Skocz do zawartości

Zbiornik 220X50X55-filtracja-porady.


Zibol

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,zbiornik 220X50X55.Tło-prawdopodobnie CR65,nie za wiele skał,akwarium przerybione(kontrolowane przerybienie :wink: ).

Planuję dwa duże kubły(12L) wypełnione ceramiką.Wewnątrz dwie pompy(jakieś 1500l/h).

Czy te wkłady będą odpowiednie do wewnetrznych?:

http://allegro.pl/item976762964_wklad_filtr_100_filtrow_turbo_pomp_thead_550_750.html


Myślałem o nich ze względu na estetykę i łatwość montażu.


Czy wg Was dodatkowo jako prefiltr warto byłoby zamontować przed wlotami do kubłów takie cudo:

http://allegro.pl/item973496997_filtr_do_pompa_hydrofor_flora_fv_25_fv_gwar.html


I czy takie wkłady wielokrotnego użycia się sprawdzają?Nie jestem specem w tej dziedzinie.

Dodatkowo myślałem wykorzystać wylot wody z któregoś z filtrów i przepuścić ją przez jakieś koryto(donice) umieszczone nad akwarium i wypełnione keramzytem,biobalami,gąbką(dokłądnie nie wiem jeszcze na co bym sie zdecydował).

Proszę o ewentualne sugestie i porady.

Aha,sump odpada,proszę nie pytać dlaczego....hehe


Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję dwa duże kubły(12L) wypełnione ceramiką.

Ale po co aż tyle? Myślisz, że jakbyś pod oknem postawił beczkę 2000 litrów wypełnioną ceramiką to różniło by się skutecznością od filtra o pojemności 12 litrów wypełnionego ceramiką? :)


Jak już koniecznie chcesz dwa filtry to zrób jeden biologiczny, daj tam zwykłą ceramikę, jakiś prefiltr, żeby dziadostwo nie leciało i przepływ powolny (przy startowaniu akwa przepływ daj duży).

A drugi filtr daj jako mechanik i napchaj tam gąbki, waty i innych wkładów do filtracji mechanicznej i tutaj daj duży przepływ.


Co do puszczania wyloty przez donicę z biobalami to ja też bym tego nie robił bo po co?. Chyba, że chcesz tam trzymać przez wiele miesięcy duże stado karpii i tuczyć je na święta? :)


Jak już chcesz włożyć kasę i pracę w filtrację to skupiłbym się na czymś co usuwa NO3, jakaś hydroponika albo jakaś denitryfikacja albo stała podmiana wody. Bo sama nitryfikacja w jednym dużym filtrze z ceramiką da radę bez problemu (chyba, że będą karpie świąteczne)


Natomiast co do filtracji mechanicznej to tutaj możliwości jest wiele, generalnie chodzi o to aby syf się zbierał w jednym miejscu i żebyś go często wyrzucał i żeby było Ci to łatwo zrobić Ale tu wiele nie pomoge bo nie mam na to na razie przemyślanych sposobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem tych gabek (filtr 100) ale byly dwa rodzaje dlatego doradzam obejrzec przed zakupem. Te ktore widze na zdjeciu sa rzadsze, gorzej czyszcza mechanicznie. Sa idealne dla zolwii albo do malego oczka wodnego. Ja mielem te gestsze, miekkie, sprzedawane dokladnie pod ta sama nazwa i ta sama cena - nie wiem czy jeszcze takie są. Byly super.

GLowice turbo8w tez sa nie do zdarcia, mam tylko wrazenie, ze moga byc za slabe. Szczerze mowiac podpialbym te puszke do wiekszej turbiny (pow1000l/h) np powerheada 802 hagena. A jak nie pasuje,to samą gąbke na trzpień naciagnac, bez puszki. Tyle ze nie wiem czy sobie zdajesz sprawe ze to ma okolo 1l objetosci wiec trzeba takie gąbczysko za czyms schowac, bo uroku nie dodaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.