tpr Opublikowano 4 Października 2011 #1 Opublikowano 4 Października 2011 Witam, jakie oświetlenie proponujecie do akwarium 186x55x45h? Planowana obsada: Msobo, Acei, trewavasae, Socolofi albino - ostatnie dwa jeszcze do przemyślenia. zależy mi w zasadzie na ładnych barwach, bo roślin raczej nie będzie. Kwestia teraz jakie świetlówki, dlugość itd. Proszę o propozycje. Pokrywę chcę zrobić tego typu: http://retez.pl/
Perez666 Opublikowano 5 Października 2011 #2 Opublikowano 5 Października 2011 AquaMedic Reef White 10kK T5 80W 150cm A jak lubisz super jasno to drugą AM RW ale o barwie 15kK Można również 2x54W ale mają one ledwie 120cm długości i boki byś miał niedoświetlene, co niektórzy lubią
nightdream Opublikowano 7 Października 2011 #3 Opublikowano 7 Października 2011 Perez. Jaki statecznik dobrac do polecanych przez Ciebie świetlówek?
tpr Opublikowano 7 Października 2011 Autor #4 Opublikowano 7 Października 2011 AquaMedic Reef White 10kK T5 80W 150cm A jak lubisz super jasno to drugą AM RW ale o barwie 15kK Pierwsza opcja to jedna świetlówka na całe akwarium tak? Gdzie ją umieścić - bliżej przedniej, tylnej szyby, na środu?
Perez666 Opublikowano 7 Października 2011 #5 Opublikowano 7 Października 2011 Pierwsza opcja to jedna świetlówka na całe akwarium tak? Gdzie ją umieścić - bliżej przedniej, tylnej szyby, na środu? To już zależy od ciebie, ale bardziej ku środku. Jaki statecznik dobrac do polecanych przez Ciebie świetlówek? Elektroniczny, firma jeden czort chyba
nightdream Opublikowano 7 Października 2011 #6 Opublikowano 7 Października 2011 Elektroniczny, firma jeden czort chyba Myślałem raczej jakie ma mieć parametry, bo, że elektroniczny to wiadoo
slawek gorol Opublikowano 8 Października 2011 #7 Opublikowano 8 Października 2011 Każdy statecznik musi być dobrany pod kątem danej mocy świetlówek. Więc tu nie ma mowy o jakichś parametrach, tylko jak masz świetlówki 2x54 to i statecznik musi być na 2x54
nightdream Opublikowano 8 Października 2011 #8 Opublikowano 8 Października 2011 Ok. Przecież to logiczne Moje pytanie było mało precyzyjne. Świtlówka będzie prawdopodobnie jedna: AquaMedic Reef White 10kK T5 80W 150cm lub 15kK. Statecznik więc także 1x80W. W moim zagmatwanym pytaniu chodziło mi raczej o bezawaryjność i tego typu parametry. Dotychczas stosowałem jakieś noname, które po krótkim czasie padały, a że dysponowałem zapasem, to się zbytnio nie przejmowałem jakością. teraz bedzie nowy baniak i nowe świetlowki, stąd wole kupić coś lepszego, co wystarczy na dłużej. Pozdrawiam
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się