Skocz do zawartości

Zbiornik 240l i pierwsze Saulosi.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam was.

Mój zbiornik zbudowałem od podstaw,łacznie z klejeniem akwarium,budowa tła itd.od maja gdy został uruchomiony,do teraz minęło trochę czasu i nadszedł czas obsady,zdecydowałem sie na Saulosi,ponieważ jestem początkującym malawistą jeśli mogę sie tak nazwać:)i po czytaniu forum hodowla tych ryb wydała mi sie najmniej kłopotliwa.

Wczoraj wpuściłem do akwarium 13szt.młodych 2cm i byłem mocno zdziwiony ich zachowaniem,ryby pływały w stadzie i tylko przy przedniej szybie,raz z jednej strony akwa w góre i w dół,potem na drugą strone akwa i również góra,dół.Trochę mnie to zaniepokoiło,ale doczytałem że to raczej normalne i spowodowane stresem,transportem ryb i nowym środowiskiem.Gdy tylko podchodziłem do akwa to pływały za mną jak młode pieski:):)

Martwiłem sie również o to że pompa cyrkulacyjna robi zbyt duży wir w akwarium,ale ryby to pieknie wykożystały podczas karmienia. Ustawiają sie pod prąd,pływając góra dół po to żeby pokarm sam wpadał im w pysie...

Dziś sytuacja w akwa sie zmieniła połowa ryb z tych 13,poprostu jest w całym akwa,kopią w żwirku,skubią kamienie,ganiają się,od samego patrzenia na nie wyciska sie uśmiech na twarzy,a miesiące przygotowan sprawiają teraz dużą satysfakcje.

Rybki choć młode i niewybarwione są piekne.

Na początek kupiłem dwa pokarmy Hikari Cichlid Excel 250g Medium i Jbl Spirulina 1000ml oczywiście będę je rozgniatał przed podaniem.

Powiedzcie mi czy mogę im podać sałate?jeśli tak,to jak ją przygotować?sparzyć,i drobno pokroić wystarczy?

Pozdrawiam wszystkich i chcę tylko powiedzieć że bez was byłoby dużo trudniej,ominąć dużo błędów zaczynając przygodę z Malawi.

Opublikowano

Powiem tak,sałatą jakoś specjalnie pysie nie były zainteresowane,zreszta miałem kłopot z umieszczeniem jej pod jakims kamyczkiem,podarowałem sobie:)Spróbuje dziś jakieś makarony...w końcu niedziela:):)

Opublikowano

Jakby każdy mówił "po co?" , to żadne badania , wnioski , analizy , artykuły itp. by nie miały miejsca.


Spróbować zawsze można i fajnie , że ktoś to robi , bo dzięki temu drugi może zobaczyć , dowiedzieć się więcej .

W ten sposób wszyscy pogłębiamy wiedzę.

Sałatę muszę sam kiedyś wypróbować , miałem nurzańca w akwa - ok. 1m kilka odnóg i rybki mi go skroiły , że obecnie ma 25cm:)

Teraz daję więcej spiruliny i tabletek warzywnych , zobaczymy.


PS.powodzenia z makaronem , ciekawe czy zareflektują.

Opublikowano

PS.powodzenia z makaronem , ciekawe czy zareflektują.



Moje żrą makaron aż im się skrzela trzęsą - tak samo jak brokuły, ryż, kaszę i praktycznie zeżarłyby wszystko co im wrzucę.

Młode to i apetyt mają.

Parę dni temu wpuściłem dwa synodontisy do akwa - pierwsze co to podpłynęla jedna taka 4-5cm i chciała się za wąsy zabierać, a tu zonk - zza kamienia wielka głowa się wynurzyła i rybka w szoku :D

Opublikowano
Jakby każdy mówił "po co?" , to żadne badania , wnioski , analizy , artykuły itp. by nie miały miejsca.


Spróbować zawsze można i fajnie , że ktoś to robi , bo dzięki temu drugi może zobaczyć , dowiedzieć się więcej .

W ten sposób wszyscy pogłębiamy wiedzę.


Sorry, ale co w tym poznawczego, to czy zjedzą czy nie a może czy im zaszkodzi czy nie :?:

Po prostu nie rozumiem po co eksperymentować skoro są łatwo dostępne sprawdzone i wcale nie przesadnie drogie pokarmy specjalistyczne. Może są jakieś inne bardziej "konkretne" powody podawania "ludzkich" pokarmów?

Opublikowano
Może są jakieś inne bardziej "konkretne" powody podawania "ludzkich" pokarmów?


Chociażby urozmaicenie diety.

Dodanie do żywienia czegoś innego niż granulowane, wysuszone cośtam - w sumie nie wiadomo co...

Czy Ty karmisz tylko jednym pokarmem cały czas?

Opublikowano

niektóre mieszanki są zdrowe , a i bardziej kaloryczne co może być przydatne np. gdy pracujemy 12 godzin :D


PS.kutna - ja karmię 4-5 pokarmami , ale rybkom się nudzi , ale jak ostatnio tabletki warzywne dostały to saulosi aż jakby tańczyły ze szczęścia.

Co polecasz najbardziej dla urozmaicenia podać - coś roślinnego...?

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.