Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po 1 - jaki bylby tego cel

Po 2 - jak niby chcesz owa ikre wyjac - wiem ze sa rozne sposoby ale czy sa one bezbolesne I bezstresowe dla ryby to juz watpie

Po 3 - jezeli wlozysz tak sobie do kotnika to nic z tego nie bedzie

Po 4 - jezeli zapewnisz ikrze odpowiednie natlenienie I temperature to moze sie udac

Po 5 I najwazniejsze - troche cierpliwosci pyszczaki naprawde nie sa trudnymi rybami w rozmnazaniu I gdy tylko zapewnisz Im odpowiednie warunki beda rozmnazac sie na potege.

Opublikowano
  wyczol napisał(a):
Witam!!!


Mam pytanie: Czy jeśli wyjmę z pyska samicy ikrę o włożę tą ikrę do kotnika czy wykształcą mi się młode czy wszystko zdechnie?




Można zrobić inkubator wtedy masz pewność że ze wszystkich jajeczek się coś wykluje.Jednak ja wole obserwować naturalne zachowanie samicy jak nosi później jak opiekuje się młodymi a jak nie donosi czy je gdzieś pogubi to trudno następnym razem może się uda.

Prosiłem Cię wielokrotnie o zainstalowanie nakładki na przeglądarkę korygującą błędy ortograficzne.Pisząc z błędami wyrażasz brak szacunku dla czytających Twoje posty.Perez666

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

co moge koledze powiedzieć to nie martw sie:) Dochowasz się jeszcze nie jednego potomstwa natomiast nie wiem co sie ludzie uwzieli na obsade tego gatunku ryb ? Pochodzą z jednego z największych jezior na świecie i to jedynego gdzie wogóle występują ?? Ciekaw jestem ilu z was było nad tym jeziorem lub miało możliwość nurkowania itp ?? Naturalne środowisko to naturalne a sztuczny baniak to sztuczny baniak nic do siebie nie ma jedno z drugim poza rybami..


Ja mam pyszczaki od ponad pół roku (7 miesięcy i miałem je od 3 cm) i jest to kilka gatunków na zbiorniku 240 litrów .


W tej chwili rozmiary rybek się różnią od 6 cm do 10 i łącznie ich jest około 20 sztuk (samych pyszczaków 5 gatunków + 3 glonojady ,2 plecostumusy ,2 trzciniaki)a już przez ostatnie tygodnie doczekałem się 4 mamuś w inkubacji z czego po odłowieniu jedna skończyła dzisiaj wypluwać małe jest ich 20 sztuk równo .. mam foteczki jeżeli ktoś by chciał zopbaczyć takie jednodniowe rybeczki:)

po za tym nie urodziła po 3-4 tygodniach tylko 2 tygodniach i 2 dniach .. rybki zdrowe i już przyjmują pokarm w kotniku :) martwiłem sie w innym poście że coś bedzie nie tak a na dniach (do piątku ręcze) dojdą następne sztuki z pozostałych mamuś:)


Pozatym wcale nie jest prawdą to że jak wstawi się rybe która inkubuje 1 dzień do osobnego akwarium i po odłowie małych wróci spowrotem do głównego to sie poszarpią itp za dużo teorii a w praktyce co innego, to tak jak zdawanie na prawko:) pozdrawiam wszystkich i ciebie kolego się nie martw bo jak tylko masz pewność że rybka ci inkubuje to odrazu szykuj zbiornik kotny z grzaleczka i filterkiem i dobrym napowietrzaniem a napewno doczekasz sie potomstwa:)_

Tylko oświetlenia jej nie szykuj , wystarczy dzienne światło to co z okna wpada a noc to noc bynajmniej nie zwariuje i donosi szybciej niż któremu kolwiek z forum za pierwszym razem:) pozdro

Opublikowano
  perelka26 napisał(a):
Ja mam pyszczaki od ponad pół roku (7 miesięcy i miałem je od 3 cm) i jest to kilka gatunków na zbiorniku 240 litrów .


W tej chwili rozmiary rybek się różnią od 6 cm do 10 i łącznie ich jest około 20 sztuk (samych pyszczaków 5 gatunków + 3 glonojady ,2 plecostumusy ,2 trzciniaki)



Czyli z baniakiem biotopowym ma to niewiele wspólnego,poza tym 5 gatunków pyszczaków w 240l...pewnie jeszcze o innych preferencjach żywieniowych.

7 miesięcy to niezbyt długo ,więc prawdopodobnie problemy Cię nie ominą ,czego oczywiście Ci nie życzę...

Druga sprawa to jak już chcemy wyławiać inkubującą samicę,to robimy to jak najpóźniej a nie drugiego dnia po tarle...

Opublikowano
  Cytat
Czyli z baniakiem biotopowym ma to niewiele wspólnego,poza tym 5 gatunków pyszczaków w 240l...pewnie jeszcze o innych preferencjach żywieniowych.


Owszem nie ma ale nigdy dotad niezauwazylem problemow w ich zachowaniu i jedzeniu niepokojacych mnie:)


  Cytat
Druga sprawa to jak już chcemy wyławiać inkubującą samicę,to robimy to jak najpóźniej a nie drugiego dnia po tarle...


kazdy ma na ten temat inna teorie wystarczy wpisac w google inkubacja pysazczakow i poczytac na ten temat:) najlepsze sa jednak wlasne doswiadczenia:0


Poza tym spójrz na to z tej strony że jest wszystko w porządku:) i mam nadzieje będzie .. poinformuje co z resztą inkubacji w kotnym akwa i zobaczymy co sie sprawdzi :) pozdrawiam

Opublikowano

Napiszę tak, 7 miesięczne akwa z miksem rybek nie jest powodem do dumy a początkiem przygody z akwarystyką :) a inkubująca mbuna to żadne osiągnięcie akwarystyczne (dla niektórych z nas to plaga :mrgreen: ). To że nie masz jeszcze kłopotów nie oznacza że się ich nie doczekasz :( a jak szybko to zależy od gatunków jakie posiadasz. Bardzo chętnie przeczytam twoje spostrzeżenia po kolejnych 7 miesiącach.

Pozdrawiam i mimo wszystko życzę powodzenia :wink:

Opublikowano

Dokładnie jak to napisał eliot12 - 7 miesięcy to ryby ledwo co zaczynają być dojrzałe, a do doroslości jeszcze brakuje....

Ja moje nowe akwarium mam też 7 miesięcy - rybki miałem też na początku okolo 3-4 cm i co mam napisać że Metriaclima zebra Chilumba jest potulna jak baranek (bo nie widziałem żadnej agresji z ich strony) choć wszem i wobec wiadomo że to bandyta jakich mało

To samo może sie tyczyć Flavusa - ryba nudna plywa nad kamieniem czasami kogoś lekko dziobnie i tyle - nawet kolorystycznie nudna bo ciemna z lekko prześwitującymi żółtymi pasami.

O kolorystyce Zebry nie wspomnę bo wszystkie są blado niebiesko szare z lekko prześwitującymi ciemniejszymi pasami - bieda z nędzą.

Akwarium masz świeże i wierz mi ale problemy mogę się nie pojawiać nawet przez najbliższy rok może i dużej - ale pewnego dnia możesz zastać niemiłą niespodziankę w akwarium lecz wtedy będzie juz za późno na działanie.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam jezeli samica inkubuje i chce miec jej młode,lepiej ją odłowic do kotnika,czy poczekac i odłowic pod koniec tarła i wyjac jej z pyska młode jak juz beda wykształcone zawsze tak robiłem i było ok

Ale chciałbym tez zobaczyc czy wypusci sama młode akwa 200 litrów i 7 sztuk aulonka fire fish

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.