Skocz do zawartości

jaka obsada 375l


bedeq

Rekomendowane odpowiedzi

jaką obsade byśćie mi polecili nie chciałbym popełnic tu żadnego błedu,

ile gatunków, jakie haremy

podobają mi się: :D

Pseudotropheus socolofi

Pseudotropheus acei

Labeotropheus trewavasae

Labidochromis caeruleus "yellow"

Cynotilapia afra

labidochromis hongi

Maylandia estherae 'red red'

Pseudotropheus demasoni

Maylandia Greshakei

Pseudotropheus zebra Red-Blue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moge miec taką obsade

A)

Maylandia estherae 'red red'

Labeotropheus trewavasae

Labidochromis caeruleus "yellow"

labidochromis hongi

B)

Ps. Demasoni

Maylandia estherae 'red red'

Pseudotropheus acei

labidochromis hong

C)

Pseudotropheus socolofi

Maylandia estherae 'red red'

labidochromis hongi

Cynotilapia afra

Labidochromis caeruleus "yellow" i Maylandia estherae 'red red' bede miał za darmo

co wy nato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moge miec taką obsade

A)

Maylandia estherae 'red red'

Labeotropheus trewavasae

Labidochromis caeruleus "yellow"

labidochromis hongi



Piszecie ze taka obsada nie może być a ja wam powiem że jakieś 3 lata temu miałem dokładnie taka obsade dokładnie w takim samym zbiorniku i ludzie z tego forum pomagali mi dobrac obsade. Teraz sie dowiaduje ze nie da rady. Trochę to dziwne bo ryby w tym zbiorniku plywały, rosły, rozmnażały sie i nigdy nie chorowały.

Wiec jak dla mnie z doswiadczenia ci powiem że śmiało mozesz trzymac te ryby razem i nic się nie stanie.

Mało tego mi sie tez bardzo podobały Acei i też ludzie na tym forum powiedzieli mi że to za duza ryba na zbiornik 375l a teraz widze ze juz można trzymać Acei w 375. Trochę tego nie rozumiem bo albo ryby zmieniły upodobania żywieniowe albo przez trzy lata jakoś mniejsze zaczeły rosnąć lub dobór obsady polega na strzelaniu losowym.


Szkoda ze nie ma dostepu do starego forum bo bym powiedział i miał dowód na kto mi doradził taka obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Jakoś śrubunki trzeba będzie włożyć ( i mieć do nich dostęp ? ) ... 32000l/h   ok.  4 sztuki po 2 cale (https://aquariumscience.org/index.php/14-5-piping/) lub więcej mniejszych, na to siatka o oczkach mniejszych niż K1  Gąbka 5ppi ? i zasypać K1. Wyjąć łatwo - pływa. Rewizje ? 
    • Tylko pytanie jak taki komin obsługiwać  U mnie po obu stronach są szyby, ale z jednej strony szyba jest o metr krótsza więc w tym rogu może być duży komin. Zrobię chyba podłogę pod akwarium bez wylewki. Dopytam się jeszcze szpeców jak oni to widzą. Zamiast ogrzewać podłogę, to zrobię sobie wężownice w komorze sumpa, zaoszczędzę 10cm i wtedy sump mógłby mieć 35-40cm i będzie do wszystkiego sensowny dostęp. Muszę sobie zaprojektować tego sumpa i policzyć ile zmieści się tam mediów. Jeżeli filtracja miałby być w kominie, to bez jakiegoś okna rewizyjnego nie ma opcji, bo jak coś w tracie się uszkodzi i nie będzie do tego dostępu, to będzie poważny problem.
    • Widać to dobrze po aktywności forumowej 2-3 lata wstecz. No i ciekawe, o ile finalnie większe będą rachunki za prąd od lipca, to będzie też ważny czynnik. Obyś miał rację.
    • Kilka myśli z rana.... Spiętrzenie na grzebieniu (powierzchnia spływu bez zębów) możesz oszacować tutaj: http://irrigation.wsu.edu/Content/Calculators/Water-Measurements/Rectangular-Contracted-Weir.php Grzebień można wyciąć laserem z pcv - u mnie jest 2mm ząb, 5 mm przerwy (żeby zmniejszyć spiętrzenie, firmowe bardziej podnoszą wodę). Aby uzyskać 4x przepływ (8000 l netto)x 4razy/h potrzeba przy takim grzebieniu i spiętrzeniu 2 cm...   231 cm bieżących grzebienia ! To komin narożny 115 na 115 cm. Zmieści się do niego kilka x więcej  medium niż do całego sumpa... Dla spiętrzenia  3 cm ... to komin 45x45 cm.... Jakieś 250 litrów mediów w kominie. (K1?).. tyle co wejdzie do sumpa uwzględniając spadki i rezerwę w komorze pompy na spływ i start po spływie, gdy poleci do kanalizacji. Nad sumpem musi być przestrzeń żeby wcisnąć pompę. Mniej potrzeba przy pompie na zewnątrz. Przepływ przez filtr warunkuje maksymalną skuteczność filtracji....
    • Jak większość rzeczy... trzeba zapłacić... pokłosie covid itp inflacja zabija hobby i to nie od dziś,  ale mam nadzieję, że to sinusoida i boom na Malawi wróci z większą siłą...pożyjemy zobaczymy...
    • 150 50 50 dziś bym zrobił dłuższe, ale tylko dla roślin w sumpie. Mam stałą automatyczną podmianę i to w zupełności wystarcza... przy takiej wielkości zbiornika jako biologia działa wszystko więc moim zdaniem to tylko dla pewności i spokoju ducha 😉
    • No też mi się tak wydaje, że taka proporcja jest dla zbiorników do 1000L, później przestaje mieć zasadność. @crav jakie masz wymiary sump'a u siebie?
    • A w Tan-Mal trzeba będzie chyba kupować na raty. 😲
    • 1000 litrowy sump, ja p*****lę. 🤩 Myślę, że czymś takim przefiltrowałbyś zbiornik Malawi we wrocławskim zoo. 😉 A pisząc poważnie, te 30% objętości zbiornika to wg mnie skala dotycząca akwariów o jedno "0" mniejszych od tego, co planujesz. Jeśli dobrze pamiętam, @triamond filtruje swoje 1000 litrów tylko i wyłącznie 40 litrami ruchomego K1, a klarowność i jakość wody ma godną pozazdroszczenia. Chyba nie ma co ściśle trzymać się proporcji, bo zrobią się monstrualne wielkości.
    • Że szkła to dobre są kieliszki i krewetkarium 😁
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.