lukaszra Opublikowano 2 Stycznia 2009 #1 Opublikowano 2 Stycznia 2009 woda zostala wlana 29 grudnia dzis jest 2 stycznia zostal zalany nitrivec i zostal dodany aqua dur oba filtry chodza non stop zew ceramika 3.5 kosza i koral 0,5 kosza wew weipro 1500 na full parametry jakie wyszly test paskowy ph 8,5 kh 12 gh 13 no2 0 no3 0 kropelki ph 8 kh ok 13 gh 10 no2 0 no3 <0,3 mg/l czekam na wasz koment dziekuje i pozdrawiam
Xefrus Opublikowano 2 Stycznia 2009 #2 Opublikowano 2 Stycznia 2009 Ale duża różnica Ph między paskowymi a kropelkowymi :shock: Masz jakieś rybki startowe, tj. np. 2 welonki lub jakąś "padlinkę" ?
lukaszra Opublikowano 2 Stycznia 2009 Autor #3 Opublikowano 2 Stycznia 2009 nie jescze nie ale zaraz padlinke moge miec ile tego ??
Xefrus Opublikowano 2 Stycznia 2009 #4 Opublikowano 2 Stycznia 2009 ej, ale nie miałem na myśli przejechanego lisa jak coś he he, choć pewnie jakiś czysty kawałek mięsa by się zachował No za bardzo to nie wiem, ale jakaś mała kosteczka 2x2 cm? A co zamierzasz wrzucić?
slawek gorol Opublikowano 2 Stycznia 2009 #5 Opublikowano 2 Stycznia 2009 Xefrus, po raz kolejny zauwazylem ze twe odpowiedzi nic nie wnosza do kolejnych postow . a bp to nie sposob na rozwijanie swych umiejetnosci. tyle ot luaszra - jeszcze nic sie w akwa nie dzieje, lej nitrivec lub dawaj bactozym wg.wsazan na ulotce. jak masz mozliwosc to wyplucz w akwa filtr z zaufanego baniaka, aby dostarczyc pozywki rozwijajacym sie bakteriom nityrfikacyjnym. testy paskowe sobie odpusc- jak sam widzisz jest wielka rozbieznosc miedzy nimi a kropelkami. i nie pozostaje nic tylko czekac pozdro
lukaszra Opublikowano 2 Stycznia 2009 Autor #6 Opublikowano 2 Stycznia 2009 a wysokosc ph ok ?? czy roslinka slabego stanu [akwariowa]z lekko gnijacyki liscmi jest ok w zwiazku z pozywka dla bakterji ?? okejo za tydzien znowu testy zrobie zobaczymy wtedy dzieki i do za tydzien
danielj Opublikowano 2 Stycznia 2009 #7 Opublikowano 2 Stycznia 2009 Wsadź co tego baniak kostkę mrożonki , i daj sobie spokój z testami na jakieś dwa tygodnie minimum. I tyle.
lukaszra Opublikowano 6 Stycznia 2009 Autor #8 Opublikowano 6 Stycznia 2009 dzis przec chwilka zrobilem testy no2 i no3 bo zwrocilem uwage ze mrozonka zaczyna sie rozkladac i wyszlo tak no2 0,3 no3 gdzie okolo 2 cos sie zaczyna dziac ?? wyciagnac juz ta mrozonke i czekac dalej czy zostawic ja w srodku ?
shinuk Opublikowano 6 Stycznia 2009 #9 Opublikowano 6 Stycznia 2009 Natura zrobiła soje cykl ruszył i należy się cieszyć jeżeli woda nie śmierdzi zostaw bakterie będą miały pożywkę lej nitevec lub coś innego mierz parametry czekaj aż no2 spadnie do nie wykrywalnych no3 jak naj niższe .Póżniej możesz stopniowo wpuszczać obsadę kontrolując parametry a rybcie karm góra dwa razy dziennie niewielkimi porcjami
lukaszra Opublikowano 18 Stycznia 2009 Autor #10 Opublikowano 18 Stycznia 2009 dzis jest 18.01 testy wyszlt nastepujaco ..,. zrobilem tylko krople tak jk pisaliscie ..paski sobie darowalem PH 8 GH OK 16 KH 9 NO2 OK O.3 NO3 0 jak jest ?? jutro mozna cos powoli wpuszczac ?? od 4 dni chodza sobie swiderki w liczbie ok 15 dzienx sabotage !!!!!!!
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się