Skocz do zawartości

obsada 270x70x60


szulo

Rekomendowane odpowiedzi

Chociaż nie ma jeszcze baniaka zaczynam zastanawiać się nad obsadą. Oczywiście jak to bywa chciał bym mieć wszystko :mrgreen: ale tak się nie da.


Chcę mieć max 5 gatunków a gatunkami na których chce bazować to Aulonocary i Acei


Jeśli chodzi o Aulonocary to jeszcze nie wiem dokładnie jakie (czekam na propozycje)


Co do pozostałych trzech gatunków to już nie mam zielonego pojęcia i bardzo proszę o jakieś sugestie.


Zastanawiam się też (jak mutra ale nie koniecznie S. Fryeri) nad wsadzeniem jakiegoś haremu jako eliminator narybku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... fajny baniak ;) ... co ja bym tam chciał mieć :mrgreen: planuje podobny więc na pewno nie poradzę ci takiej samej obsady ;).


Musisz się jednak najpierw zdeklarować co chcesz:


a) duże drapieżniki

B) dużą non mbuna ( w tym duże drapieżniki )

c) non-mbuna ( bez dużych drapieżników )

d) malawi mix ;) a więc mniejsze non mbuna ( w tym mniejsze drapieżniki ), oraz mięsożerna mbuna

e) mbuna mix same mbuniaki ale mix ryb wszystkożernych z wyspecjalizowanymi

f) mbuna mięsna

g) mbuna roślinna


Wszystkich ci nie rozpisze ;) bo w samej gali pisałem dzisiaj z 2 h ;). Więc czego sobie Pan życzy menu podane :mrgreen:


Musisz wybrać albo taką najkochańszą rybę wokół której trzeba by budować obsadę, albo suchy powyższy schemat. Na deserek może jakiś baniaczek geograficzny ;)


Pozdrawiam Hari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wsadziłbym :

Aulonocara Stuartgranti Cobue

Copadichromis borleyi Mara Point

Cynotilapia afra Lions Cove

Otopharynx lithobathes sulphur head

Pseudotropheus zebra Chesese long pelvic



Albo mbunowa obsada:

Labeotropheus Fuelleborni Katale

Pseudotropheus Demasoni

Maylandia Estherae OB , lub OB morph

Pseudotropheus tropheops tropheops Chilumba Orange.


Ostra obsada , ale w takim akwarium powinna się udać , no i te fuelle...... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem że będe musiał sam sobie dać radę. Więc tak po dość długim zastanowieniu na pewno rezygnuje z Acei (żonka wtrąciła tu swoje dwa słowa).

Od zawsze chciałem mieć Aulonocary i to jest gatunek który na pewno bedę miał myśle nad jednym z odmian (Iwanda, Jacobfreibergi, Stuatrgranti lub a raczej na pewno Red Rubin).

Natomiast jeśli chodzi o drapieżnika to tu tez żonka wtrącila swoje pomysły i został zdecydowanie S. Fryeri. I wydaje mi się że jeden gatunek drapieżnika wystarczy.

Hari piszesz że muszę się zdeklarować mam nadzieje ze to starczy. Ogólnie tylko wchodzi w grę no-mbuna nie chce kombinować na razie z mbuną moze kiedyś jakiś inny zbiornik :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.