Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zbliżam się powoli do zakupu baniaka 450l 150x50x60 i chciałbym już zacząć gromadzić sprzęt.

Filtr wewnętrzny: wybrać polecany zazwyczaj atman 203 (2000l/h) czy Weipro TC-3500 (3500l/h). Czy ten weipro nie zrobi za dużego młyna? Który z nich jest cichszy? Zaznaczam że lubię nadfiltrację i bardzo nie lubię zalegających kup. Po obecnym baniaku zostanie mi też resun B-1000 (1000l/h). Czy może mi się przydać do nowego zbiornika?


Cyrkulator- nigdy nie miałem z nimi do czynienia, ale pewnie dobrze się sprawdzi do przegonienia kup w stronę filtra. Ze względu ograniczonych funduszy w grę wchodzi tylko firma jvp. I teraz zdaję się tylko na Was który wybrać: pojedyńczy jvp-102 (5000l/h), podwójny jvp-201 (6000l/h), czy jvp-202 (12000l/). Proszę użytkowników o wypowiedzenie się jak to z ich mocą, czy dobrze się sprawdzają, czy 12000 nie będzie za mocny? Na dnie będzie głównie piach kwarcowy pomieszany z dość drobnym żwirem i nie chce żeby mi to wszystko latało, ale żeby obieg wody był spory.


Z góry dzięki za wszystkie sugestie.

Opublikowano

jvp 202. Miałem go w 450l. i było super. Jeden wylot na obieg, drugi na tafle. Pamiętaj, że cyrkulatory mają dużą średnicę wylotu, więc pralki nie zrobi, a dno będzie ładnie pozamiatane. Do tego at203 i będzie akuratnie. Możesz spróbować z tym Resunem co masz, może być tak, że wystarczy, ponieważ cyrkulator będzie pchał nieczystości w jego stronę. Więc duża gąbka i powinno wystarczyć.

Opublikowano

Przez dość długi czas miałem kombinację AT-203+jvp202(2x6k).Teraz narurowce wspiera jvp202 i jestem zadowolony z tej kombinacji.Przy odpowiednim ustawieniu cyrkulatora nie będziesz miał problemy typu zdmuchiwania piachu.Pralki też niema,ryb nie zdmuchuje :P Dodam że mam taki sam zbiornik.

Opublikowano

sry ze podepne sie pod temat a gdzie umieszcza sie taki cyrkulator, zakladam ze po przeciwnej stronie od wewnetrznego, i jak takie ustrojstwo jest duze

Opublikowano

Dokładnie. Na przeciwnej ściance filtra wew. A wielkość zależy od modelu, jvp 202 ma pewnie z 15x12x7 cm. Strzelam wymiarem z pamięci, lecz musisz wziać pod uwagę, że on jest naprawdę mocny. A np. jvp 6000 l/h ma tylko jeden wylot więc jest już połowę węższy.

Opublikowano

Jeśli chodzi o filtr wewnętrzny to pracuje u mnie w 500-setce weipro 3500.Na początku troszkę mruczał,lecz teraz jest cichy.Atmana 203 miałem w kubełku diy.Osobiście na weipro nie mogę biadolić,bo jest dobrym filtrem,choć zmieniam filtrację mechaniczną na narurową z pompa co.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam wszystkich doświadczonych:)

Właśnie kupiłem JVP-202 i umieściłem go chyba w niewłaściwym miejscu bo słabo kupkami operuje. Dokładniej opisując to zaraz przy tle u góry ułożone pionowo(czyli jeden wyżej drugi niżej) obok zaś znajduje się rurka zasysająca kupska z nad dna. Jedna turbina skierowana ku górze druga wzdłuż tylnej ściany ku dołowi skierowana. Jak były obie skierowane w dół też szału nie było.

Czy może przy dnie usadowić cyrkulator i zasłonić kamieniami?

Jak macie jvp własne osadzone i ukierunkowane?

Pozdrawiam


Wyszło szydło z worka i się okazało że dyby przysłali mi JVP-201 zamiast 202 no raczej mała różnica jest bo tylko 100%:( ale mnie wkur... wzięła, ciekawe kto zapłaci za przesyłki, bo zamiast przy kurierze przeczytać dokładnie jaki model w kartonie to patrzałem czy całe i zdrowe tylko i czy wszystko jest.

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.