Skocz do zawartości

Dobrzy ludzie pomóżcie - obsada do 210l


Wilku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!


Wybieram obsadę do akwarium 210l - wymiary 136 x 40 x 40cm

Myślę o:

Ps. Saulosi - docelowo 3+6

Labidochromis caeruleus 'Yellow' - docelowo 1+2

Melanochromis cyaneorhabdos 'Maingano' - docelowo 1+2


Korzystając z tego, że w jednym miescu zbiera się tak dużo doświadczenia w tym temacie :) , proszę o słowo komentarza i dobrą radę + podpowiedź ile na początek powiniennem kupić w każdym z gatunków.

Czy waszym zdaniem w akwa o tej dł. i szer. da radę mieć 3 gatunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie da rade pomiescic tam 3 gatunki. Z tym, ze na pewno nie w haremach 1+2 :mrgreen:

Ja bym zrobil jeden wiekszy harem 3+5 i jeden mniejszy 1+3.

Z tych wybranych przez Ciebie zostawil bym saulosi i jako drugi, cos innnego niz te wymienione przez Ciebie. Zapraszam do galerii, albumu poszukaj czegos innego. Mainagano ma tendencje do zadym z saulosi (tak mowia w swiecie) a yellow z saulosi bedzie sie zlewal. Do tego ma inna diete, wiec moze odpusc i ten gatunek. Mozesz isc tez w druga stone, zostawic miesolubne Yellow i dolozyc cos w ten desen, jakis gatunek afry? Piekne ryby , rozejrzyj sie jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mainagano ma tendencje do zadym z saulosi (tak mowia w swiecie)


po czesci racja ale te zadymy czesto koncza sie na przeganianiu z rewiru. rzadko ryby lapia sie za pyski, nie dochodzi takze do wiekszych uszkodzen.


jakis gatunek afry? Piekne ryby


w moim baniaku plywa afra cobwe - sliczne ryby. docelowo podczas redukcji powieksze haremy, likwidujac rdzawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał jeden z poprzedników do takiego baniaka lepiej dać dwa gatunki i przy Saulosi ja osobiście Yellowa też bym nie dał.

Mi pasiło by coś takiego: Saulosi i Socolofi lub Saulosi i Metriaclima estherae (OB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - szybko wyleczyliście mnie z mojego pomysłu.

Parę godzin przeglądałem zdjęcia dziesiątek gatunków i przyznaję, że Afra cobwe i msobo magunga wyglądają super.


Czy samice afra cobwe są podobnie wybarwione jak samce? (na zdjęciach widziałem samce)


Co myślicie o obsadzie łączącej:

msobo magunga 3 + 5 (lub 6)

afra cobwe 1 + 3

????


Jak wyglądają wymagania żywieniowe tych gatunków? - nigdzie nie mogę znaleźć nic o msobo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety samica Afry Cobue nie jest już tak efektowna jak samiec. http://www.african-cichlid.com/AfraCobue.htm


Polecam jeszcze ten link http://www.cichlid-forum.com/index.php.

Wybierasz profiles potem group Malawi , sub-group mbuna i masz zdjęcia prawie wszystkich ryb z mbuny wraz z prostym opisem i ich wymaganiami: żywienie, temperatura itp.


Co do ilości obsady to powinno być dobrze chociaż wątpie by wybarwiły Ci się trzy samce Msobo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ed, dzięki za link do tej strony chichlid - ile jest tych gatunków :roll: - teraz muszę wziąć urlop na ich przestudiowanie :)


Niestety samica Afry Cobue nie jest już tak efektowna jak samiec.

Tak troszkę łagodnie oceniłeś tą samicę ... jak by nie było ja jeszcze czegoś poszukam.


Może ktoś z was ma doświadczenia z obsadą msobo + demasoni:

msobo 3+5 (lub 6)

demasoni 1+3

Wymagania żywiniowe podobne. Jak będą żyły ze sobą w jadnym akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do swojego akwa powinneś wrzucić dwa lagodne gatunki tak żeby mieć po dwa samce z kazdego gatunku aby móc obserować ciekawą rozgrywkę o dominację. Moze byc msbobo + rdzawe. Sam od paru dni mam u siebie w 240 l mlodziutkie rdzawe i saulosi i wyglada to dobrze. Sczegolnie rdzawe bardzo fajnie wygladaja przy swietlowce power glo- są fioletowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa samce :/

już tyle razy było to wałkowane, że

łatwiej jest utrzymać w akwarium trzy czy cztery samce niż dwa

po drugie to ryby sobie to ustalą bez pytania nas o zdanie

po trzecie poczekajcie z osądami jak to dobrze dobrać obsadę gdy sami będziecie mieć ryby dłużej niż dwa lata (te same), wtedy się przekonacie że po dwóch latach względnego spokoju może zacząć dochodzić do totalnej walki o dominację pomimo tego że już dawno się wydawało że ryby się juz dotarły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.