Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czy mogę zamocować filterek wew. w akwarium poziomo przy dnie???łatwiej byłoby mi go schować(zasłoniłbym podłużnym kamolem),i drugie pytanko czy grzałkę mogę schować w piasku??

Opublikowano
  Cytat
czy grzałkę mogę schować w piasku??
plastikową albo tytanową można, byleby nie była za blisko szkła ( nie może się z nim bezpośrednio stykać)
Opublikowano

grzałkę możesz zakopać bez problemu nie wiem jak w piasku ale w żwirze spokojnie u mnie przed baniakiem z malawi jak miałem żwir zawsze maiłem grzałki zakopane tylko grzałki miałem takie jakby z grubego plastiku pleksi z zakończeniami z grubszego tworzywa nie maiłem szklanych także nie wiem jakby sie zachowały szklane... choć na instrukcji napisane jest aby grzałkę umieścić w takim miejscu aby swobodnie woda przez nią przepływała ...

Opublikowano
  galaxy napisał(a):
choć na instrukcji napisane jest aby grzałkę umieścić w takim miejscu aby swobodnie woda przez nią przepływała ...

no mże nie tyle przepływała przez nią :wink::D ale aby woda ta rzałkę swobodnie obmywała i pobierała ciepło

Opublikowano
  mars napisał(a):
  galaxy napisał(a):
choć na instrukcji napisane jest aby grzałkę umieścić w takim miejscu aby swobodnie woda przez nią przepływała ...

no mże nie tyle przepływała przez nią :wink::D ale aby woda ta rzałkę swobodnie obmywała i pobierała ciepło



no właśnie to miałem na myśli źle to może ująłem :wink:

Opublikowano

Ja bym tam grzałki nie zakopywał. Ryzyko uszkodzenia znacznie wtedy wzrasta (rysy, przypadkowe stłuczenie itp.), a jak pęknie szkło możesz ugotować ryby, uszkodzić instalacje elektryczną itp. Już lepszy pomysł z tym filtrem w poziomie , ale też ma poważne minusy - będzie się zapychał. Proponuje przemysleć dekoracje i maskować cały sprzęt w pionie.

Opublikowano

Pomijając czy grzałka jest z plastiku, szkła czy nawet tytanu wydaje mi się że zakopanie jej w podłożu ogranicza jej wydajność a co za tym idzie oczywiście większe koszty zużycia energii. A jeśli chodzi o filtr pewnie ze można położyć go w poziomie tylko jak powiedział sabotage możne zapychać się piaskiem po prostu oprzyj gąbkę na jakimś płaskim kamieniu i zapychanie masz z głowy.

Opublikowano

Zakopywanie grzalki to zdecydowanie zly pomysl nie mowie juz o tym ze np kamien podkopany przez pyska moze spasc na nia i zbic szklo a wtedy z rybkami bedzie mozna sie pozegnac :(

Opublikowano

Przesadzacie z tym ryzykiem. Po pierwsze nie widzę możliwości zbicia zakopanej grzałki - skały w końcu mają być tak ułożone, żeby nie spadały przy byle podkopaniu, bo pal licho grzałkę, ale jak taki kamień łupnie w dno, to powódź w domu murowana. Po drugie, nie wiem, czy to tylko ja miałem więcej szczęścia niż rozumu, ale przez nieodpowietrzony filtr grzałka chodziła zanurzona tylko końcem szkła, a kiedy filtr ruszył i nagle zalał ją wodą... wielkie bum, pełno dymu, a szkło z filtra wyciągałem jeszcze pół roku później... Ryby przeżyły, mnie też prąd nie zabił (miałem akurat ręce w wodzie), nawet korków nie wywaliło.

Oprócz argumentu o zmniejszeniu wydajności, podałbym jeszcze jeden. Większość grzałek nie jest przystosowana do pracy w pełnym zanurzeniu. Jeszcze parę lat temu Jager nie zalecał takiej pracy, bo ponoć o ile elementy samej grzałki są wodoodporne, to o kablu nikt nic nie wiedział, nikt nie sprawdzał, a co za tym idzie - nie dawał gwarancji.

Co do poziomego ustawienia filtra - nie widzę różnicy, czy będzie zasysał znad dna w pozycji pionowej, czy poziomej... Jeśli odległość od piasku będzie taka sama, to tak samo szybko będzie się zapychał.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.