Skocz do zawartości

filtry kubelkowe polaczone szeregowo


Siwy1973

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem dziś próby wydajności systemu:p i niestety w pierwotnej formie o której pisaliśmy nie zdaje rezultatu ponieważ sera 900 przed pompą ma za małą średnicę na wejściu do filtra i doś znacząco blokuje przepływ, gdy jako pierwszego założyłem fluvala 404 było dużo lepiej. jedynym wyjściem jest chyba założenie najpierw fluvala 404- pompy - bypasa -sery 900. nie wiem czy zda to rezultat, do prawidłowej filtracji biologicznej?

kupiłem litr matrixa i 250g purigenu, mam też kilka litrów ceramiki. czy jeżeli w fluwelu zostawię gąbki i trochę ceramiki, a do tej małej sery dam matrixa i purigen, czy całość da rade, czy lepiej zrezygnować z tej sery i zamiast tego dać dwa korpusy narurowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Filtracja już pracuje więc chciałem podzielić się doświadczeniami z budowy i wydajności pracy. W pierwotnym założeniu miału być dwa kubełki, musiałem zrezygnować z tej koncepcji bo strasznie tłumiło mi "przepływ" za małe średnice , wejścia i wyjścia. Mechanikę odwalaja mi dwa narurowce połączone równolegle, wziąłem do serca wasze rady o jak największych średnicach rurek i nie przytłumianiu przepływu, poszedłem o krok dalej i do narurowców prowadzą dwa odrębne zasysy, cały układ napedza nj4500, w kubełku mam litr matrixa, 250 ml purigenu i tyle ceramiki ile tylko dałem radę wpakować. wydajność?

puki co dmucha rewelacyjnie, byłem w szoku jak wszystko ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Chciałbym odświeżyć.

Od ponad 10 lat używam dwóch kubełków JBL e900 jako filtracji biologicznej. Wcześniej w 240 teraz w 375l. Wypełnione po dwa dolne kosze ceramika kulki z JBL trzecie kosze różnie zellit węgiel gąbki sole jonowymienne. Tak to działało przez te wszystkie lata.

Jakiś czas temu nastąpiła awaria przez nieuwagę odpiolem zasys do filtra i po jakimś czasie wynurzył się ponad lustro wody. Zanim to zauważyłem było po głowicy. Próbowałem dac nowy wirnik ale już nie pomogło.

Przeczytałem ten post i chciałem sprawdzić jak by to poszło. 

Tak więc pierwszy idzie uszkodzony jbl bez wirnika w nim dwa dolne kosze wypełnione otoczka z gąbki i zellitem ale tylko do połowy wysokości. w sumie 1l skaly. trzeci kosz tp gąbki oryginalne JBL. kosz szczytowy to nowa wersja bez płyty rozlewowej z dużym prefiltrem. Następnie do drugiego kubla krótkim wężem. W drugim trzy kosze ceramiki. gabki z prefiltra usuniete. 

Był problem z odpowietrzeniem ale teraz wszystko śmiga jak złoto. Przepływ jest niewiele mniejszy niż przy filtrze zapchanym ceramika i zeolitem po brzegi. teraz będę miał miejsce na ewentualny węgiel czy sól gdyby były potrzebne. 

 Dwa zdania o JBL. 

Polecam za niezawodność. Przez te wszystkie lata kupiłem dwa wirniki i jedna uszczelkę pod głowicę. Jeden wirnik załatwiła ryba w dolocie drugi padl teraz po zapowietrzeniu. Uszczelkę wymieniłem teraz bo jakaś twarda się zrobila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.