Skocz do zawartości

Hodowla


Skalarowski

Rekomendowane odpowiedzi

I tu się kryje 1 moje pytanie - czy jest to opłacalne ? czy ludzie będą kupować pyszczaki F1 i F2 :?:


Uwierz mi, że tak! , tak.


moim skromnym zdaniem, amatorska hodowla na ktorą wydasz 1000 PLN będzie się zwracała dość długo.


W życiu, nic bardziej mylnego!

Długie zwracanie się, to dla Ciebie mati jaki np. czas?


Ps. Marketing przedewszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się kryje 1 moje pytanie - czy jest to opłacalne ? czy ludzie będą kupować pyszczaki F1 i F2 :?:


Uwierz mi, że tak! , tak.



Dzięki za podtrzymanie mnie na duchu :wink:


Postanowiłem spróbować i będę zakładać akwarium z Saulosi F1 czyli będą do sprzedania F2

No i z Borleyi które już mam ( mam kilka F1 do sprzedania i narazie jednego F2 ) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem, amatorska hodowla na ktorą wydasz 1000 PLN będzie się zwracała dość długo.
W życiu, nic bardziej mylnego! [/quote:2z1fasd8]

Zanim się zwróci, to pewnie dawno zapomnisz o wydanym tysiącu :wink: .

Pamiętaj, że zanim wszystko się rozkręci na dobre, minie kolejnych kilka miesięcy, kiedy to zysków nie będzie wcale, lub będą minimalne, a koszty jednak dośc duże- samo ogrzanie, oświetlenie i przefiltrowanie powiedzmy 1000l + ogólny baniak, to miesięcznie niezła sumka. Druga sprawa, że obsługa kilku baniaków to sporo robory, bo pewnie w tym tysiącu nie zmieści się np. stała podmiana wody.

Oczywiście nie mówie nie, niech się Skalarowskiemu uda, ale sam powiedział, że ma to mu przynieść więcej satysfakcji niż pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam fajny układ ze sklepem w Opolu,ale też nie zawsze wszystko zejdzie..



Czyżbym kupował sisionowe saulosi w Aquaboro? :)



Hehe,no akurat Saulosi nie mam :D ale w Opolu to chyba wszystkie Greshakei są ode mnie :mrgreen: Trochę Caeruleusów było i pulpicanów i jeszcze coś było po kilka sztuk :D ale owszem,w AquaBoro :D


I ja życzę Tobie Skalarowski powodzenia :!: niech Ci się uda,a co :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sision. Byłem tam dzisiaj bo miałem trochę wolnego czasu ;) Pływa tam Greshakei dosyć sporo, głównie maluchów... No i w miejscu gdzie było duże morskie teraz jest akwa z pyskami malawi - tam są G. dorosłe pięknie wybarwione. Jak kiedyś będzie jakiś wiekszy baniaczek, to na bank będzie to jeden z gatunków :D Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety czasu nie mam,ale iść muszę,bo muszę się dogadać odnośnie ryb.A jak jest nowe akwa,to muszę sprawdzić :D zwłaszcza,że to malawi. Greshakei to świetna ryba,szkoda że ja mam zbyt małe akwa na dwa wybarwione samce. Polecam ten gatunek,jeśli komuś nie przeszkadza,że samiczki są dużo mniej "widoczne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam zamiar zalozyc mala hodowle, w piwnicy u rodzicow wynajme pomieszczenie ogrzewane z woda itp, czynsz za mieszkania 50 m2 w tych blokach wynosi 250 zeta, wiec lokal w piwnicy 15-30 m2 powinien byc tani, ale 1 tysiac zlotych to chyba nie wystarczy jak sie kompletnie nic nie ma, moim zdnaiem min 5000 tysi trzeba na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie przeprowadzić prostą kalkulację:

np. 4 Akwaria 240l. + 2 x 450 = dla niektórych non-mbuna.


licząc 1zł=litr= 4x240+2x450= 960+900=1860zł

Filtracja 4x Fluval 205 + 2x Fluval 405 = 4x215+2x410=860+820=1680

Do tego szafki, grzałki, opcjonalnie tło wewnętrzne, i kilka kamieni - w hodowlach najczęsciej wyklucza się stosowanie jakichkolwiek dekoracji. Grzałki ok. 300zł. Oświetlenie najtańszym sposobem.


A tak zapomniałbym.. - jeszcze potrzebna jest cała masa pokarmów jak również "kotników" czyli warto dodać tutaj ok. 1000-1500zł, znowu zapomniałbym dodać, że jeszcze i tak potrzeba dość duże baniaki, do przetrzymywania juz urodzonych podrośniętych ryb handlowych.


Wstępny koszt - nie licząc już kosztów transportu, kosztów dodatkowych, i innych kosztów reszty osprzetu, jak włączniki wyłączniki, bezpieczna instalacja elektryczna, delikatna wentylacja (parowanie), i koszty kogoś kto by w tym pomagał nieco, to mamy 5400zł.

Grunt to reklama - wiec reklama również kosztuje.


Dlaczego tyle akwariów ? Otóż nigdy nie wiadomo kiedy nasycimy rynek odpowiednim towarem, rynek sie ciągle zmienia, kształtują się nowe kanony, nowe towary itd. Ja bym wstępny koszt ocenił na ok. 7000 - tak zeby mozna było powiedzieć , że ma się :mini hodowle o cyklicznym współczynniku otrzymywania potomstwa. (ze tak to ujmę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.