Skocz do zawartości

Pierwsze testy


kunta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tydzień od zalania baniaczka zrobiłem pierwsze testy.

W czasie tego tygodnia się działo:

Cały czas włączony filtr wewnętrzny Tetra 1000 (gąbki), zewnętrzny Fluval 204 (ceramika biomax Hagen), napowietrzanie na full (2 kamienie), oświetlenie 14h dziennie.

Poniedziałek - woda mleko (mętna)

Wtorek - woda mleko (mętna)

Środa - woda czyściutka

Środa - 5 szczypt "OSI Malawi Flake Mix"

Czwartek - 6 roślinek "kulek" http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=290286306719&ssPageName=STRK:MERFB:IID

Sobota - 60 ml AF Cichlid salt

Sobota - 18 świderków


Wyniki testów:

Kranówka:

pH - 7,5

NO2 - 0,0

NO3 - 5

NH3 - 0,0

KH - 12


Baniaczek po tygodniu:

Temperatura - 27

pH - 8,3

NO2 - 0,5

NO3 - 10

NH3 - 0,6

KH - 14


Niestety GH nie mam czym zrobić (jutro mam nadzieję kupię)


Teraz pytania:

1. Czy wszystko OK

2. Czy dolewać tej soli AF Cichlid salt (zalecają od 5 do 25 ml na każde 38 litrów wody. Ja mam około 110 litrów wody i dałem 60 ml czyli powinno być spoko).

3. Kiedy dolać bakterii (mam Tetra SafeStart ale obawiałem się że nie będą miały co jeść no i po dzisiejszych testach widzę że coś tam niby do żarcia jest)

4. Skąd się wzięło NO2

5. Czy można wpuścić 1 lub 2 samiczki Ps. Saulosi jako startówki?? (docelowo 2+6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy wszystko OK

myślę że tak ruszył cykl

. Kiedy dolać bakterii (mam Tetra SafeStart ale obawiałem się że nie będą miały co jeść no i po dzisiejszych testach widzę że coś tam niby do żarcia jest)

możesz śmiało dawać

Skąd się wzięło NO2

z powietrza :lol: (nie żartuje)wody bakterie są wszędzie :mrgreen:

z rybami jeszcze bym się wstrzymał aż nh3 i no2 będzie nieoznaczalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


NO2 - 3

NO3 - 70

NH3 - 0,8


przy takich wartościach nie powinny żyć .Dobrze wykonałeś testy :?:



NO2 - tetra, nutrafin, tetra paskowy

NO3 - nutrafin, tetra paskowy

NH3 - nutrarin,

Robiłem wszystkim co mam i wychodziło podobnie.


Jest jakiś sposób żeby to jakoś szybko zbić???


Tydzień temu wlałem zalecaną dawkę Tetra Safe start, wczoraj połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekać i jeszcze raz czekać .Cierpliwość to pożądana cecha w akwarystyce .Lej tetre lub nitrevec . Ażeby cykl się ustabilizował potrzeba czasu 8)

To ja wiem tylko bardziej o rybki mi chodzi, bo na moje to ja całe akwarium mogę zalać Tetrą tylko po co??

Tak naprawdę to ile lać tej tetry (a może jest coś lepszego) bo na opakowaniu jest że do świeżego akwa wlać 50ml na 60 litrów i szlus?

Jak sprawa tak wysokich parametrów ma się do zdrowia i życia ryb?

Wody nie podmieniać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witam mam 4 dorosłe samce Labidochromis caeruleus do oddania są już ładnie wybarwione ,albo samice dokupię w rozliczeniu . 
    • Dzięki wszystkim nie było tak źle temperatura spadła do 23-stopni ale jeszcze raz dziękuję 
    • @Piotr925  W poniższym temacie w poście nr 9 masz częściową odpowiedź naszego byłego prezesa KM.  Jeżeli jest to  obniżenie z powodu awarii , które będzie trwało krótko to myślę , że i 17- 18 C na ten czas nie zaszkodzi. Pytanie co rozumiesz pod pojęciem awaryjne? Ale myślę , że te kilka godzin nie narobi Tobie bałaganu.  Podczas moich przeprowadzek taką temperaturę utrzymywałem kilka godzin.   
    • A jaką masz obecnie? Nie ma sztywnych liczb jaki mogą spowodować szok termiczny u ryb.
    • Do jakiej minimalnej temperatury wode mogę obniżyć podczas awaryjnej podmiany połowy zbiornika 630l 
    • Pardon, zagalopowałem się. 😬
    • Od razu ucinam wszelkie dyskusje na temat wspomnianych ryb czy proponowania koledze obsady w tym temacie. Przypominam, jesteśmy w dziale DIY.
    • Też miałem 120 cm akwarium, więc baw się dobrze i poznawaj biotop, 
    • Właśnie. To nie temat, jakich wiele tu na forum, że nowicjusze opisują planowane zbiorniki z przekonaniem, że "większy nie wejdzie do salonu", po czym reszta przekonuje, że da się, delikwent stawia takowy i jest wdzięczny i zadowolony. 😉 Trudno, jest jak jest, przecież nie będziemy koledze kazać przestawiać ścian, zwalić wylanej płyty i zamurować otworu, bo zbiornik mógłby być większy. Oczywiście, aż prosiło się o taki na etapie projektowania domu. Inna sprawa, to niech rzuci kamieniem ten, kto nie zaczynał od 240-tki. 😁 Może faktycznie na piętrze (albo i na tym samym poziomie) stanie za jakiś czas 1000 litrów i jeszcze zadziwi wszystkich. 👍 Nie jest też tak, moim zdaniem, że nic nie da się wpuścić do takiego akwarium. @Lema pewnie jeszcze trochę zejdzie, zanim odpalisz zbiornik, mam np. do oddania harem niedużej i ciekawej rybki, jaką jest Labidochromis Perlmutt. Jeśli chodzi o wysokość akwarium, nie szalej, bo światło otworu w ścianie ma niecały metr, będzie Ci trudno serwisować zbiornik.  Chyba, że jako podstawę zamówić płytę ze sklejki, ale o wymiarze 130x50 cm i zrobić akwarium wystające o 10 cm od obu narożnych ścian. Pomyśl, może to jest dobry kierunek, ale nie wiem, jak z bezpieczeństwem i ciągami komunikacyjnymi przy ścianach. Zabudowa akwarium od góry też musiałaby być wysunięta o te 10 cm. Moim zdaniem mogłoby to dać ciekawy efekt bryły szkła i wody wystającej ze  ściany; serwis byłby łatwiejszy, niż gdyby szyby były zlicowane ze ścianami.
    • Co do wielkości, to strzeliłeś sobie w kolano. Taki baniak mocno ogranicza Ci możliwość doboru obsady i spotka Cię to, co w Malawi najmniej fajne. Wykastrowana obsada, problemy z agresją nawet wśród najspokojniejszych mbuna, bo łagodnych nie ma. O rybach z grupy non mbuna możesz zapomnieć przy takich wymiarach. Nie gniewaj się, brutalnie, ale takie są fakty. Ćwiczę ten biotop jakiś czas i wielkość zbiornika jest lekarstwem na wszystkie problemy, jakie się pojawiają. "Zaczynanie małymi kroczkami" w tej konkretnej sytuacji jest błędem. Złe założenie, które przynosi więcej szkody niż pożytku. I nie musisz na nas robić wrażenia wymiarami zbiornika. To nie konkurs na największe akwarium. Powinieneś stworzyć zbiornik, w którym ryby będą się czuły dobrze, bo tylko w taki sposób Ty będziesz z niego zadowolony. Inna sytuacja, jak wbijasz akwarium do ciasnego mieszkania. Tutaj kompromisy wielkościowe są uzasadnione i zrozumiałe.  Ale jak komponujesz akwarium  z nowo budowanym domem, to taki mały zbiornik jest błędem i tyle. Tak myślę, czysto subiektywnie😉 Szukanie litrażu w podnoszeniu wysokości nie ma sensu. Dla ryb niewielka korzyść, a Ty będziesz miał znacznie utrudnioną pielęgnację zbiornika. Jeżeli ma to mieć sens to zwiększaj powierzchnię dna.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.