Skocz do zawartości

powstaje nowe malawi prosba o rady


eremita

Rekomendowane odpowiedzi

tez mi sie wydaja male te kaskady a zawsze czytelem ze kaskady maja duza powieszchnie filtracyjna to moj szut ma wieksza bo ma gabke 10/10/15 Wink


Hehe gdzieś tak wyczytał. Jak nie przeszkadza Ci wycięcie jednej wiecej dziury w obudowie to właduj tą kaskade, naprawde warto jak nie masz kubła.


No i jeszcze raz zastanów sie nad akwarium;) póki możesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie wydaja male te kaskady a zawsze czytelem ze kaskady maja duza powieszchnie filtracyjna to moj szut ma wieksza bo ma gabke 10/10/15 Wink


Hehe gdzieś tak wyczytał. Jak nie przeszkadza Ci wycięcie jednej wiecej dziury w obudowie to właduj tą kaskade, naprawde warto jak nie masz kubła.


No i jeszcze raz zastanów sie nad akwarium;) póki możesz:)



hehe wiec zaczne od tego ze robie pokrywe sam wiec jedna dziura nic nie zmieni a fakt jest taki ze chetnie z 320l zrobil bym malawi a tange w 1000l bym umiescil. no i jeszcze to ze za kaskada nie przepadalem wrecz bylem przeciwnikiem ale jak juz wpadly w moje rece to juz je wsadze bo do 112l kubel to jak dla mie przesada!!! a akwa chetnie bym zmienil na wymiary 100/35/35 ale co tam (no chyba ze ktos chce kupic) i tak juz mam tange w 320l teraz bedzie malawi 112l i jeszcze walcze z roslinnym w jakis 20l a 60l bedzie robilo za kotnik lub szpital w razie w!! mieszkam sam z dziadkiem i to juz jest dla niego duzo za duzo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale to jeszcze nie wpełni wybarwiony samiec. Poza tym zwykle w akwarium tylko 1 samiec wygląda tak, jak na szeregu zdjęć w necie, reszta jest brzydsza. Z resztą, ryba rybie nie równa, zdarzają się róznice w wyglądzie, czasem czarne pasy są tak szerokie, że niebiekie romby są bardzo małe, czasem są węższe, tak że niebieskie romby są duże i kończą się na grzbiecie i brzuchu ryby. O rozgałęzionych pasach i różnej ich liczbie już nie wspominając....

Nadal będę się upierał, że to chewere (jeśli to "czysta" gatunkowo ryba).

Eremita, jak wyglądają samice? Jeśli są żółte, to niech będzie że saulosi, ale bardzo dziwnie sie wybarwiający. Ten ogon i płetwy grzbietowa nadal intensywnie żółte, kiedy tułów już niemal całkiem przybarwiony..? I jednolicie ciemna płetwa grzbietowa..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samice sa zolte.

zrobie jutro zdjecia samic i samcow mniej i bardziej wybarwionych :)

moze wtedy lepiej bedzie zidentyfikowac :P


a mam jeszcze jedno pytanie

60l stoi na maszynie do szycia> tzn. na takiej starej metalowej :wink: jutro wsadze fotki :)

czy wytrzyma 112l?


i jeszcze jedno tlo??? mam juz jedno akwa typu ciemne tlo jasny piasek jasne kamienie!!!

a chce cos innego!!! piasek bedzie jasny (kwarcowy) kamienie ciemne, a tło???

i tu sie zastanawiam??? niebieska folia czy moze tlo z jasnego piaskowca?????? co myslicie no chyba ze macie inny pomysl???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z rybami juz sie wyjasnilo :D ale i tak wymienilem je na saulosi :D

ale teraz mam pytanie???


do akwa 112l wlanie wody z akwa 60l (stabilnego) z filtrami kore tez pracuja w tej 60. lub nawet zalanie do pelna woda z stabilnego akwa.

odrazu wlozyc tam ryby??? czy tak wystarczy

czy powinno sobie jeszcze postac?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym je jeszcze zostawił. Zawsze lepiej,żeby wszystko się spokojnie wyklarowało,nie tylko dla oka.Ja przy przenoszeniu sowjego akwa wlałem ledwie ok.100l starej wody,a reszta świeża.Filtry nie umyte.Miało stać tydzień,ale w małych akwa ,gdzie miałem ryby zaczęło się źle dziać i woda odstała chyba ze 4 dni.Jeśli Ty masz możliwość,zostaw na tydzień.Przezorny zawsze ubezpieczony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Ja wlasnie mam malawi w zbiorniku 100x35x35 i mam wrazenie ze moj filtr aquael fan3 nie daje sobie rady :( Wydaje mi sie ze moje akwa jest za dlugie zeby ten filtr byl w stanie poruszyc wode na celej dlugosci. Filtr nie chodzi cala moca, jest wypelniony w 1/3 gabka, reszta to rurki ceramiczne i wloknina. Ostatnio mam zielona inwazje i od kilku dni mam akwa ciemnie :( musze zwalczyc te glony bo mi rybek nie widac. Rybek mam 6 saulosi ale takie male sa jeszcze wiec z azotem ni emam raczej problemu. Mam tez sporo roslin :) Zastanawiam sie nad czyms co polepszy mi cyrkulacje wody a moze dodatkowy filtr wew ?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.