na to ?

Pytam bo nie bardzo wierzę w te bakterie z buteleczki .

Wpuścić za tydzień rybki "startery" ?

Pomoże to w czymś ?



Poprostu dolej troche "siusikow";) i to bedzie to co potrzebujesz.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amoniak w takiej czy innej postaci to pożywki dla bakterii, podobnie jak mrożonka którą wrzuciłeś więc IMHO nie ma sensu dokładać . A bakterie w buteleczkach są, sprawdzone i działa - jedne lepiej drugie gorzej ale działa :) chyba że chcesz czekać aż pojawią się samoistnie a później dostatecznie rozmnożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.