Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
... kurczę naczytałem się kilku wątków, w których w samych superlatywach ludzie wypowiadają się na hydroponiki i opowiadają, że niemal od razu to działa. Przy przeciętnym akwarium ok300L i doniczce 120cm działa to ponoć od ręki i po kilku dniach NO3=0. Kurcze, więc jak jest na prawdę?


Mówiąc tylko za siebie nie zauważyłem sytuacji natychmiastowego działania. "Rozpędzenie się" doniczki trwało około 4-6 tygodni. Przy czym korzystniejszy jest (to wielokrotnie zaznaczam) mniejszy prąd wody niż większy. NO3=0 które podajesz, to chyba mało prawdopodobne. Od siebie potwierdzam, ze moja donica ze zdjęcia pracuje jak należy. Co bym nie robił i jak nie mieszał w akwa, filtr mechaniczny płukał na maxa, etc, NO3 mam zawsze 20-30.


Ps. Te rośliny pływające służą jako pokarm :)

post-8718-14695712722149_thumb.jpg

Opublikowano

W jubileuszowym setnym MA, do którego na forum p. Firlej podał linka, opisany jest sposób wykorzystania korzeni powietrznych niekórych kwiatków doniczkowych.Wg autora pomysłu zamoczyć się winno owe badyle w akwarium, po czym oczekiwać wypuszczenia filtrujących nasza wodę wypustek.Tam akurat ww. rada dotyczyła opanowania sinic wykorzystując rośliny wyższe - co potwierdzam jako sprawdzony sposób. Przyjemne z pożytecznym, i to bez doniczek z keramzytem, pomp, rurek, węży itp akcesoriów.

Opublikowano

@doolga - a może chodzi o rodzaj rośliny? Ja tam się na badylach kompletnie nie znam, ponoć trzykrotki, czy papirusy najszybciej niwelują NO3, zresztą ktoś już wyżej o tym pisał.


@nabe - a coś bliżej o tych korzeniach mógłbyś napisać? Ewentualnie podać tego linka? Ciekawa sprawa.

Opublikowano

Dzięki za link. Bardzo dobry pomysł. Można to zrobić nawet z draceną, jak dla mnie bomba, pewnie przetestuje.

Btw gdzieś nawet widziałem fotorelacje jak ktoś robił akwarium dla pawiookich z luckybamboo od razu wsadzonych w pokrywę akwarium. Ciekawe jak teraz mu to wszystko wygląda.

W każdym razie mam zamiar przetestować korzenie z draceny. Jak wyjdzie na pewno napiszę.

Pozdro

Opublikowano

Moi drodzy Panowie, autor artykułu proponuje zamoczyć korzenie draceny bezpośrednio w akwarium " ważną zasadą w uprawie draceny jest nie dopuszczanie do stawiania rośliny w wodzie, roślina nie lubi wody w podstawce" dracena nie lubi " przelania". Odnośnie filodendrona na pewno posadzę w hydroponice ale nie mam zamiaru umieszczać go bezpośrednio w akwa bo mi biedak utonie. Moim kobiecym zdaniem, aby zniwelować no3 należy dobrać odpowiednią proporcję ilości kwiatów w hydroponice do ilości ryb w baniaku. Aby filtr hydroponiczny zaczął działać rośliny muszą się zaaklimatyzować- zacząć rosnąć, a na to potrzeba czasu.

Opublikowano
Moim kobiecym zdaniem, aby zniwelować no3 należy dobrać odpowiednią proporcję ilości kwiatów w hydroponice do ilości ryb w baniaku. Aby filtr hydroponiczny zaczął działać rośliny muszą się zaaklimatyzować- zacząć rosnąć, a na to potrzeba czasu.


- nie jestem pewien czy moze sie pojawic sytuacja, ze rosliny beda glodowaly, skoro jest NO3 oraz nawozenie CO2 u Ciebie.

- co do moczenia roslin w akwa, wysylam fotki komorkowe ze sklepu akwarystycznego "Okaz" w Gdansku. Nie wiem niestety jak to zacne zielsko sie nazywa.

post-8718-14695712722382_thumb.jpg

post-8718-14695712722691_thumb.jpg

post-8718-14695712723007_thumb.jpg

post-8718-14695712723662_thumb.jpg

Opublikowano

Moim zdaniem to filodendron podwojniepierzasty.

Dzięki za fotki, przypuszczam, że ten baniak posiada dodatkową filtrację, bo gdzieś muszą żyć bakterie nitryfikacyjne .Ja jestem zwolenniczką filtrów hydroponicznych bez wspomagania się dodatkową filtracją.

Połączyłem posty. Na przyszłość proszę użyć opcji "edytuj" w prawym dolnym rogu. Gorol.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam

Roślinka to monstera, ale to nieistotne :) jeśli chodzi o hydroponikę to może być absolutnie każda roślina nawet kaktus aczkolwiek browar dla tego kto zastosuje kaktusy w filtrze hydrofonicznym i przyniesie to jakiś efekt (ciekawe jak przechłodzi kaktusika aby ładnie rósł :D ) a trak na poważnie to mam już troszkę doświadczenia z tymi filtrami i uważam że (aczkolwiek to tylko moje zdanie), że filtr hydroponiczny nie zda egzaminu jeśli nie będzie dostatecznie doświetlony, i wówczas rzeczywiście tylko trzykrotka czy skrzydłokwiat da radę. Jeszcze raz podkreślam te filtr trzeba doświetlać a filtr ma być dekoracją.

jeśli chodzi o czas "ruszenia" filtra to ostatnio z powodzeniem przyśpieszyłem start siejąc fasolę która nie dość że ciekawie wygląda to błyskawicznie rośnie.

Pozdrawiam Makary

post-9810-14695712747285_thumb.jpg

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witajcie moi drodzy za 2 miesiące przychodzi moje nowe akwarium 200x80x70 wiec pora na dobór obsady. Mam nadzieje ze znajdą się jacyś specjalisci ktorzy cos podpowiedzą w tym temacie. Wybór padł jak w temacie na non mbuna a konkretnie na : Placidochromis sp. "blue otter"   (wyjadacz) Lethrinops albus ( grzebacz ) Copadichromis borleyi „Mbenji” ( lub ewentualnie Copadichromis sp. „virginalis gold”)  (toniowiec) Labidochromis caeruleus („yellow”) (skalniak)   Otopharynx tetrastigma * podoba mi się również Otopharynox Lithobates Black Orange Dorsal tylko nie pasuje mi za bardzo do obsady, duzo w internecie sprzecznych informacji choćby dotyczących temperamentu czy terytorializmu. Załozenie bylo takie zeby zbiornik był maksymalnie reprezentatywny z jak najwieksza iloscia wybarwionych samców. Tu pojawia się wazne pytanie w przypadku zaproponowanej obsady na ile samców i samic moge sabie pozwolić ??  Starałem się dobrać obsadę spokojną o podobnych upodobaniach pokarmowych i różnych upodobaniach terytorialnych ( jak na akwarium oczywiscie ) i róznym zachowaniem.  Czy powyzsza obsada ma sens czy moje załozenia nie są błędne  ???
    • U mnie lek na płochliwość to przerybienie lub dodanie non-mbuny która u mnie nigdy nie była płochliwa. W momencie kiedy mbuna ciągle przestraszona siedziała pochowana to non-mbuna jak gdyby nigdy nic ciągle pływała po całym akwa, pod lustrem wody i przy miejscu karmienia zwłaszcza jak ktos podchodził do akwa to od razu kotłowanina przy przedniej szybie w miejscu karmienia. W ten sposób mbuna uczy się od non-mbuny takiego zachowania i płochliwość ustępuje.
    • I oczywiście data ważności testów zachowana
    • Zmierzyłam powtórnie, test na azotany wytrząsałam przez 1min, wyniki takie same, NO3 nadal pomiędzy 1 a 5.
    • Jeśli możesz to zrób też pomiar na wodzie z innych źródeł - kranica, mineralna, z innego akwarium, etc. i porównaj, jeśli wszystkie wyjdą podobnie, to albo źle testujesz albo test wadliwy.  Sprawdź też datę ważności na dnie pudełka. Nie wiem jak z innymi, ale u JBL przeterminowane testy są tylko do wyrzucenia. 
    • @Tomasz78 może tak jak mówisz była to trefna partia. Na forum więcej osób się skarżyło na ten test więc zdecydowałem się zakupić po prostu Zooleka.
    • Trafiłeś na jakąś wadliwą partię. U mnie test NO3 spisuje się bardzo dobrze pod warunkiem że stosuję się do starej instrukcji, czyli wstrząsanie 1 minuta. Pomiar wody w akwa przed podmianką 30, woda z kranu 1-3, także logika tu jest, dodatkowo wspomagam się testem salifert i wyniki są takie same. Można się tylko domyślać co JBL odpie...lił z ta nową instrukcją, może starzy pracownicy co ten test wymyślili odeszli/zostali zwolnieni... nowi pracownicy pojęcia niemają co robią... trudno stwierdzić co tu się stało. Nie może Ci się wydawać, żeby pomiar był dokładny musi być dokładnie 1 minuta silnego wstrząsania, nastepnie czekasz 10 minut do całkowitego rozwinięcia koloru.
    • Czyli kucie i wylewka sprawa jasna w takim razie  a stelaż z suporexu  8 czy 12 i na to blat ma sens ? Bo widziałem w necie kilka takich zdjęć ale nie znam nikogo osobiście żeby podejrzeć i zobaczyć jak to wygląda w praktyce z otwarciami na kable, rury od filtra itd
    • Ja miałem trzy razy taką sytuację, która za każdym razem trwała od tygodnia do dwóch. - pierwsza - przyczyną tak jak u @hilux był wyjazd wakacyjny, - druga - przyczyną było polowanie siatką na kilka określonych ryb, - trzecia (najśmieszniejsza) - zwykle ubieram się w jakieś stonowane kolory, założyłem pomarańczową koszulkę do biegania i poszedłem nakarmić ryby  Myślałem, że się pozabijają o skały! Przez tydzień tak reagowały na podejście do zbiornika.  @Maciek 1205 Nie podałeś nigdzie informacji jak długo ryby pływają u Ciebie?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.