Skocz do zawartości

Wielkie kłamstwo


suchy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy jest ktoś kto miał podobne doświadczenia, kupiłem filtr kaskadowy AQUA CLEAR 200 firmy Hagen i w opisie pisze że filtr jest do akwarium 190l jego wydajność na maksa to 787l/h. Przy podstawowym wkładzie (gąbka i ceramika) pomierzyłem wydajność i niestety wyszło mi około 400l/h i tu moje pytanie czy wydajność tych filtrów podaje się przy wyjętym wkładzie czy w jakiś inny sposób, bo czegoś tu nie kumam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego zawsze najlepiej jest kupować filtr z jak największą wydajnością. U siebie mam tetratec EX700 jako zewnętrzny i tetratec IN1000 jako wewnętrzny. Akwarium 200 l wydajność teoretyczna 1700 l/h woda jak kryształ ... no przynajmniej zanim moje pyski nie zaczną serio ryć :D

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja mam Hagenowska 305(biologa), Szuicka N1000(1000l/h) + jeszcze jednego "no name" 700l/h(mechaniczne) i caly czas nie jestem zadowlolony :?


W sumie w 250 litrach mam 2700 l/h i wciaz nie jestem happy :idea: :!: :?:


Caly czas cos plywa w tym akwa, jakies drobinki pokarmow, glonow, roslin.. Ciagle cos ...


:lol:


Mam pytanie, MateuszT pisal cos o wacie, czy o innym wkladzie.. Jak to sie zwie tak full professional, zebym mogl sobie taki wklad do filtra do mechanicznego zakupic?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie producent (wszyscy?) zawsze podaje maksymalną wydajność mierzona w filtrze bez wkładów, okrągłe liczby lepiej wyglądają.Aż mi się nasuwa analogia do tych "sklepowych gigabajtów" podawanych przy pojemności dysków twardych: 1GBs(gigabajt sklepowy) =1000MB ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w opisie pisze że filtr jest do akwarium 190l jego wydajność na maksa to 787l/h. Przy podstawowym wkładzie (gąbka i ceramika) pomierzyłem wydajność i niestety wyszło mi około 400l/h i tu moje pytanie czy wydajność tych filtrów podaje się przy wyjętym wkładzie czy w jakiś inny sposób, bo czegoś tu nie kumam. Pozdrawiam



wielkie klamstwo? a moze brak zrozumienia tematu ;)


zastanow sie, jak moglbys porownac oferte roznych producentow albo roznych filtrow jednego producenta, gdybys nie wiedzial jaki losowo wybrany wklad zostal uzyty w filtrze w czasie pomiaru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym okazuje się, że do tego wszystkiego należy również uwzględnić odpowiednie namagnesowanie wirnika. Małe wahania w namagnesowaniu (moze to pewnie wynikać też z tego, ile taki filtr lezał w magazynie) i już też nie będzie tego co podaje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.