Skocz do zawartości

oświetlenie do rdzawych


ibanez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Posiadam w swoim baniaku rdzawe oraz saulosi. Do tej pory mam świelowki t5 39 w power glo z przodu oraz z tyłu life glo. Life glo zamontowane bylo dla roslinki która jednak skonczyła żywot. Ryby szczególnie rdzawe niezbyt ladnie wybarwiają się w tej świetlówce. Jaką dołożyć świelóewkę zamiast tego life glo aby ładnie wybarwiała niebieski i pomaranczowy z rdzawych? Sprzedawca kiedyś polecał dołozyć drugie power glo. Ja zasatanawiam sie na philips aquarelle.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem rdzawe i sgeruje ci nie wybarwiać pomarańczowego koloru a bardziej niebieski i ciemny bordowy ew fiolet. U rdzawych bardzo ciężko uzyskać ich naturalny kolor. Aquarelka razem z np narva natural dawała bardzo ładne rezultaty.

Ale strzeż się od żółtego etc jak power glo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał zamówić swietlowki z allegro z firmy aquario.pl. Kupował ktoś od nich? Swietlówki wydają sie byc dosyc delikatnym towarem i troche sie obawiam czy kurierem dotrą w całości...


Pozatym niewiem czy juz musze zmieniac stare. Swiecą codzieniie okolo 6-7 godzin od 11 miesięcy. Wydaje mi sie ze juz nieco straciły moc i zrobilo sie w akwarium mroczniej ale tragedi jeszcze nie ma . Producent zaleca wymiane po okolo 8-12 miesiacach uzytkowania. Po ilu miesiącach wymieniacie?


Czester czy ten zestaw narva nature + aquarelle philips wybarwia tez dobrze saulosi?


Zdecydowałem sie juz ze jesli wymienie to obie swietlówki na raz jedna z nich bedzie napaewno aquarelle tylko nie mogę zdecydować się na drugą. Mysle nad narva nature, sylvania aquastar lub sylvania gro lux, lub hagen aqua glo ale zauwazylem tez ze nie wszystkie swietlówki dostepne sa w wersji przeznaczonej dla mojej belki osiwetleniowej T5 85 cm dlugosci np nie znalazłem aqua glo nigdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już drugi komplet tych świetlówek w akwarium i jestem zadowolony. Saulosi mam od samego początku przygody. Sama narva sprawia że samice są wręcz ciemno pomarańczowe ale z philipsem wszystko wraca do normy


Sama narva nature jest dość "ciemną" świetlówką i przy załączeniu z aquarelle praktycznie pozostaje w cieniu jednakże z wybarwianiem radzi sobie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.