Skocz do zawartości

oświetlenie do rdzawych


ibanez

Rekomendowane odpowiedzi

yaro to nie tlo, to imo brak tla i sciana za akwarium;)


Wiem, widać tę ścianę jeszcze nad akwarium , żartowałem sobie z tego, bo niestety brak nawet folii powooduje ze akwarium wyglada jak by miało tą gipsową strukturę ;) jako tło

Co do oświetlenia IMHO i jedno nie wygląda tragicznie ani drugie, i tak jak mówiłem każdy powinien sobie wybrać to co mu najbardziej pasuje.


Nawet tło ;)

Chociaż IMHO za mało ryby mają grot i kryjówek w tym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Taki tip ode mnie. Jak porównujesz temperatury barwowe zestawów świetlówek to rób zdjęcia przy jednej, neutralnej wartości temp. barwowej dla jpg'a. Ustaw sobie manualnie np daylight w aparacie i wtedy porównuj. Aparat dobierając tzw. "balans bieli" zmienia parametr temperatury barwowej i wtedy nawet zimna świetlówka przemysłowa wyglądać może wręcz różowo. Proponuję poczytać na ten temat. Nie muszę nawet ściągać tych zdjęć i czytać exifów żeby porównać, że masz różny balans bieli na każdym zdjęciu - spójrz na otoczenie obok akwarium, ma różne barwy, a przecież powinno mieć taki same. Jak ktoś nie wierzy to cykne fotkę i wywołam ja do jpg'a z różnym balansem bieli. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki tip ode mnie. Jak porównujesz temperatury barwowe zestawów świetlówek to rób zdjęcia przy jednej, neutralnej wartości temp. barwowej dla jpg'a. Ustaw sobie manualnie np daylight w aparacie i wtedy porównuj. Aparat dobierając tzw. "balans bieli" zmienia parametr temperatury barwowej i wtedy nawet zimna świetlówka przemysłowa wyglądać może wręcz różowo. Proponuję poczytać na ten temat. Nie muszę nawet ściągać tych zdjęć i czytać exifów żeby porównać, że masz różny balans bieli na każdym zdjęciu - spójrz na otoczenie obok akwarium, ma różne barwy, a przecież powinno mieć taki same. Jak ktoś nie wierzy to cykne fotkę i wywołam ja do jpg'a z różnym balansem bieli. Pozdrawiam


Finger, możesz mieć rację, ale możesz też się mylić. Nie wziąłeś pod uwagę, że świetlówki rzucają poświatę także na ścianki, które otaczają akwarium i moim zdaniem w tym przypadku mogło tak być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.