Zealota Opublikowano 7 Października 2009 #1 Opublikowano 7 Października 2009 Witam wszystkich Mam kilka problemów w akwa i przydałoby się trochę wsparcia doświadczonych malawistów. Akwa założyłem w maju zeszłego roku. Nacieszyłem się nim pół roku, po czym wybyłem za granicę i blisko rok pyśków nie widziałem. Czas nadrobić zaległości Najpierw trochę info. 240 l standard tetra ex 700 w ceramice + atman obsada: hongi (1+2), maingano (?+?=6), metriaclima membe deep, (1+3) parametry: no2 - 0, no3 - 40, ph 7,6 Pierwsza rzecz, jak rzuciła mi się w oczy to wielkość mojej obsady. Zanim wyjechałem szczawiki rosły jak na drożdżach i spodziewałem się zastać ryby co najmniej 7 cm. Tymczasem spora część z nich, szczególnie samiczki membe i maingano ma niecałe 5 cm, samce z cm więcej. Pytanie brzmi czy z moimi rybami wszystko gra, czy mam zacząć się martwić zahamowaniem ich wzrostu. Zdaję sobie sprawę, że jest ogrom rzeczy wyznaczających wzrost naszych podopiecznych i każde akwa jest inne, ale pytam Was o zdanie. Czy można tu mówić o jakimś standardzie? Druga sprawa, to moje hongi. Samiec jest największy w zbiorniku i bezapelacyjnie rządzi, dysponuje dwoma samczikami, które strasznie męczy. Pomijam zaloty, do których zawsze jest gotów, a skupiam się na agresji. Kiedy tylko je widzi gania je po całym zbiorniku. W efekcie samice widzę tylko przy karmieniu i i to nie każdym :? Są obite, zaszczute i strasznie płochliwe, przeganiają je z kąta w kąt nawet dużo mniejsze ryby. Co można z fantem zrobić? Pozdrawiam
nabe Opublikowano 7 Października 2009 #2 Opublikowano 7 Października 2009 Samiec jest największy w zbiorniku i bezapelacyjnie rządzi, dysponuje dwoma samczikami, które strasznie męczy.[....] Co można z fantem zrobić? Pozdrawiam Wprowadzić drugiego samca l. hongi?
sabotage Opublikowano 7 Października 2009 #3 Opublikowano 7 Października 2009 Wprowadzic wiecej samic, nie widze 2 samcow hongi w 240l.
shinuk Opublikowano 7 Października 2009 #4 Opublikowano 7 Października 2009 Dokładnie jak napisał Sabotage , akwa 240l jest minimalnym zbiornikiem dla obsady z jednym samcem ( samiec może zając terytorium wynoszące od 80-100cm) .Jeżeli chcesz mieć względny spokój to ,albo dołóż samic lub powiększ zbiornik
slawek gorol Opublikowano 7 Października 2009 #5 Opublikowano 7 Października 2009 u mnie w 450, hongi sa jeszcze zdowminowane przez min. saulosi. czekam, az dadza czadu..btw kulfony tez rosna
Zealota Opublikowano 7 Października 2009 Autor #6 Opublikowano 7 Października 2009 Więcej samców hongi również nie widzę w tym akwa. Podczas mojej niebytności alfa zamęczył ostatniego (nie dał się bratu złapać) w ciągu kilku dni. No cóż, zaczynam się rozglądać za samicami, ale jedynym wyjściem będzie chyba tylko dokupić znowu młodzików. Powiększenie baniaka narazie nie wchodzi w rachube :? slawekosw - u Ciebie jest różnica wieku, poczekaj a zobaczysz, jakie to testosterony
Zealota Opublikowano 11 Października 2009 Autor #7 Opublikowano 11 Października 2009 ktoś coś podpowie w związku ze wzrostem ryb?
sabotage Opublikowano 11 Października 2009 #8 Opublikowano 11 Października 2009 Tempo wzrostu to cecha osobnicza. Pamietaj tez, ze wraz ze wzrostem, jego temp bedzie spadac. Pyszczaki nie sa znowu rybami o jakims szybkim i intensywnym wzroscie, wiec nie masz co sie martwic. Sprawa zupelnie normalna jedna ryba z tego samego gatunku, ba nawet z tego samego miotu moze rosnac nawet 2-3 krotnie szybciej nizeli druga. Zatem, jesli z rybami nic innego sie nie dzieje, utrzymujesz optymalne warunki, karmisz "madrze", to nie masz sie o co martwic.
Zealota Opublikowano 11 Października 2009 Autor #9 Opublikowano 11 Października 2009 dzięki sabotage uspokoiłeś mnie nieco pozostaje uzbroić się w cierpliwość bo pyśki mają się u mnie całkiem nieźle jedynie no3 trudno mi zbić poniżej 25, ale nie ocierają się nigdy więc myśle, że jest oki
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się