Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wiele było napisane na forum,ale jak chcesz się dowiedzieć więcej to poszukaj....


Może znajdziesz opinie doświadczonych hodowców pyszczaków,którzy piszą,że Flavus to planktonożerca,który odżywia się skorupiakami,w których są substancje odpowiadające za jego barwy...


A budowę pyska ma podobną jak rodzaj Cynotilapia...

Opublikowano

kiedyś sam uważałem flavusa za bardziej roślinożerną niż mięsożerną, jednak zmieniłem zdanie i uważam jednak, że jest bardziej mięsożerny niż roślinożerny, w akwarium nie pogardzi spiruliną ale jako dodatek a nie podstawa.

Opublikowano

Poprzednia dyskusja na temat preferencji żywnościowych flavusa zakończyła się pyskówką i zamkniętym tematem. Perez, kunta, brazylia teraz trochę konfabulujecie bo konkluzja była taka, że flavus jest wszystkożerny z przechyłem w którąś stronę. W którą, to już inna sprawa i tu zgody nie było i nie ma. Dlatego mówiąc wkurza mnie wasz pretensjonalny ton -

Haha,dopiero co o tym było Flavus jest wszystkożercą którego dieta w większości powinna się opierać na pokarmach roślinnych...",

Co do preferncji zywieniowych flavusa byla juz dyskusja tutaj jezeli masz cos ciekawego do powiedzenia i cos na potwierdzenie twojej tezy to zapraszamy do odpowiedniego dzialu, a jezeli masz zamiar tylko mowic o tym ze flavus to miesozerca bez zadnego potwierdzenia tego faktu to daj sobie spokoj.

Pewnie wychowali kilka pokoleń i z praktyki wiedzą....

Panowie zluzujcie pośladki, bo w tym momencie to wy okazujecie co najmniej brak szacunku dla rozmówcy.

Ja znalazłem coś takiego http://www.cichlid-forum.com/articles/p_flavus.php. Wynika z tego, że flavus wcina zarówno plankton jak i zeskrobane z kamieni glony. I tyle, jeśli miałbym hodować ten gatunek to by mi wystarczyło :)

Opublikowano

Tez to widzialem i nie jest tam napisane ze miesozerca.

Jak juz mowilem bylo o tym w tutaj i tez nikt nie udowodnil i przedstawil jednoznacznych dowodow na miesozernosc flavusa.

Szacunek mam do kazdego, niestety na prosbe o przedstawienie dowodow dostaje odpowiedz typu

opinie doświadczonych hodowców pyszczaków,

Czy wedlug ciebie jest to czyms poparte, wedlug mnie nie.

W tym momencie widze tylko to samo co bylo w tamtym watku, koledzy poprostu nie maja jak poprzes swoich slow.

Opublikowano
Co do preferncji zywieniowych flavusa byla juz dyskusja tutaj jezeli masz cos ciekawego do powiedzenia i cos na potwierdzenie twojej tezy to zapraszamy do odpowiedniego dzialu, a jezeli masz zamiar tylko mowic o tym ze flavus to miesozerca bez zadnego potwierdzenia tego faktu to daj sobie spokoj.


greghorNikt tutaj piany nie bije, bo na samym poczatku juz prosilem o otwarcie watku w odpowiednim dziale jak i o to aby koledzy udowodnili to ze flavus jest miesozerny, jak dotej pory dostajemy takie same odpowiedzi jak poprzednim razem, czyli jest miesozerny bo jest, i kto tu bije piane?

Opublikowano

Pisałem wcześniej ale zniknęło :?:

Tu się nie zgodzę z Tobą greghor - szacunek mam do wszystkich z kim rozmawiam ale denerwują mnie dowody/odpowiedzi typu - tak bo tak i już, albo zięć szwagra kuzynki ze strony Kądzieli miał kolegę który tak mówił więc tak musi być.

W poprzednim zamkniętym wątku próbowałem podpierać się dostępnymi mi książkami i w miarę "poważnymi" stronami www.

Wyszło z tego że na większości był opisany jako wszystkożerca, na kilku jako roślinożerca ale nigdzie nie znalazłem info o tym że jest to mięsożerca...

Teraz mam Flavusy (jeszcze miniaturki) więc się okaże w praktyce.


BTW jak doszedłeś do tego że Flavus bardziej ukierunkowany jest mięsożernie?

Sam myślę nad tym jak rozwiązać ten problem żeby czasami za późno się nie zorientować...

Opublikowano
Ja znalazłem coś takiego http://www.cichlid-forum.com/articles/p_flavus.php. Wynika z tego, że flavus wcina zarówno plankton jak i zeskrobane z kamieni glony. I tyle, jeśli miałbym hodować ten gatunek to by mi wystarczyło


I z tego wyraźnie wynika że jest wszystkożercą...idąc dalej na tej samej stronce jest opisany jako roślinożerca http://www.cichlid-forum.com/profiles/species.php?id=889 i tak w każdym źródle które sprawdzałem-roślino bądź wszystkożerca.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dawno się nic nie działo w tym temacie, a to z powodu mojej choroby. Która mnie dopadła w czerwcu zaczęło się, od przeziębienia potem zapalenie płuc i tak mnie trzymało praktycznie do końca sierpnia. Nie ruszałem się właściwie z łóżka i schudłem ponad 20 KG do tej pory nie wiem co mnie tak uczuliło. Więc moje prace ograniczyły się tylko do karmienia, ale ryby przetrwały moją nie dyspozycje bez problemu. Teraz od kilku dni obserwuje mnóstwo młodzików za równo żółtych jak i pomarańczowych. 
    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.