Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
moim zdaniem nazwa nieważna. Ważne że ceramik i żeby była bardzo porowata. Na przykład na allegro litr ceramiki kosztuje 9zl. Jest bardziej porowata od firmowej ktora jest cztery razy droższa
Nie mam nic do ceramiki z allegro za 9zł, ale interesuje mnie w jaki sposób sprawdziłeś, że jest bardziej porowata od "firmowej". Używałeś mikroskopu?
Opublikowano

Sławkowi pewnie chodziło o to że ceramika firmowa w wielu przypadkach przeznaczona jest do filtracji mechanicznej.np ta tetry. co do ceramiki bio to chyba nie ma zanczenia nazwa firmy bo jeszcze mi się nie zdażyło aby któraś z nich nie spełniała swojej funkcji.

Opublikowano

Teoretycznie można wyliczyć porowatość ceramiki mierząc wyporność przed i po sproszkowaniu produktu. Albo jeszcze prościej mierząc i ważąc ceramikę. Im mniejsza masa przy wyższej objętości tym lepsza ceramika. No ale to tak w kwestii teoretyczno-formalnej. Nie żebym uważał to za celowe :wink:

Opublikowano

1. czy wkład jest bio czy nie - zależy jedynie od sposobu użytkowania.

2. ceramika jest kiepskim materiałem filtracji mechanicznej - znamy wiele lepszych wkładów do tego rodzaju filtracji

3. Im lżejsza ceramika, tym większa szansa że bedzie lepsza - ale nie zawsze, może zawierać znacznie więcej zamkniętych przestrzeni niż ta ciężka, co powoduje że jest lekka ale jej dostępna rozwinieta powierzchnia nie.

4. jesli już na oko widzisz że produkt jest bardziej porowaty, to tak zapewne jest.

5. Nie ma co się podniecać powierzchnią ceramiki pow. 600-800 m2/litr . Jesli jakiś sprzedawca oferuje ceramikę o jeszcze większej powierzchni, to tylko chłyt marketingowy - aby uzyskać tak małe otwory, aby dały tą powierzchnię, to musza to być otwory mniejsze niż bakterie które miały je zamieszkiwać.

6. Doskonałym materiałem do filtracji bio jest węgiel aktywowany który chwali się znacznie większą powierzchnią rozwiniętą - choć nie korzystają z tego bakterie, jak wiemy węgiel taki posiada cudowne wlaściwości adsorpcji składników.

7. mając do wyboru - wybierz ta optycznie bardziej porowatą, ale bacz by ścianki nie były grubsze niż 7-8 mm. Powyżej tej grubości, wnętrze będzie całkowicie nieaktywne.

Opublikowano

Na zdjęciach ta po lewej ceramika jest nawet 3razy droższa od tej po prawej w aquashut.

Więc co wybrać :?: z lepszym przepływem czy z gorszym i tańszym :?:

Na allegro są te po prawej i się nie opłaca za bardzo kupować z allegro lepiej we trzech się zrzucić na 20litrów ceramiki:wink:

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.