Skocz do zawartości

Osiagna max. wielkosc w duzej grupie?


Rekomendowane odpowiedzi

Z non - mbuna nie poszalejesz w tak małym zbiorniku. Lepiej przemyśl właśnie o kolorowej mbuna. Piszesz, ze chcesz cieszyć oko afrykańskimi kolorami. Chcesz więc mieć akwarium dekoracyjne. Jednak aby cieszyć oko kolorami musisz je z ryb wydobyć czyli pielęgnować je w co najmniej przyzwoitych warunkach. Mógłbyś pokusić się o MIX mbuny z non-mbuna a mianowicie dać saulosi z Aulonkami Rubin Red, yellow. red- blue i w ostateczności maingano. To jedyny mix który widzę ale domniemam że masz po jednej czy dwie sztuki z danego gatunku a żeby to miało sens musiałbyś poukładać to w minimalne grupki. Gdybyś miał sensowne haremy czy grupki w tych gatunkach byłoby pięknie, gwarantuje ci, że w zupie rybnej jaką zapewne planujesz uroda ryb nawet nie ociera sie o tą z fotografii i przeciwnie uroda ryb w zadbanym zbiorniku w sensownej obsadzie zazwyczaj przewyższa tą z cyfrowego obrazu. Może ryba nie jest tak nasycona barwami jak w przypadku skaleczonych PS-em fotek ( nasyconych barwami do granic sensu ) ale zawsze jest bardziej subtelna w detalach nie wygaszonych błyskiem flesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy biora.....pod uwage zdanie o tym..."ze nie biore akwarystyki na powaznie" no wiec chce was uswiadomic ze biore ten temat na klate :D bo od dziecka sie interesuje sie rybami i gadami....juz jak 8-latek mialem 3 akwa i w tym jedno 120 L zamilowanie trwalo kilka lat potem kilka lat przerwy i juz teraz od 3 lat na okraglo akwarystyka :) dbam i je podziwiam godzinami ale chodzilo mi o to ze chcialem wsadzic w jeden zbiornik bardzo zroznicowana obsada pod wzgledem kolorow, dobrze sobie zdaje sprawe ze nie umilibym tym rybom zycia ale wiem ze daly by sobie rade i nawet mogly by sie rozmnazac. Znam 2 "hodowcow" malawistow, ktorzy od ponad 30 lat sie tym zajmuja...i oby dwoje sa zdania ze lepiej miec przerybienie w akwa niz "niedorybienie" i jak oni tak i ja wiem z doswiadczenia ze na prawde da sie utrzymac caly czas "kontrolowane przerybienie" i ryby sie rozwijaja dobrze jezeli usuwane sa po nich glowien*a czesto :) i parametry sa ok to wszystko jest okey i oko cieszy :) pozdrawiam.


Dbajmy i cieszmy sie nimi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm 30 lat zajmują się hodowlą pyszczaków ? Poza tym hodowla to nie do końca to o co chodzi na tym forum. To tak jakbyś na forum miłośników ozdobnego ptactwa domowego ( może takie istnieje ) podawałbyś przykłady z ferm drobiu typu "tam żyją w klatkach 40 na 40 cm. Przerybienie to kastracja emocjonalna pysków, a ryby tam pływające są pół pyszczakami, pół wybarwionymi, niefajnymi, pół pyszczakami ... ale rób sobie zupę to przecież twój baniak :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tu wlasnie chodzi zeby nie robil zupy, zrobic zupe z pseudo akwarystow to ja rozumiem, ale czemu do diabla maja cierpiec za to ryby, czy inne zwierzaki


dobra dosc tego, nie rob zadnego przerybienia, bo to idiotyzm, o wiele bardziej docenisz wyglad zachowanie i ogolne walory wizualne akwarium gdy bedzie w nim odpowiednia liczba ryb


ja mam 300 l i bedzie jednogatunkowe demasoni lub mpanga lub po 7 sztuk malych z obu gatunkow, docelowo gdy utworza sie juz charemy bedzie ok 10 ryb i bedzie gitara super kiel


jako akwarysta MUSISZ jako cel glowny zalozyc sobie dobro ryb! pamietajcie o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.