lukasz91 Opublikowano 10 Lutego 2011 #1 Opublikowano 10 Lutego 2011 Witam Mam zamiar zrobic tlo wewnetrzne do swojego baniaka zastanawiam nad kupnem cementu a doklanie chodzi o Ceresit CX 5. Powidzcie mi czy zda do egzamin bo wszedzie na forum pisza o CX65 i CR65. Czy warto kupic wymieniomy w tytule cement??
eljot Opublikowano 11 Lutego 2011 #3 Opublikowano 11 Lutego 2011 Przykład http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=17&t=7341&p=84801&hilit=cx5#p84801
gianni Opublikowano 11 Lutego 2011 #5 Opublikowano 11 Lutego 2011 Ja robiłem też tło z cx5. Nadaje się jak najbardziej tylko musisz po trochu rozrabiac i spieszyć się z nakładaniem bo bardzo szybko schnie. Na 150cm powinno wystarczyć 5kg. Mnie się niestety nie udało w jednym worku zmieścić, bo popełniłem właśnie ten błąd. Za dużo rozrobiłem i skrzepło mi w pojemniku. 1
Falcowski Opublikowano 15 Grudnia 2019 #6 Opublikowano 15 Grudnia 2019 (edytowane) Hej. Naszykowałem matrycę ze styropianu, będę kładł na to CX5. Czy smarować styropian olejem, żeby CX5 nie przywarł, czy bezpośrednio na styropian kłaść? Jeśli olejem, to jak go potem się pozbyć z CX5, żeby się dało pomalować farbą? PS. Czy sama siatka budowlana wystarczy jako wzmocnienie tego CX5? Jak gruba warstwa cementu? 5 mm starczy? Poniżej taka mała niekompletna zajawka - jak zrobię całe, to zrobię relację. Edytowane 15 Grudnia 2019 przez Falcowski 1
Mróz Opublikowano 15 Grudnia 2019 #7 Opublikowano 15 Grudnia 2019 (edytowane) @Falcowski wytłumacz co chcesz zrobić proszę te dziury w styropianie to wzorce i chcesz zrobić moduły z cx5 poprzez nałożenie zaprawy w nie i późniejsze zdjęcie tak? Jeśli dobrze zrozumiałem to możesz nasmarować olejem spożywczym żeby łatwej to rozdzielić. Po zdjęciu odlewu z cxa najlepiej to odmoczyć żeby oddał do wody co oddać musi (ja moczyłem dobę), później jak przeschnie malowanie. Zaraz po zdjęciu powiem Ci szczere moduł był jakby "suchy" - w sensie że nie zaabsorbował oleju. Olej został na formie z silikonu i skrobi ziemniaczanej która jest tłusta do dziś Ja tak robiłem z moimi modułami ( nieco inna technologia, ale też bazowała na formie i odlewach). Nie używałem siatki budowlanej tylko włókien polipropylenowych. Tak, 5mm wystarczy. Chyba że będą to duże moduły, wtedy jakieś wzmocnienia typu ww. włókna bądź siatka mile widziane. Edytowane 15 Grudnia 2019 przez Mróz 1
Falcowski Opublikowano 15 Grudnia 2019 #8 Opublikowano 15 Grudnia 2019 Świetnie, o takie odpowiedzi mi chodziło, nawet z górką. Fajna sprawa z tym włóknem, bo łatwiej sięułoży. Ewentualnie skoro mam tą siatkę, to też mogę ją drobniej pociąć po prostu. A dawałeś od razu te włókna, czy nałożyłeś pierwszą warstwę bez, żeby nie zaburzyć struktury, a po lekkim przeschnięciu kolejne warstwy już z włóknem? 1
Mróz Opublikowano 15 Grudnia 2019 #9 Opublikowano 15 Grudnia 2019 Tak jak piszesz, pierwsza warstwa bez włókien żeby nie było widać ich na fakturze modułu, po chwili nakładałem drugą warstwę wymieszaną z włóknami. 1
Falcowski Opublikowano 15 Grudnia 2019 #10 Opublikowano 15 Grudnia 2019 Ekstra, dzięki. Po nowym roku powalczę z tym. W akwarystyce z niczym się nie trzeba spieszyć 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się