Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, pierwszy post, pierwsze Malawi:

Odczyt z pasków JBL Easy Test 5in1

NO3=25

NO2=0,5

GH>21d

KH=10d

pH=7,6

Filtracja JBL e900 standardowe wkłady.

Zbiorniczek 128l (80x40x40) 11 sztuk saulosi + 3 zbrojniki niebieskie, akwarium dojrzewało 3 tygodnie pomiary co 2 dni od tygodnia stabilny pomiar na paskach, podmianka raz na tydzień 20l, jak w temacie rybki raz na jakiś czas ocierają pyszczkiem o piasek (drobny piasek) nigdy o dekoracje czy kamienia (łupki), wcześniej miałem dwa startowe gupiki i się nie ocierały. Ki diabeł?

Opublikowano

Testy paskowe nie są dobrym źródłem wiedzy o parametrach w Twoim zbiorniku.

Wsadziłeś do małego akwarium 14 ryb, rozregulowałeś system. W Twoich filtrach nie ma wystarczającej ilości bakterii na przerobienie produktów przemiany materii od tylu ryb, czego odzwierciedleniem jest poziom NO2 (o ile jest miarodajny). Lej bakterie (najlepiej czyste kultury) ogranicz karmienie do absolutnego minimum (co drugi dzień minimalna ilość) Kup prawdziwe testy do wody i podaj wyniki pomiarów (przy okazji zmierz sobie parametry kranówki).

BTW zbrojniki mogłeś sobie darować i tak masz za dużo ryb na taki zbiornik.

Opublikowano

Oczywiście macie rację że wszystko be, ale jak zobaczyłem w jakich warunkach żyły te ryby dotychczas to wierzcie mi że wybrałem mniejsze zło, zbrojniki macie rację pozostałość po starych czasach że glonek mus być, co do liczebności to wiadomo że będzie redukcja obsady ale muszę wiedzieć kto niebieski a kto żółty w planach obsada jak Wielki przykazał 1+6 i tyle, albo jak Was przekonam to 2+8, zamieszczę zdjęcia i przyjmę krytykę na klatę bo ryby warte zachodu, niesamowite zachowania i nie powiem aby były mało agresywne

Opublikowano

pyskami to robią masakrę w podłożu, miałem już ospę w innych akwariach i zdaje mi się że wiem jak powinno to wyglądać, urzeczony tymi rybami dałbym się naciągnąć na tezę, że jest to swoiste "brykanie" samca, ale Malawi to nowość dla mnie i zdaję się na porady doświadczonych hodowców

Opublikowano

Nie zawsze jest tak,że ocieranie ryb świadczy o chorobie. Każda ryba czasem się otrze o podłoże (jak ją swędzi to się musi podrapać ;) ) Jednak w Twoim przypadku mamy do czynienia z dwoma czynnikami które wskazują na "chorobowy" charakter ocierania. Po pierwsze NO2 które jest podwyższone. Po drugie świeże akwarium w którym nagle znalazło się znacznie więcej ryb niż te dwa startery które pływały wcześniej. Pierwsze łączy się z drugim. Powinieneś zweryfikować stan wody testami kropelkowymi a do tego czasu ograniczyć karmienie i zadbać o dobre napowietrzanie wody.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.