Skocz do zawartości

OBSADA 300L RED RED I CO JESZCZE


matizsz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kompletuję obsadę do nowego akwa 300l. Rozmiar 120x50x50. Ze starych został mi jeden duży, dorodny samiec maylandia estheare RED-RED i dwie samiczki RED-RED również dorosłe. Chciałbym do tego dodać demasoni i Pseudotropheus acei. Co o tym myślicie? W jakich ilościach? Czy dorosłe red red mogą pogryść nowe 4-5cm demasoni i acei? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mój gust redy od 150 cm długości w górę. A już na pewno nie w 300l z dwoma innymi gatunkami. Co do agresji to są to raczej ryby agresywne w stosunku do siebie niz do innych gatunków. 4-5cm ryby nie zabije, chociaż na małej przestrzeni może ją uszkodzić samym odganianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem redy mogą być, minimalna wielkość akwarium do tych ryb to 100cm podstawy, acei rosną trochę duże więc to bym sobie podarował ale można dodać Ps. socolofi i L.caeruleus. ładnie będzie to kolorystycznie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wpuścić do dorosłych ryb takie 3-5cm, niż 8cm i większe - zostaną po prostu zignorowane. Jak musisz mieć te redy, to dodaj do nich jeden z gatunków, które wymieniłeś - nie 2. Jden, bo demasoni musi być więcej sztuk, by rozproszyć dużą agresję, a acei, bo rośnie duży. A szczerze powiedziawszy jestem przeciwny wkładaniu acei do 120cm.


Z innych gatunków wybór masz dość duży, elongatusy, inne maylandie, byle nie te największe, pseudotropheusy wszelakie, melanochromisy... Może np. interruptus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem redy mogą być (...) ale można dodać Ps. socolofi i L.caeruleus

Wiele razy widze tu rady żeby nie łączyć ryb typowo roślinożernych, tu Maylandia esterae z takimi nie za bardzo -L. caeruleus.To jak w końcu z tym jest, może ustalić jakieś jednolite stanowisko klubu w tej sprawie, bo taki początkujący ktoś to czyta i myśli "przeczytałem to w internecie, więc to musi być prawda". Podobnie minimalna długość akwarium,ktoś powołuje się na własne doświadczenia, udawało się,ale czy można przenieść to na każde ine akwa? Redów nie miałem, ale nie wyobrażam sobie tej krowy dorosłej w 100cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red w 100cm długości to totalne nieporozumienie. To jest duża, masywna ryba. W akwarium o odpowiednich wymiarach samiec bez problemu obejmuje 100cm rewir. Co do żywienia to akurat tutaj nie ma problemu- Red jest zaskakująco "wszystkożerny" jak na pyszczaka. Swoje trzymałem zarówno na diecie ściśle roślinnej jak i w oparciu o skorupiaki i larwy owadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiele razy widze tu rady żeby nie łączyć ryb typowo roślinożernych, tu Maylandia esterae z takimi nie za bardzo -L. caeruleus.To jak w końcu z tym jest, może ustalić jakieś jednolite stanowisko klubu w tej sprawie, bo taki początkujący ktoś to czyta i myśli "przeczytałem to w internecie, więc to musi być prawda". Podobnie minimalna długość akwarium,ktoś powołuje się na własne doświadczenia, udawało się,ale czy można przenieść to na każde ine akwa? Redów nie miałem, ale nie wyobrażam sobie tej krowy dorosłej w 100cm.




Red-red jest większy od acei? Albo jest potworem? bez przesady, u mnie samiec yelow jest większy niż red, a druga sprawa proponuję książke "Przewodnik po świecie pielęgnic z Malawi" Ad Koningsa gdzie fajnie są opisane poszczególne gatunki ryb razem z minimalną wielkości akwarum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.