Skocz do zawartości

Pokrywa ze spienionego PCV


szulo

Rekomendowane odpowiedzi

Do mojego baniak zrobiłem pokrywę z płyty osb pomalowałem ją lakierem jachtowym by zabezpieczyć przed wilgocią. Od trzech tygodni baniak dojrzewa a od wewnętrznej strony na pokrywie zaczęła się skraplać woda. Myślałem ze zabezpieczenie lakierem jachtowych uchroni płytę przed wilgocią. Niestety dzisiaj przekonałem się ze się myliłem. Płyta strasznie napęczniała i w sumie to już się do niczego nie nadaje. Muszę zrobić pokrywę z innego materiału i pomyślałem o spieniony PCV. Ale nasuwa mi się pytanie jakiej grubości użyć płyt czy 6mm wystarczy i czym można kleić takie płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też robię pokrywę z drewna, możesz powiedzieć jakiej foli w płynie użyłeś??? i mam pytanko lakierowałeś potem pokrywę, czy tylko na surowe drewno 3 warstwy folii. Jeszcze jedno czy ta folia nie będzie odłaziła od gorąca (chce w środku zamontować 2 halogeny po 150W) ale będą wentylatorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lakierowałem, bo używałem płyty meblowej. Kupiłem folię budowlaną Śnieżka (wiaderko 1L kupiłem w osiedlowym narzędziowym). Po kilku dniach zakleiłem szczelnie (podkreślam: na zakładkę) folią odblaskową z allegro.

W Twoim przypadku można by się zastanowić czy przed malowaniem, lekko nie podgrzać tej folii, żeby lepiej wchodziła w drewno.


Nie mam wiedzy co do tolerancji temperaturowej. Nie mam wentylatorków, u mnie świecą T5 (2x54W) więc jest ciepło, ale nie gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem ramę z surowego drewna ale małpa mi się zwichrowała, teraz spróbuje z MDFu jak Ty bo klapa jest z MDFu właśnie i jak na foto nie będzie 4 szt halogenów okrągłych tylko centralnie po bokach miedzy wzmocnieniem szyb 2 halogeny 150W (Xenon jakoś mi nie przypadł do gustu może, z próbuje go zamontować w te oprawy to zobaczymy jak będzie)

Mam jeszcze jedną koncepcje co do pokrywy ale na pewno nie z plastiku i PCV, bo to za mało wytrzymałe przed temperatura ale na pewno przed wilgocią, najlepsze. A wentylatorki są po to żeby zarazem chłodziły i żeby wymieniały powietrze wilgotne i gorące. (wróg nr1 dla drewna) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c40 ... c488f.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nasuwa mi się pytanie jakiej grubości użyć płyt czy 6mm wystarczy i czym można kleić takie płyty.


Jak widzę masz długie akwarium i myślę że 6 mm może być za mało proponuję 10 i to dwie płyty sklejone razem.

Moja pokrywa z PCV ma 125 cm z boki z dwóch płyt po 8 mm i jest dość giętka.


A co do kleju tam gdzie kupisz płyty dostaniesz też klej, a jak nie to w marketach budowlanych do rur pcv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Tak. Prawidłowa nazwa to Cyrtocara moorii. Na zdjęciach nie ma żadnej maylandii (obecnie metriaclima), wszystko poza Acei (dwa samce) to non mbuna. Według mnie wszystkie oprócz Fire fisha to różne odmiany A. stuartgranti sam zobacz ile tego jest https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara stuartgranti/index.html https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara sp. 'stuartgranti maleri'/index.html Równie dobrze mogą to być krzyżówki, bo Aulonocary bardzo chętnie się krzyżują, a wtedy nie dojdziesz z tym do ładu.
    • Na jednym ze zdjęć dwa samce acei. Samice mają mniej zaostrzone płetwy grzbietowe. Na zdjęciu z Fire Fisch to nie jest Red Red, ma za bardzo szpiczastą łepetynę  Reszta poza acei non mbuna  czyli nie moja bajka i nie podpowiem
    • Witam wszystkich chętnych do pomocy. Zakładam, że dla większości moje zagadki będą oczywiste ale, że wątpliwości są to zapytam tu ekspertów.    Przejąłem akwarium z dojrzałymi pyszczkami a mimo to mam trudności z identyfikacją gatunku. No. Czy żółto płetwę to Acei i to samiec i samica? Granatowe to Stuartgranti i to też samiec i samica czy jeden to Stuartgranti a drugi to hansbaenschi i oba samce? Ten z plamkami to młody delfini? Ostatnie to parka firefish czy zebra red? Wszystkie nie wybarwione to maylandia czy to różnice rybki i jak podrosną to się wybarwia? 
    • No racja Sławek 🫣 Zapomniałem już 🙂 W dodatku pseudotropheus chialosi jest bardzo ładną rybą. Zarówno samice, jak i samce są urokliwe. Ten gatunek też polecam wziąć pod rozwagę koledze @123frytki do swojej wymarzonej obsady.
    • Nigdy nie mów nigdy.😄 Braliśmy kiedyś chailosi. 
    • Brak czasu. Akwarium żyje własnym życiem. Uzupełniam tylko karmnik i ścieram kurze.... Jeden zgon - chyba samiec saulosi - zakładam, że agresja, bo bez zapowiedzi... 20240518_144029.mp4   20240518_144120.mp4   20240518_143922.mp4        
    • Ok. Rozumiem. Ja z kolei od Darka nigdy nie kupiłem ryb. Bo gdy chciałem, to był problem z wysyłką. Teraz wiem, że już się to zmieniło. Bo też wysyła ryby kurierem UPS... Każdy na swoich ulubionych sprzedawców ryb. Ja brałem już ryby od kilku i moim faworytem jest Jacek 
    • Nie wiem czy to temat w tym miejscu, ale trzy przykłady: - miałem rdzawe od Jacka i od Darka, jakość bez porównania i tempo wzrostu, ale to może być oczywiście przypadek - sauolsi te od Jacka to jakieś gizmo, a Darek wolał 10 lat nie sprzedawać zanim znowu nie trafił na jakościowo 'dobre' stado - powiedzmy, że udało się mi poznać układy Darek, Jacek, Adrian z Chełmka. Mam wrażenie, że Jacek byleby nie polecić kogoś innego i nie dać kontaktu do kogoś innego weźmie rybę od kogokolwiek innego byle klient miał wszystko. Dwóch innych panów podejście jest zupełnie inne Darek to też specyficzna osoba. Jego podejście do niektórych gatunków, których oficjalnie nie ma w ofercie, a sprzedaje je na rynki zagraniczne. Jednak co IMO najważniejsze nigdy nie odmówił mi rozmowy czy porady. Można na niego liczyć jeśli chodzi o pomoc, nie ważne czy kupiłeś u niego ryby. To o czymś świadczy, nawet jeśli to jest jego forma marketingu. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i moje doświadczenia. Nie mam na celu nikogo oczernić, nie czerpię z tego żadnych korzyści, a jako wolny człowiek uważam, że mam prawo do swojej opinii. 
    • @ziemniak rozwiń proszę dlaczego innych ryb od Pana Jacka już byś nie wziął? Ja teraz 100% obsady mam od Jacka i jestem zadowolony. W dodatku powiem, że p. Jacek to prawdziwy fachowiec i też nie jest " wciskaczem" aby tylko sprzedać. Kupiłem od niego wczoraj stado pewnych ryb. Ustalimy cenę na 400zł, po pół godzinie Jacek zadzwonił - przepraszam pomyliłem się 330zł. I to są hodowcy - mający pasję.
    • Ja mam crabro od Jacka z Żor. Jestem zadowolony, ale chyba innych ryb od niego bym nie wziął. Resztę ryb mam od Darka z Żor. Darek ma więcej gatunków w ofercie niż na stronie. Warto też z nim skonsultować obsadę już na miejscu. Absolutnie nie jest to człowiek, który będzie wciskał. Podejdzie indywidualnie i będzie studził zapędy. W ofercie ma świetne kropki typu: Maylandia estherae OB Minos Reef lub kulfony. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.