Skocz do zawartości

Moje tło z CX-5 (Wykonanie)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od dluzszego czasu nosilem sie z zamiarem stworzenia tla.

Dotychczas mialem kupne czarne, ale nie spelnialo one moich oczekiwan.

Czytalem, np. na przykladzie moniki, ze CX tez sie nadaje i nie koniecznie musi to byc CR65.

Dzis jest trzeci dzien. Nalozylem dwie wastwy.

Tlo dosc sporo wody pilo (zraszalem je) ale nie peka. Jak narazie wszystko ok. Dodalem barwnika do drugiej wasstwy i uzyskalem czarny kolor. Tlo nie brudzi.


Do zrobienia uzylem stropian 5 cm i 2 cm i pianke montazowa.

Pianka byla do nadania krztaltow i do uwypuklenia dodatkowo niektorych elementow - kamieni.

Poki co tlo idzie do 112 litrowego akwarium z muszlowcami, ale nie wiem, czy docelowo nie bede trzymal tam pysi.


Jak wloze do akwa to wrzuce foto. Sam jestem ciekaw efektu. Wiem,ze nie powinno sie malowac kamieni;) ale ja tak zrobilem. Do tego jako pozostala czesc wystroju bedzie piasek kwarcowy i muszle;)

Wyobraznia poniosla mnie do zrobienia takiej nogi skalnej ;) po lewej stronie,a po prawej komin na filtry i grzalki.


Oczywiscie inspiracja bylo wiele postow z klubu malawi, a szczegolnie zbiornik maro z galeri forum malawi.

Tło poki co zraszam spryskiwaczem. Mysle,ze dzis wieczorem wstawie je pod prysznic i przez 2-3 dni bede lal obficie wodą. To chyba powinno wystarczyc.

Jesli macie jakies propozycje, albo zauwazyliscie bledy piszcie.


Za chwile male fotostory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po bokach grube,ale w srodku zjechane rowy dosc sporo.

Mysle,ze wiekszych probelmow nie bedzie.

Ciekaw jestem, czy jak dociaze to 3 kamieniami (jeden w komin, jeden poterzny na plasko wychodzacy na akwarium i jeden po lewej stronie ) czy sam z siebie nie bedzie sie trzymal na dnie. Jak nie to przykleje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, bo ja wiem. Chyba nie. Mi zalezalo na jaknajwiekszej strukturze. Aby skaly byly jaknajbardziej wypukle i stropian wycinalem praktycznie do 2cm a tam gdzie nie wycinalem to robilem te bulki.

Zobaczymy jak to bedzie sie prezentowac w akwa. Zdjecia nie oddaja w sumie tego jak to wyglada w realu. Moze jak zlapie cyfrowke to bedzie cos wiecej;)

Poki co leje na to pod prysznicem i wszystko jest ok. Tlo przestalo pic. Nie zmywa sie i nie peka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.