Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A wiec bardzo podobaja mi sie te gatunki, niestety jest ich za duzo i musze zgrezygnowac, i tu mam pytanko które niepasuja do siebie, moze w ten sposob uda mi sie wybrac docelowe gatunki, z góry dziekuje :)


Pseudotropheus flavus

Pseudotropheus saulosi

Pseudotropheus Polit

Labidochromis Caeruleus

Metriaclima Estherae Red Red


powiedzmy ze chce roslinożerców i zrezygnuje z yellow a czy bedzie pasowal do tego Pseudotropheus elongatus Neon spot ??

Opublikowano

Nie pasują do siebie:


Tanganika z Malawi więc albo trofcie i na inne Forum ;) albo Malawi.

Zostaje 6 gatunków.


Membe deep jest niedostępny bo ten co jest dostępny to jakiś wynalazek z tajwańskich hodowli i nie polecam, go w ogóle kupować.


Zostaje 5.


Yellow to mięsożerca


Polit to roślinożerca.


Reszta jest elastyczna.


Wybierasz więc opcje mięsożerną lub roślinożerną i .. pozostałą 3ke możesz wrzucać o ile te 500 litrów to nie kwadrat czy heksagon ;)

Opublikowano

hmmm a czy taka obsada mogla by byc


Pseudotropheus flavus

Pseudotropheus saulosi

Pseudotropheus Polit

Pseudotropheus elongatus Neon spot

Metriaclima Estherae Red Red


chyba ze zamiast neona jakas inna czarna/ciemna ryba ??

Opublikowano

To zły układ dla właśnie spota ... nie pokaże on swoich walorów i będzie szary i niepozorny. Teoretycznie wystaczyłoby zastąpić tylko spota i byłoby OK. Jednak raz czy trzeba tu aż 5 gatunków a dwa czy mali terytorialiści zgodnie sie ułożą i nie zaganią wzajemnie. Długi zbiornik wzmacnia szanse na powodzenie wcale nie łatwej misji jednak trzeba z góry założyć jednosamcowo u agresywnych kordupli. Esterka to świetny pomysł bo raz że nie jest tak terytorialna a dwa silna i duża a więc nie bardzo sie przejmie zawadiackimi maluchami. Z trójki terytorialistów wybrałbym 2 i dodał mniej terytorialny gatunek ( jakiegoś elongatusa ? ). Jeśli chcesz spróbować z trzema to jeśli masz baniak długi na 150 cm możesz spróbować ale wtedy zostaw na pewno 4 gatunki i nic nie dokładaj. Do tego nastawiaj sie na układ 1 + ... Osobiście zamiast saulosi dałbym jakiegoś pasiastego elongatusa np mphange i coby sobie lekko uzupełnić żółć w zbiorniku dołożył bym daktari ( ryba umiarkowanie terytorialna ).

Opublikowano

Słusznie zauważyłeś że "trzyma"...

My jesteśmy pasjonatami/miłośnikami i dbamy o naszych podopiecznych.A gościu je trzyma nie zważając na ich preferencje żywieniowe ,terytorializm czy min.pow.dna baniaka.Jak ryba padnie,trudno kupi się nową...niestety niektórzy mają takie podejście.Zbiornik ma być kolorowy,z dużą ilością ryb aby się pochwalić gdy na urodziny wpadną znajomi....będą ochy i achy a ryby cierpią... :(

Opublikowano

Po prostu je trzymają ;) widziałem jeszcze bardziej ciekawe rzeczy np kulfony z venustusem ... ale pamietaj, że życie to nie jest bajka. ;) czy film na yt. Jeśli zamierzasz trzymać ryby aby je trzymać i trupki uzupełniać co pewien czas nowymi rybami to zapewne się da. Tak jak sie da do twojego baniaka dać jakieś 60 ryb. Da sie uwierz mi bo widywałem na yt i więcej. Nie ma to jednak nic wspólnego z malawistyką czy nawet akwarystyką. Musisz usiąść i sprecyzować swoje cele. Mam mieć żywy obrazek czy być malawistom. Jeśli to drugie to poczytaj o politach i yellow, okaże się że te piękne żołte rybki są mięsożerne. Ich aparat gryzący zwany czasem mordziatą :mrgreen: jest dostosowany do wyjmowania z peryfitonu różnego rodzaju żywego mięcha. Dając więc diete typową dla roślinożerców nie osiągniesz tego co chcesz a więc zdrowej pięknie wybarwionej silnej ryby. Pchając dietę w kierunku mięsnej spowodujesz jeszcze większy problem polity mogą skończyć ładnie wybarwione i ciężko oddychające ale niestety za jakiś czas martwe czytaj bloat. Nie racjonalnym jest wiec łączenie wyspecjalizowanych roślinożerców z wyspecjalizownymi mięsożercami, gdyz jest to na zasadzie łączenia krowy z kotem trudno dac tu jakąś kompromisową dietę ;). Sam osobiście stworzyłem baniak niemalawisty w klubie akwarystycznym który prowadzę ( jest ciekawy dyskurs w komentach pod tym baniakiem w galerii ) i nie jest on fajny. Jest ładny dla laika ale pod względem walorów czysto przyrodniczych jest nudny. Jeśli chcesz więc błysnąć kolorowymi rybkami zachowaj pewne zasady i będziesz miał żywy obraz jeśli chcesz poobserwować zdrowe ryby w wieloletnim okresie posłuchaj Nas a filmiki na YT traktuj jako ciekawostki a nie kompendium wiedzy. Nie trudno tez zauważyć, że jedynym baniakiem gdzie ryby pokażą całe piękno są zbiorniki malawisty ... samiec w zdrowej grupie w odpowiedniej wodzie i z odpowiednimy rybami jaki by to nie był gatunek będzie zawsze z najlepszej ligi ...


Co do wymiarów baniak dałbym jednak tych 3 terytorialistó, będzie ostro i ciekawie ... zamiast spota dałbym jednak innego elonga. Ciemnych jest tam sporo ale tak ciemnych jak spot to nie spotkasz ;)

Opublikowano

oki przekonaliscie mnie obsada to


Pseudotropheus flavus

Pseudotropheus saulosi

Pseudotropheus Polit

Metriaclima Estherae Red Red


w haremach 1+3 mysle ze im tak bedzie dobrze, nie najlepiej no ale coz :) a co do wczesniejszych postów to strasznie mi sie podobaly polity i yellow wiec szukalem troszke nadzieji ze sie da ale ok jak sie mozna to nie mozna, a baniaka nie chce na pokaz zeby bylo kolorowo tylko z zamiarem stworzenia im warunków zblizonych do srodowiska

Opublikowano
no moj baniacze standard 200x50x50

nie zebym sie czepial itp ale na tym filmiku gosc trzyma razem polita i yellowa, widzialem jeszcze pare innych filmikow z takim polaczeniem, to jak oni to robia ze trzymaja razem te pyski ?? http://www.youtube.com/watch?v=Rc2zOOtOTYo&feature=related



Co w tym dziwnego ?

W jeziorze też pływają razem i nikt problemów nie robi ;)

Hikari cichlid excel,spirulina,mrożonki około 2-3 x w tygodniu i powinno być ok


PS.Ładne te polity.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.