Skocz do zawartości

Zielona mętna woda - problem


rybusek

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, bo osobiście spróbował bym przepuścić wodę przez gęstą gąbkę lub watę .

Tak na marginesie to filtr wewnętrzny do filtracji "mechanicznej" będzie ci potrzebny. Pyszczaki jak i glonojady które masz w obsadzie to straszne brudasy, jak dorosną to sam kubeł nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.


Zrobiłem wczoraj prosty filtr zraszany. Zastosowałem piasek, Dziś rano nie zauważyłem poprawy. Postanowiłem dołożyć waty i zasypać ją delikatnie piaskiem. Po dwóch godzina woda wydaje się trochę czystsza, na wacie widać zielony osad. Mam nadzieje, że będzie w końcu jakaś poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

udało mi się uporać z kolorem zielonym. Zbawienne okazało się dołożenie do filtra przelewowego własnej roboty 2 ściereczek z mikrofibry (wata i piasek widocznie nie były wystarczająco drobne, aby zatrzymać zanieczyszczenia). Po 2 godzinach poprawa o 80%, więc jakby ktoś w przyszłości miał podobny problem wysyłam do tesco po ściereczki z tego materiału. Jutro (sądząc po tempie oczyszczania) powinno być już zupełnie czysto. Miejmy tylko nadzieje, ze problem nie powróci.


Jedyna wada to to, że szybko się zapychają i trzeba je płukać pod bieżącą wodą. Uważajcie aby woda wam się nie przelała z filtra.



Mam jeszcze jedno pytanie. Co sądzicie o takiej lampie http://allegro.pl/lampa-uv-111-sterylizator-11w-do-akwarium-i-oczka-i1277355375.html . Czy ktoś z was ją używał ? Firmowe odpowiedniki są często o 250% droższe. Mysle, aby kupić takie urządzonko, aby problem nie powrócił w przyszłości. Nie wiem jednak jak jest z jakością takiego urządzenia, a wiadomo jakaś awaria i mam wodę z akwarium na dywanie. Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Napisze jak ja sobie poradziłem z zakwitem wody i to przerażającym :( woda była zielona przeraźliwie, próbowałem wszystkiego- zaciemniałem akwarium, podmieniałem wodę , karmiłem oszczędnie rybki, chemia najróżniejszego typu itd... NIE POMAGAŁO NIC kompletnie. Miałem już dość tej wojny miałem już nawet akwarium wydać bo w pewnym momencie się zniechęciłem. Chciałem zainwestować w drogi i wydajny filtr zewnętrzny i lampę UV ale niestety nie było mnie stać. W końcu któregoś pięknego dnia wpadłem na genialny pomysł. Wyciągnąłem mój filtr z akwarium wysypałem z puszki filtra to co w niej było (w moim przypadku bio-ceramika) w apteczce wpadła mi w ręce wata ( taka zwykła wata jaką można kupić w aptece ) wypchałem nią mój filtr tak mniej więcej 3/4 dosyć ciasno, na górę dałem trochę bio-ceramiki żeby przypadkiem włókna waty nie wciągnął filtr, całość wstawiłem z powrotem do akwarium. Filtr włączyłem zgasiłem światło i że był to wieczór poszedłem spać :) Jakież było moje zdziwienie kiedy wstałem rano to może tylko potwierdzić moja żona - WODA BYŁA KRYSTALICZNIE CZYSTA !!!!! :) :) Wyjąłem filtr wyjąłem watę okazała się być zielona jak bym ją nasączył farbą :) Być może komuś mój sposób na zieloną wodę się przyda i będzie pomocny. Tanio szybko i skutecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dzięki temu tematowi udało mi się doprowadzić moje akwarium z bajora do ładnej czystej i przejrzystej wody. Nie miałem od długiego czasu problemów z wodą, lecz po przeprowadzce w nowe miejsce, woda się zmieniła i się zaczęło. Ten sam zestaw akwariowy od miesięcy działał bez zarzutu i nagle w nowym miejscu od pierwszego dnia woda nie taka, a po ok. tygodniu tak zielona, że widoczność wynosiła ok. 10-15cm. Czego to ja nie robiłem, żeby sobie z tą wodą poradzić i nic. Moja historia była bardzo podobna do tej użytkownika muraww i o ile przed przeprowadzką miałem zamiar wymienić mój 120l baniak na 300l, to później chwilami miałem zamiar zrezygnować z tego hobby przez wodę, a nie ładować się w 300l, jak ze 120l nie mogę sobie poradzić. Dzięki pomysłowi murawwa z WATĄ - udało się! Nie była to jedna noc, lecz ok. 1 tydzień prób i błędów ze sposobem założenia oraz ilością waty w filtrze (w pewnym momencie nawet w obu filtrach), ale w końcu mam opracowany swój system i działa. Ponieważ sama wata strasznie mi śmieciła w akwarium, to z newralgicznych miejscach wlotów i wylotów używam włókniny filtracyjnej Aqua-szut i jest zdecydowanie lepiej - sam filtr też lepiej pracuję, niż na samej wacie. Jeszcze będę testował pomysł rybuska ze ściereczkami z mikrofibry, ale tak czy owak jestem już teraz super zadowolony z rezultatów. To jak wata wygląda podczas wymiany nie będę opisywał, ale widać przez to jaką robi robotę. Polecam ten sposób, aczkolwiek nie życzę nikomu takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.