Skocz do zawartości

cichy i dobry filr wewn. do 240 l?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ależ ja jestem uparty :wink: Przypomnę, że autor postu pyta o cichy i dobry filtr ,nie mocny cylkulator lub falownik. Szuta 750 negować nie będę, lecz proszę porównać powierzchnię wchłanianych zanieczyszczeń oraz sposób zatrzymywania ich w filtrze. Z tego co mi wiadomo, firma Eheim podaje przepływ rzeczywisty z założonymi koszyczkami z wkładem gąbkowym a nie przepływ samej głowicy bez obciążeń np. AQUA BALL 2210 i 2212 mają identyczną głowicę o tej samej mocy, ale 2212 uzyskał większy przepływ dzięki trzeciemu koszyczkowi. Dodanie trzeciego koszyczka zwiększyło powierzchnię wchłanialności wody o 33%, co przy tej samej głowicy jak w 2210 zwiększył się przepływ o 100 L/h (dodanie trzeciego koszyczka nie dławi tak filtra jak przy dwóch koszyczkach). Szut 750 ma przepływ w/g producenta 750 L/h - lecz jest to przepływ SAMEJ GŁOWICY.


.. a jaki będzie przepływ po nałożeniu pojemnika z filtrem na głowicę....hmmm.....?...na pewno nie 750L/h - dużo mniejszy.

Oczywiście w szucie 750 jest możliwość zamontowania dwóch pojemników lub pojemnik i gąbkę (dowolna kombinacja) poprzez dołączenie odpowiednich kolanek i łączek , ale akwarium to nie CHOINKA - no chyba że ktoś to lubi :wink:


W wyposażeniu Eheima jest kapitalny dyfuzor do napwietrzania, który pobiera powietrze tuż z nad powierzchni wody, jest to o wiele lepsze, a na pewno bardziej estetyczne rozwiązanie niż kilkunasto centymetrowy wężyk wiszący poza akwarium na kawałku plastiku - dyfuzor jest zwężany , co daje nam mocniejszą cyrkulację wody wewnątrz akwa..

Jak zawsze wybór zostawiam autorowi.


Pozdrawiam

Opublikowano
.....

ja wszystko rozumiem, bo sam kiedyś tego eheima miałem

i w pełni się z Tobą zgadzam, ze jest cichy, wręcz komfortowy w obsłudze, przysawki w nim trzymają, łatw się go zdejmuje, łatwo się go rozbiera, jest super w regulacji bo błowica w kształcie kuli da się kierunkować w dowolny sposób itd itp - po prostu super w pełni się zgadzam

ale.....

autor postu pyta o cichy i dobry filtr ,nie mocny cylkulator lub falownik.

ale dobry filtr wewnetrzny ma jeszcze dobrze zbierać zanieczyszcenia, a eheim mimo również dobrego ułożenia wkładów niezbyt sobie z tym radzi w wiekszym akwa a mianowicie z powodu stosunkowo słabego przepływu, i w takim akwa 240 litrów bo do takiego akwa chce filtr pytający to on na tych 120 cm wody praktycznie wogóle nie ruszy wiec do cylkuratora lub falownika to mu daleeeeeko

Więc ja w pełni się zgadzam ze to dobry filtr ale to max do akwa o długosci 80 cm. Ten filtr co miałem odsprzedałem koledze do akwa o poj około 80 litrów i on tam jest super zadowolony

Aby nie było nieporozumień, to włożenie do takiego akwa szuta 750 jest dla mnie jeszcze większą pomyłką niż omawiany eheim

Tu w pełni się zgadzam z kolegami

Ja ze swojej strony polecam filtry/glowice z wiekszym niz 1000l/h przeplywem..

bo nawet

Ja polecam Fluval 4+ a do tego tuning!!! Super Cichy i bardzo dobry filtr!

to było by na styk

Opublikowano

a o jaki tuning Fluval 4+ chodzi? co się robi i jaka korzyść z tego jest?


Jeżeli ma być to filtr i cyrkulator zarazem o wydajności ponad 1000 L/h i w dodatku skuteczny, to może głowica atmana AT-203 - jest to co prawda potwór, lecz ma regulację przeplywu oraz super dyszę do skierowania strumienia w górę pod prawie dowolnym kątem , dysza rozbija zwarty strumień wody przy wylocie filtra i skierowana ku górze powoduje niewielki ruch tafli wody, nie robi pralki w akwa mimo wielkiej mocy, dzięki czemu nadaje się do takiego akwa w 100% - lecz ta moc pobiera prądu 30W, ale też cena tej głowice jest bardzo niska.


Pzdr.

Opublikowano

to doradzcie moze konkretny model. Zalezy mi na ciszy i zeby kupki dobrze zasysał. Cyrkulacja nie jest mi potrzebna duza, moja deszczownica z tetry 1200 mi wystarcza.

w tej chiwli mam fan3+ absolutnie glosniejszy nie wchodzi w rachube. a tak polecany ataman do cichych nie nalezy z tego co piszczecie.

dzieki za pomoc.

Opublikowano
a o jaki tuning Fluval 4+ chodzi? co się robi i jaka korzyść z tego jest?


Po prostu oryginal;ne gabki we Fluvalu są do bani, i kiedyś zacząłem stosować zamiast tych gąbek watę sery, i takie rozwiązanie polecałem ale kolega milc poszedł duuuzo dalej i wogóel pozmieniał konstrukcje wewnetrzną filtra, z tym ze watę zostawił

tu jest pełna prezentacja

viewtopic.php?f=25&t=965&p=8466&hilit=Milc+tuning+fluval#p8466

Opublikowano

Dzięki mars za linka - troszkę objaśnił mi sprawę.


Fluvala przed i po tuningu nie słyszałem, więc go nie ocenię, ale inne produkty znam i cenię, więc myślę że możesz polegać na pozytywnych opiniach innych odnośnie tej marki.

Atman AT-203 - duża moc musi być troszkę słyszalna - ale szum nie jest dokuczliwy (śpię przy akwa niecały metr) , na pewno jest o wiele cichszy niż AquaMedic OCEANRUNNER PF 1000 którego nie polecam.

Weipro nie słyszałem - nie wypowiadam się.


A teraz moje podsumowanie, za które pewnie mars mnie zatłucze :roll: :


- jeżeli Ci lexo nie zależy na cyrkulacji, tylko na dobrym i cichym filtrze to ja dalej obstawiam EHEIMA :D


Pozdrawiam.

Opublikowano

MediaX, to co podałeś jest niegłupie i godne uwagi zważywszy na cenę i rozwiązanie - kiedyś też o tym myślałem.



Yaro - ja tak nie twierdzę, cyrkulacja musi być - tylko lexo pisze, że mu nie zależy, bo deszczownia mu daje cyrkulacje, a jaką to już nie wiem.


Wiem, że filtr można też dobrać w zależności do obsady , liczby rybek, wieku ryb (czy młode czy dorosłe) itp. - może laxo napisz co tam masz u siebie : ile ryb, roślin itp., bo jak masz np. w swoim akwa tylko dwie rybki, to ci twoja tetra nawet wystarczy i nic więcej :D


pzdr.

Opublikowano

7 red red

7 saulosi

6 maingano

6 socolofi

tylko prosze o powstrzymanie sie z komentarzami , za duzo gatunkow na to akwa.

plec nie znana, ryby maja 1 msc zycia. oczywiscie docelowo chce trzymac 15-22 ryby

jak mowilem najbardziej zalezy mi na zasysaniu bo mam duzo kup :/


jako ze jestem poczatkujacym, byc moze nie rozumiem co to jest cyrkulacja.

dla mnie osobiscie cyrkulacja to ruch wody. i nawet przy wylaczonym fan3+ pokarm plynie z jednego konca akwa na drugi, dzieki deszczownicy z tetry 1200 oraz zasysaniu z rury wlotowej. najmniejsze saulosi nie sa wstanie podplynac pod koncowke deszczownicy bo prad jest duzy i je znosi. hmm, ale jak mowilem, byc moze jako poczatkujacy nie rozumiem co to cyrkulacja, wiec jesli jestem w bledzie to mozecie mnie uswiadomic.

pozdrawiam

chcialbym, naprawde kupic dobry wewn. przy ktorym bede mogl spac (wystarczy ze nie bedzie glosniejszy niz fan3+ i tetra1200 po miesiacu pracy (bo na poczatku byla glosna) i zeby dobrze w miare zasysal kupy, chce kupic cos porzadnego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Różnica w cenie spora. Ale możesz wziąć pod uwagę zamontowanie jednego wzmocnienia poprzecznego . Ja tak zrobiłem gdy pękło moje. Trochę to może komplikować 'grzebanie" w akwa ale niespecjalnie . To tylko kwestia włożenia tła w przyszłości  ale i z tym można sobie poradzić.
    • Część. Powiem Ci szczerze, przemyśl to jeszcze... 240l. to jest niezbędne minimum jeżeli chodzi o ten biotop. 2 gatunki aby panował względny spokój. Max 3 kolory ryb. Większość z nas to przerabiała. Postawisz zbiorniki i za chwilkę będziesz żałował wydanych pieniędzy bo akwarium bardzo szybko się optycznie skurczy... Pomyśl o salonie, tam jak postawisz 200x50 to nacieszy oczy wszystkich domowników i gości🙂 Kasę można dozbierać i postawić coś bardziej sensownego. Nie nawiam na siłę, tylko opowiadam z własnego doświadczenia😉  Życzę powodzenia!
    • Jasne, też fakt, mogłem szybciej wszystko opisać. Generalnie po rozmowach z tatą doszliśmy do tego że najlepiej by było zostać przy tych 240l, tata nie jest pewny czy strop by uciągnął jakieś większe punktowe obciążenie, a w tej sprawie wolę zaufać. Akwarium dla mnie najlepiej jakby stało w moim pokoju, więc nie jestem zbyt skory żeby stało na parterze. Co do budżetu, to mogę wydać maksymalnie 2.5 tysiąca, chociaż oczywiście dobrze by było gdyby wyszło mniej. Blat ma wymiary 2m długości na 50 cm szerokości. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Od tego powinieneś zacząć planowanie. Przede wszystkim, ile możesz wygospodarować miejsca na akwarium i jaki masz na to budżet? Blat 10cm spokojnie wytrzyma, może masz kogoś znajomego, który wyspawa Ci stelaż pod ten blat. Jakie wymiary ma ten blat? A jak nie stelaż to na pewno taniej wyjdzie postawienie 3 cokołów z bloczków betonowych lub cegieł, na tym oprzeć blat i dorobić drzwiczki. Wszystko zależy od tego na co możesz sobie pozwolić. A jeszcze dobrze byłoby znać nośność stropu jeśli mieszkasz na piętrze. Jest wiele znaków zapytania, my możemy tylko gdybać...
    • Wiem że dobrze by było brać większe, z tym że szczerze bałbym się bo nie wiem do końca jaką nośność może mieć blat na którym chce to akwarium położyć - 240l, nawet ze skałami to nie jest właśnie np 400l + skały, a blatu raczej nie zamierzam wyrzucać. Nie wiem na ile to moja przezorność a na ile faktycznie może być niebezpiecznie, ale wolę dmuchać na zimne. Największym problemem by pewnie było znaleźć nogi do tego blatu które by to uciążenie zniosły, bo blat jest całkiem słusznej grubości - około 10 centymetrów. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Skoro ma być 10mm to lepiej brać większe np 450l, litraż dwa razy większy a grubość szyby ta sama. Jeśli interesuje Cię malawi to ważna jest wielkość zbiornika, im większe tym lepsze choć nie każdy może sobie pozwolić na ogromny litraż to jednak różnica między 240l a 450l jest bardzo duża, masz przede wszystkim większy wybór gatunków, więcej ryb, mniej strat z powodu agresji.
    • Cześć, miło mi . Najprawdopodobniej będę kupował właśnie od Przemka, lub od akwaria.pro. Bardzo dziękuje za tak duży odzew, finalnie najprawdopodobniej będę brał akwarium właśnie z szyby 10mm. Przede mną jeszcze pewnie sporo czytania tego forum do tego czasu, ale już wiem w jakim kierunku działać . Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Mam i miałem już kilka różzych zbiorników od Wromaku. Nigdy nie bylo z nimi żadnego problemu. Obecny 375l stoi już 5 lat.
    • @Radiowski Witam Ziomka z pięknego miasta Torunia. 😉 Potwierdzam słowa Andrzeja. Mam od Przemka akwarium, co prawda sam je przywiozłem, bo akurat miałem wyjazd do Szczecina, ale wiem, że zorganizowałby Ci transport. Super wykonanie, zrobi co tylko zechcesz. Różne widziałem tu opinie na temat kontaktu z nim, ja zupełnie nie mogę narzekać, wręcz przeciwnie. Niemal na ostatnią chwilę udało mi się nieco powiększyć ostateczne wymiary zbiornika (początkowo miało być takie, jakie teraz planujesz) - także stawiaj od razu największe, jakie możesz, byś później nie żałował. 😉
    • Gdziekolwiek kupisz to upewnij się , że ten rozmiar akwa nie jest produktem firmy Wromak ( z Wrocławia).  To ich akwaria "słynęły" z tego , że po prostu pękały.  Przyczyną nie była zbyt cienka grubość szyb bo była akurat zgodna z normami ( znajdziesz w necie) , ale przyczyną były źle wykonane wzmocnienia wzdłużne i źle montowane. Firma dostawała setki ( w owym czasie) monitów ale nie brała ich chyba pod uwagę bo ich akwa wtedy dalej pękały.  Też tego doświadczyłem tyle , że mi w nocy pękło samo wzmocnienie wzdłużne. Takiego hałasu długo się nie zapomina. A żeby było śmieszniej to wiele awarii tego typu odbywa się w nocy:) . W Szczecinie masz super fachowca  @przemek wieczorek.  Nie wiem jak teraz z nim jest jeżeli chodzi o kontakt. Ale fachowiec super. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.