Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Bede musial to przemyslec. Szczegolnie czy da sie łatwo domontować taki bocznik. W szafce mam kilka nadmiarowych dziur. Moglbym wyjsc trojnikiem z zaworem przez jedna z nich i wbic sie w rurke wylotowa w kolejny trójnik.

Bo za korpusem nie ma najmniejszej opcji sie podpiac.


Kolejne wyzwanie... :) :) :) jupiii! :P:lol:

Opublikowano

Hej,

Mocno nakombinowane. Śledziłem, jak długo do tego się przymierzałeś. W końcu poszło, ale nasuwa się pytanie - dlaczego narurowce? Dlaczego wierzysz w to, że ten system filtracji jest najlepszy? Nie twierdzę, że nie masz racji, ale dlaczego narurowce?

"Kupiłem" od Ciebie jeden pomysł - została mi kupa "złomu" po poprzedniej instalacji. Dlaczego nie wpadłem na to, że wystarczy to wszystko rozciąć i ponownie wykorzystać łącząc elastycznymi rurami? Zuch!!! Podziwiam ludzi tak kreatywnych.

Opublikowano

Cały projekt w obecnej wersji uznaje za porazke.

Nie totalną ale kurna taka dość dużą.


Wszystko było super do momentu kiedy trzeba było wymienić wkład w pierwszym korpusie.

Pierdzielony korpus zapowietrzył sie (no ale to chyba normalne) i pompa ledwo co tłoczyła wode.

W zaden łatwy sposob nie dało sie tego odpowietrzyc gdyz korpus nie posiada łatwego w uzyciu guzika tylko dupne pokrętło do którego nie ma dostepu (plus chodzi baaardzo ciezko).

Dodatkowo mam podejrzenie, ze sie zapowietrzyła pompa (nie wiem czy to mozliwe), a układ gdzieś zasysa powietrze.

Nie mam na to zadnych dowodów ale takie mam wrazenie gdyz widze, ze przez weze jest przepychane powietrze i nie wierzę aby w korpusie go mogło tyle byc...

Dodatkowo pompa chyba powinna byc zamontowana pionowo zamiast poziomo aby cale powietrze z niej uciekalo samo a nie musialo zostać wypchniete.


Innymi słowy musze całosc rozebrać w diabły zmienic korpus na taki z guzikiem i zmontować całość raz jeszcze.

Wsciekły jestem niesłychanie...

Opublikowano

Rzeczywiście w manualu jest aby wirnik pompy był ustawiony poziomo.

Może zanim zaczniesz rozbierać cały układ weźmiesz pod uwagę patent ktory stosuje u mnie.

Mam dodatkową miniaturową pompkę w akwarium (NewJet 1200) podłączoną do rury ssącej.

po wymianie wkładow przed zalączeniem głównej pompy włączam najpierw tę miniaturową na kilka minut i ona tłocząc wodę wypycha całe powietrze nagromadzone w instalacji.

Poza tym ma ona bardzo maly pobór prądu i gdy jest wlączona razem z Grundfosem bardzo go odciąża - grundfoss na 2 z pompką dmucha lepiej niż sam grundfoss na 3.

Poza tym kolejnym plusem (szczególnie w lato) że przy użyciu drugiej pompki grundfoss się tak nie grzeje i tym samym nie podnosi temperatury wody.

Na koniec ostatni plus - w razie awarii Grundfosa mała pompka spokojnie da radę sama pociągnąć filtrację (najbardziej chodzi o biologię).

Opublikowano
Dodatkowo pompa chyba powinna byc zamontowana pionowo zamiast poziomo aby cale powietrze z niej uciekalo samo a nie musialo zostać wypchniete.


Pompa może być zamontowana poziomo jak i pionowo,ważne aby wirnik był poziomo.

W celu wypchania powietrza z układu możesz podpiąć głowicę za pomocą węża do kraniku którym spuszczasz wodę z akwa.Głowicę do wiadra i zamykasz zawór pierw po jednej stronie układu,czekasz aż woda wypchnie powietrze...potem z drugą stroną układu robisz tak samo.

Opublikowano

Dziekuje wam bardzo, bardzo, bardzo. Złozylem z powrotem rozwaloną czesc instalacji i sprobowalem jeszcze raz (klnac pod nosem, ze nie wpadlem na cos tak oczywistego). Moze rewelki nie ma ale roznica jest olbrzymia. 10 minut odpowietrzania kontra doba. :)


Moze jeszcze cos z tego bedzie :)

Zobacze po kolejnej wymianie wkladu.

One sie potwornie szybko brudza....

Opublikowano

Może spróbuj wymieniać wkłady naprzemiennie i zakładaj je zalane wodą. U mnie działa ale ja mam najprostszy układ z możliwych :) (trochę przy tej operacji nachlapię ale ścierka wystarczy :mrgreen: )

Opublikowano

Sorry za podłączenie się pod aktywny temat :) Macie jakieś pomysły na zastąpienie guzikowego odpowietrznika w kloszu? Nabyłem drogą kupna w rewelacyjnej cenie pół-darmo uszkodzony narurowiec, niestety bez czerwonego dzyndzola.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
    • Zabawa z żywicą a502ps: https://forum.klub-malawi.pl/topic/21578-jak-używać-purolite-a520e/page/13/#elControls_394430_menu Zwiększyłem podmianę wody do 7,7l/h (140% tygodniowo). Fosforany po tygodniu spadły do 0,8ppm. Przez tydzień pracował dodatkowo filtr 1 mikron na drugiej pompie. Woda czysta, ale przy ciemnym pokoju - widoczna mgiełka w skupionych stożkach światła z ledów wzdłuż akwarium. Wystarczy zapalić światło w pokoju by  znikła. Najwyraźniej to granica związana z samą wodą kranową (nadal idzie przez filtr ceramiczny, który powinien wyciąć wszystko powyżej 0,3 mikrometra) i filtracją biologiczną/karmą. W planach pozostawienie większej podmiany niż 1,2 l/h (20% tygodniowo przez ostatni rok).
    • Nasz klubowy kolega Timi klei dobre akwaria -Akwaria.pro Przy tym wymiarze, co Ty zamierzasz kupić, to od kogo byś nie kupił, to będzie dobrze. Oczywiście o ile ktoś ma doświadczenie w klejeniu akwari
    • Cześć. Od jakiegoś czasu myślę nad nowym akwarium - 120x40x50, z tym że tutaj (dla mnie) już zaczynają się schody - ciężko jest mi znaleźć jakąś zaufaną firmę, do tej pory patrzyłem i najbardziej zaufany wydaje mi się Myciok, z tym że szukając po internecie byłem w stanie znaleźć różne opinie - na tym forum głównie pozytywne i wystawione nie aż tak dawno temu, więc możliwe że jest u tej firmy lepiej niż było, ale byłem w stanie też znaleźć opinie nie aż tak przychylne więc na dwoje babka wróżyła (jak dla mnie). Dodatkowym pytaniem dla mnie jest tutaj czy szyba 8mm będzie wystarczająca, ale to nie jest tutaj aż tak ważne. Do tej pory byłem w miarę przychylny akwaplastowi (ze względu na cenę), ale przemyślałem i w razie nieszczelności mógłbym mieć małą powódź w pokoju, czego wolałbym oczywiście uniknąć. Z góry dzięki za jakieś nakierowanie, bo rzeczywiście ciężko mi jest spośród firm na naszym rynku wybrać, a co do Mycioka już kiedyś słyszałem pozytywne opinie więc może rzeczywiście zamówienie akwarium u niego wyszłoby najlepiej.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.