Skocz do zawartości

Sump czy filtr zewnętrzny - 500 l.


tasi0r

Rekomendowane odpowiedzi

a odejmijcie kolego kilka centymetrów na pompę która w jakiś sposób musi wodę z tego cudeńka wyrzucić ;)

zostanie już mniej niż 20 litrów

patrząc również na to, że warto by było schować grzałkę itp to zostało by mniej niż 10l

dlatego imo nie warto by było tego robić.

Prędzej za akwarium dołożył by dodatkowy panel o wymiarach 200x50x10 i z niego zrobił bym panel filtracyjny nie zabierający miejsca w akwarium. Jednak wszystko zależy od warunków lokalowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak.

Przy dobrej ceramice pewnie by dało radę.

Ale chciałbyś przy przedniej szybie (najbardziej widowiskowej) mieć 10 cm komory technicznej?

Zawsze można jeszcze to zakryć ale i tak będzie to drętwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz?

czy z długości? Częściej widziałem panele z tyłu akwarium.

Panel 50cm na 10 cm byłby IMO za mały do takiego akwarium, nie mówiąc już o tym że nie było by mowy o robieniu jakiś komór technicznych itp.



oczywiście ze chodzi mi o długości akwarium , zresztą można tu sie było domyśleć z wyliczeń, gdyby chodziło o głębokośc filtr przelewowy przy zbiorniku 200x50x50x miałby pojemność 100litrów,


10cm daje komorę 25 litrową. Gdyby ją zasypać porządnym materiałem, to sądzę, że powinna wystarczyć


Jeśli natomiast autor myśli o wykrojeniu 10 cm z głębokości, to zdecydowanie będzie to zły pomysł



Również jestem tego zdania, i jest już nawet przeze mnie potwierdzone , gdyż tak jak wspomniałem taki filtr sprawdza sie w moim zbiorniku 420 litrowym, gdzie swego czasu miałem silne przerybienie (52sztuki) z czego 40 dorosłych ryb .


Może i tak.

Przy dobrej ceramice pewnie by dało radę.

Ale chciałbyś przy przedniej szybie (najbardziej widowiskowej) mieć 10 cm komory technicznej?

Zawsze można jeszcze to zakryć ale i tak będzie to drętwe.



yaro zapewniam Cie , że wcale to nie musi brzydko wyglądać, ja w swoim akwarium mam zrobioy na przedniej szybie taki panel z płyty wiórowej coś na wzór jak przedstawia fotografia, i jest okey ;)

post-9479-14695712434145_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka opcja mi się podoba ;)


Mi również, dlatego jestem zwolennikiem filtrów bocznych przelewowych ( choć nie zawsze sie da, ale nie mając ograniczeń to chyba najbardziej racjonalne rozwiązanie) no i tanie w budowie ( nie potrzeba śrubunków, komina itp) , a sam motor napędowy nie musi być mocny , co za tym idzie , niski pobór prądu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpiwedź!

Wiec że będzie to filtr przelewowy jestem praktycznie już przekonany. Ale jak ktos zauważył nie za Ciekawie będzie wyglądało to przy szybie widokowej więc wpadłem na pomysł takiego oto położenia filtra :


98490296.jpg



Nie szpeciło by tak bardzo. , a i tłem wewnętrznym można było by zasłonić lub ładnie ułożyć kamyczki!


Objętość przy tych wymiarach filtra to 37 litrów.Więc na media filtracyjne na pewno starczy, a i inne rzeczy się tam smieszczą.


Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.