Skocz do zawartości

Nieszczelna pokrywa


misiek80

Rekomendowane odpowiedzi

Mam aluminiową pokrywę taką jak w tym linku http://www.myciok.pl/pokrywy.htm. Kiedy ryby chlapią wodą podczas karmienia, z dolnego rogu pokrywy zaczyna kapać woda, która spływa po kancie akwa na blat szafki. W rogu blatu oraz podkładki pod akwa (podkładki pod panele) spowodowało to nawet lekkie jego odkształcenie. Mieliście kiedyś coś podobnego? W cztery rogi akwa, między szkło i pokrywę powkładałem małe kawałki materiału a'la gąbka, ale średnio to pomaga. Są może jakieś uszczelki, które możnaby tu zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką http://www.zoolight.pl/product-pol-6-POKRYWA-ALUMINIOWA-CZARNA-100x40.html i też podobny problem. Tzn. woda, która zbiera się w rogach, a potem wycieka właśnie przez narożniki. Pisałem w tej sprawie do producenta i zalecił we własnym zakresie uszczelnić miejsce przecieku od wewnątrz silikonem, bo standardowo jedyną formą uszczelnienia jest lakier :?. Ja jednak najpierw idealnie wypoziomowałem szafkę, mam stelaż na 5 regulowanych nogach więc w tej kwestii ogromne pole manewru. I teraz z 3 cieknie tylko w 1 rogu. Przy najbliższej podmianie jeszcze lekko poprawię i powinno być ok. Zastanawia mnie tylko, czy u Ciebie aby na pewno ryby są głównym powodem przecieków? U mnie jest to porostu woda, która skrapla się na wew. stronie pokrywy a następnie przy podnoszeniu spływa na zawias i właśnie do tego rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywę masz podobną do mojej. U mnie kapie tylko z jednego rogu - tego przy którym karmię ryby i tylko jakiś czas po karmieniu. Kiedyś w ramach eksperymentu zmieniłem miejsca karmienia na drugi róg i wtedy kapało tylko w tym rogu. Tak, że moim zdaniem przyczyną jest woda, którą ryby wypluskują podczas karmienia. Woda zbiera się gdzieś w rogu pokrywy i późnej przez jakiś czas kapie. Jak już pisałem przez to kapanie odkształcił mi się nieco blat szafki. Szafka jest stabilna, spód na nóżkach, blat, cztery przegrody pionowe, wszystko to z płyty o grubości 1,8 cm tylko tył jest cieńszy. Bądź co bądź czym prędzej muszę temu kapaniu zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiona w castoramie :) Moim zdaniem to parująca woda szuka ujścia, a nie wychlapywana przez ryby.

Pokrywa spoczywa opierając się na szkle /na górnych krawędziach szyb/. Aluminium o szerokości nieco większej niż grubość szyby leży sobie na "grzbietach" szyb bocznych. Właśnie do tego aluminium przykleiłem uszczelkę, w ten sposób że szyba /jej grzbiet/ nie styka się z aluminium tylko uszczelką. Uszczelka jest zatem między górnym rantem akwarium a pokrywą na całym obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij karmić w innym rogu i sprawdź, gdzie będzie ciekło - tylko nie chlap specjalnie :mrgreen: . Moim zdaniem to jednak parowanie i grawitacja. Wystarczy, że masz minimalnie niżej położony ten róg akwarium i woda będzie właśnie tam się gromadzić i jak jej jest za dużo to ścieka po szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.