Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Posiadam 200 litrowy, standardowy, nieustabilizowany zbiornik, gdyż podczas ostatniej przeprowadzki z mniejszego akwa wybiłem nieumyślnie wszystkie pożyteczne bakterie i filtr startuje od nowa (już około 16 dni). Filtracja EX700 + circulator 1100. W zbiorniku jest kilka nurzańców, które w wyniku ograniczenia diety dla rybek znikaja w oczach.

W akwarium pływa 5 saulosi, w tym 2 samce, z którymi mam problem. Otóż gdy je karmię pobierają pokarm i go wypluwają (tak kilkakrotnie). mają wklęśnięty brzuch. Jeden jest zdominowany, drugi ustawia inne ryby.

NO2 ponad 1,0 No3 około 25-50, amoniak 0,04.

Nie wiem czy to pasożyty, czy bloat spowodowany stresem bądź bakteriami.

karmie obecnie tylko spiruliną OSI i Excelem.

stosowałem już CAPITOX, ale bez efektu.

Nie wiem czy poczekać jak zbiornik dojrzeje, czy zastosować kuracje na bloat?

Czy powyższe objawy mogą być efektem stresu i wysokiego stężenia azotynów?

Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam!

Opublikowano

no2 i nh3/nh4 musi byc rowne 0. nie wiesz o tym?


kup sere nitrevec i lej.

Może nie to nie choroba tylko biologia źle dziala, jesli dobrze przeprowadziles testy.

Opublikowano
Czy powyższe objawy mogą być efektem stresu i wysokiego stężenia azotynów?
to bardzo prawdopodobne. Wypluwanie pokarmu może być spowodowane też tym że jest zbyt duży dla ryby. Przeprowadź testy jeszcze raz. Jeżeli uzyskasz takie same jak poprzednio wyniki, to ogranicz drastycznie karmienie, zrób podmianę 30% wody i , jak było już napisane, popraw "biologię" jakimś preparatem.
Opublikowano
no2 i nh3/nh4 musi byc rowne 0. nie wiesz o tym?


Dla Twojej wiadomości wiem o tym i na dodatek napisałem to w swoim poście.


Ponadto wlałem już 200 ml nitrivecu + biostarter JBL, wymieniałem co kilka dni 20-30% wody aby zbić wysokie stężenie azotynów, a także poszła buteleczka toxivecu i nic. No2 powyżej 1mg, amoniak prawie zero.

Ryby są żwawsze, ale samce jedzą tylko najdrobniejsze drobinki pokarmu, większość wypluwają, jakby sobie rozdrabniały pokarm. Nurzaniec obskubany cały - chyba tym się żywią.

NH3 =0,0

NO2 >1,0

NO3 =25,00 mg/l

Ph =8,0

kh = 21

GH = 13


Myslę że poczekam jak zbiornik się ustabilizuje i wtedy zobaczę, oby nie było za późno. W każdym bądź razie metronidazol + bactopur direct w pogotowiu są.

Opublikowano

Ogranicz mocno karmienie o czym było już napisane. Tylko tyle poki co mozesz zrobic. IMO pisanie o bloacie w tym momencie jest mocno przesadzone. Walcz z amoniakiem, potem z azotynami.

Opublikowano

jak mozesz miec bloat=z ang. rozdecie, skoro twe ryby maja wklesniete brzuchy ?

poza tym testy mowia same za siebie.. skoro masz no2 wykrywalne a no3=0, tzn ze biologia z twym akwa nie daje rady... wiec zostaw metro w spokoju i czekaj..

Opublikowano
jak mozesz miec bloat=z ang. rozdecie, skoro twe ryby maja wklesniete brzuchy ?

Mogą, Sławek. Wychudzenie i nieprzyjmowanie pokarmu to też jeden z objawów. Spuchniętym rybom już nic nie pomaga a i nie wszystkie dożywają tego stadium choroby.

Tak czy inaczej, kolega w poście wyżej zdecydowanie powinien skupić się na przywróceniu równowagi bio w akwa.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.